پنج‌شنبه 04 مرداد 1403 - 25 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/11 14:35
استقلال | نا امیدی مدیران
کد خبر: 121859

بازیکن استقلالی مدیران باشگاه را ناامید کرد | قید فوتبال میزنم و به ایران بر نمی گردم

بازیکن برزیلی استقلال در گفت‌وگوی آخر خود مدیران این باشگاه را از بابت حل مسالمت آمیز پرونده خودش تا حدی ناامید کرد.

به گزارش رصد ورزشی : پس از برگزاری فینال جام حذفی و شکست استقلال مقابل پرسپولیس، آبی پوشان از جهات دیگری هم ناکام شدند. در رابطه با ماجرای ریکاردو ساپینتو که دیگر چیزی لازم به توضیح اضافه نیست اما بازیکن برزیلی این تیم هم به واسطه عدم دریافت مطالبات خود دردسرساز شد. رافائل سیلوا به خاطر پرداخت نشدن مطالباتش از ایران رفت و قرارداد خود را یکطرفه فسخ کرد. این اتفاق در حالی رخ داده که سیلوا تا پایان لیگ بیست و سوم با استقلال قرارداد داشت ولی به خاطر اینکه دستمزدش را سر وقت نگرفت به صورت یکطرفه آن را فسخ کرد. به نوعی می‌توان گفت رافائل هنوز هم بازیکن استقلال است و اگر به ایران برگردد، میتوان تحت برخی شرایط برایش کارت بازی گرفت. البته سیلوا ترجیح می‌دهد چنین کاری را نکند چون فعلاً بر اساس وعده‌ای که وکلایش به او داده‌اند، برگ برنده را در ماجرای شکایت از استقلال در دستان خود می‌بیند.

مایوس کردن مدیران

استقلالی‌ها طی روزهای گذشته دوباره با رافائل تماس گرفتند تا او را راضی به بازگشت کنند. آنها از چنین کاری دو هدف را پیگیری می‌کردند اول اینکه به هر حال سیلوا مدافعی است که به لحاظ فنی به دردشان می‌خورد و جواد نکونام پس از انتصاب به عنوان سرمربی استقلال نام او را در فهرست مازاد باشگاه نگذاشته بود، داستان بعدی هم این است که رافائل به خاطر قراردادی که دارد، اگر بتواند از فیفا حکم قطعی علیه استقلال بگیرد عملاً به خاطر لیگ بیست و سوم هم دستمزدش را تمام و کمال دریافت می‌کند و دقیقاً با همان استراتژی استراماچونی حسابی کاسب خواهد شد به همین خاطر استقلالی‌ها دنبال این هستند که او را برگردانند تا حداقل پولی که می‌خواهند بدهند، صرف بازیکنی شود که برایشان فوتبال بازی می‌کند نه اینکه در برزیل حمام آفتاب بگیرد و استقلالی‌ها حسابش را پر کنند! البته تماس مدیران استقلال با این بازیکن برزیلی ثمربخش نبوده چون او در تمام مذاکراتش گفته که دیگر برای استقلال به میدان نمی‌رود و حاضر نیست برگردد حالا نمی‌دانیم رفائل سیلوا از سر لجبازی به خاطر عدم دریافت به موقع دستمزدش این حرف‌ها را زده یا اینکه روی لایحه دفاعیه وکلایش و دریافت دستمزد و غرامت هنگفت از استقلال حساب باز کرده است؟ پولی که رقمش بر پایه برخی صحبت‌ها بالغ بر ۸۰۰ هزار دلار می‌شود!

دیگر بازی نمی‌کنم!

استقلالی‌ها در تماس خودشان به رافائل گفته بودند برای ادامه دوران فوتبال خود به ایران برگردد و قراردادش را تا پایان جلو ببرد ولی این بازیکن برزیلی آن را نپذیرفت. نکته اینجاست که سیلوا قرارداد جدیدی هم نبسته چون به  خوبی می‌داند با توجه به سن و سالش هیچ باشگاهی به اندازه رقم ثبت شده در قراردادش با استقلال به او پول نمی‌دهد و به همین دلیل می‌خواهد تا سرحد امکان بیرون گود بنشیند و علاوه بر رقم باقیمانده از قرارداد فصل قبل، مطالبات این فصل را هم دریافت کند. تازه شاید او بتواند مانند شفر و استراماچونی از استقلال غرامت هم بگیرد. اینطور که شنیدیم رافائل سیلوا به مدیران استقلال گفته که شاید اصلاً دیگر نخواهد فوتبال بازی کند. اتفاقاتی که البته امیدواریم هیچ کدام از آنها رخ ندهد چون عملاً وقوع آنها باعث خارج شدن ارز از کشور و ریختن آن به حساب بازیکنی می‌شود که اصلاً در ایران حضور ندارد! البته ای کاش مقامات مسئول این مسئله را هم پیگیری کنند که چرا دستمزد خارجی‌ها سر وقت پرداخت نمی‌شود تا آنها بتوانند با استناد به قوانین فیفا به راحتی چنین دردسرهایی برای فوتبال ما درست کنند؟ قبل از رافائل سیلوا، این ماجراها در رابطه با مانوئل ژوزه، استراماچونی، شفر و کالدرون هم به وقوع پیوسته بود و متاسفانه به نظر می‌رسد مدافع برزیلی استقلال آخرین فرد خارجی شاغل در فوتبال ایران نخواهد بود که از این قاعده به نفع خودش استفاده می‌کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3k7an8