یک‌شنبه 06 خرداد 1403 - 26 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/17 05:52
فوتبال
کد خبر: 125981

اعلام جدول قضائی لیگ برتر فوتبال| کدام تیم شاکی‌تر است؟

۳ باشگاه پرسپولیس، سپاهان و استقلال در نیم‌فصل اول لیگ بیست و سوم با اختلاف زیادی بیشترین تعداد شکایت را به مراجع قضائی مختلف به ثبت رساندند. به همین دلیل بررسی کرده‌ایم شکایات رسمی هر باشگاه در ۱۵ هفته ابتدایی لیگ برتر چه تعداد بوده است.

لیگ برتر فوتبال پیش از جام ملت‌های آسیا به نیم فصل رسید. نکته قابل تامل درباره این ۱۵ هفته، تحت الشعاع قرار گرفتن مباحث فنی به خاطر جار و جنجال بی‌شمار تیم‌ها بود.دستورالعمل ناظر بر قراردادها و سقف بودجه، اشتباهات داوری، حواشی داخل زمین و مصاحبه‌های قبل و بعد از بازی‌ها منجر به ایجاد درگیری متعددی بین باشگاه‌ها شد که نهایتا به هواداران فوتبال اجازه لذت بردن از ماهیت فوتبال را نداد.

سه باشگاه استقلال، سپاهان و پرسپولیس که به ترتیب در رتبه اول تا سوم جدول رده‌بندی نیم فصل قرار گرفتند، بیشترین سهم را در شکایت و شکایت‌کشی باشگاه‌ها داشتند. به همین بهانه در این گزارش بررسی شده که هر کدام از این باشگاه‌ها در نیم فصل چه تعداد شکایت انجام داده‌اند. تعداد شکایات هر باشگاه بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه رسمی آنها استخراج شده است.

۱. پرسپولیس: ۲۰ شکایت

پرسپولیس در نیم فصل اول مجموعا ۲۰ شکایت انجام داده که همه آنها مرتبط به اتفاقات رخ داده در جریان لیگ برتر بوده است. البته دلیل اینکه پرسپولیس بیشترین تعداد شکایت را در نیم فصل اول ثبت کرده به دلیل تعداد بالای شکایات این باشگاه برای داربی ۱۰۲ است؛ جایی که بخش حقوقی پرسپولیس ۱۰ شکایت را به صورت رسمی برای این بازی ثبت کرد.

در همین راستا باشگاه پرسپولیس از محمدرضا احمدی، سید حسین حسینی، جواد نکونام، علی سامره، باشگاه استقلال، فدراسیون فوتبال، کمیته داوران، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی و علی خطیر پس از داربی ۱۰۲ شکایت کرد. پرسپولیس پیش از این دیدار هم از استقلال (دو بار)، سپاهان (دو بار)، علی فتح‌الله‌زاده، تیم داوری بازی با ملوان (۴ نفر) و امید نورافکن شکایت کرده بود.

۲. سپاهان: ۱۵ شکایت

سپاهانی‌ها به خاطر اعلام اخبار شکایاتشان در ساعات عجیب و غریبی از شبانه روز، رویه عجیبی را در لیگ بیست و سوم در پیش گرفتند. نکته جالب اینکه با وجود رصد ۲۴ ساعته اخبار و نقل‌قول‌ها از سوی بخش حقوقی این باشگاه، مهم‌ترین شکایت سپاهانی‌ها که مربوط به دیدار با الاتحاد بود، به دلیل تعلل بخش حقوقی این باشگاه به ضرر این باشگاه و فوتبال ایران تمام شد.

اگر شکایت سپاهان از الاتحاد که مربوط به لیگ قهرمانان آسیا می‌شود را کنار بگذاریم و تعداد شکایات این باشگاه مربوط به فوتبال ایران را بشماریم به عدد ۱۵ می‌رسیم. البته تعداد شکایات سپاهان بیش از این است چرا که آنها یک بار از اعضای کادر فنی و مدیریتی استقلال شکایت کردند که اگر هر نفر آن به صورت مجزا شمرده شود، احتمالا به همان ۲۰ شکایت ثبت شده پرسپولیس می‌رسیم.

طلایی‌پوشان اصفهانی در نیم فصل اول از محمدرضا زنوزی، اعضای کادر فنی استقلال، اعضای کادر مدیریتی استقلال، یک روزنامه ورزشی، مدیر روابط عمومی پرسپولیس، رضا درویش (دو بار)، علی خطیر، منصور قنبرزاده، پرسپولیس، محمدحسین میثاقی، رضا جاودانی، تیم داوری بازی با آلومینیوم (۳ نفر) شکایت کردند.

۳. استقلال: ۱۳ شکایت

ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که استقلال در نیم فصل اول ۲۰ شکایت ثبت کرده اما فقط ۱۳ عدد از آنها مربوط به لیگ برتر بود و باقی آن مربوط به مسائل داخلی این باشگاه بوده است.

هفت موردی که به لیگ برتر ارتباطی نداشت به پرونده ایمیل‌های پاک شده نوتیس‌های آمانوف، کلاهبرداری در تیم‌های پایه استقلال، جعل در پرونده مطالبات سانتاکلارا، پرونده خروج اسناد مربوط به اتهام جعل علی خطیر از باشگاه (۳ شکایت) و پرونده صفحات مجازی جعلی علی خطیر مرتبط می‌شود.

با این حال استقلال از سید رضا مهدوی (داور)، پرسپولیس (دو بار)، ذوب آهن، هیات فوتبال اصفهان، رضا درویش، دو مجری تلویزیون، یحیی گل‌محمدی، حسین کنعانی‌زادگان، شهاب زاهدی و علی نعمتی به خاطر اتفاقات لیگ برتر شکایت کرده که عمده آنها مرتبط به داربی ۱۰۲ است.

به گزارش ایسنا، اینها فقط تعداد شکایات سه باشگاه مدعی قهرمانی در لیگ برتر در جریان نیم فصل اول این رقابت‌ها بوده و قضاوتی درباره درست یا نادرست بودن دلایل این شکایات نیست. با توجه به تعداد شکایات، جدول سه تیم بالای جدول بر اساس تعداد شکایت‌هایشان برعکس می‌شود و پرسپولیس، سپاهان و استقلال در رتبه‌های اول تا سوم قرار می‌گیرند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3gzk59