چهارشنبه 27 تیر 1403 - 17 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/29 15:02
گرد همایی | فدارسیون ورزشی
کد خبر: 125009

اخبر ورزشی | اولین گردهمایی سالانه مسئولان کمیته‌های فرهنگی فدراسیون‌های ورزشی

اولین گردهمایی سالانه مسئولان کمیته‌های فرهنگی فدراسیون‌های ورزشی با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش رصد ورزشی : نخستین گردهمایی سالانه مسئولان کمیته های فرهنگی فدراسیون‌های ورزشی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد.

سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: کمیته فرهنگی قدرت اختیار و منابع مالی را ندارد، لذا ما باید زیرساخت لازم را مهیا می‌کردیم.

وی افزود: دستورالعمل فرهنگی قانونی آماده شد و جزو معدود دستورالعمل‌هایی است که مستند به منابع و مراجع قانونی و با دقت و نکته بینی و ظرافت است. ما زیربنا را فراهم کردیم، در عین حال باید خودتان هم تلاش کنید تا کارهای فرهنگی فدراسیون‌ها بهتر پیش برود.

وی خاطرنشان کرد: بین کارهایی که در حال حاضر انجام می‌شود و کارهایی که باید انجام شود، فاصله وجود دارد.

کلهر درخصوص دوره اخلاق محوری گفت: دوره آموزشی نبوده است. ما گفتیم اردو برگزار شود؛ چون فرهنگ اهالی ورزشی شفاهی است و رفاقت و رابطه انسانی که شکل می‌گیرد و تاثیر متقابلی که بر روی هم می‌گذارند.

وی به سه پروژه مهمی که معاونت فرهنگی وزارت ورزشی در دستور کار خود دارد اشاره و تصریح کرد: سه پروژه را پیگیری کردیم؛ اولین پروژه، چهره‌های فرهنگی است تا آنها به عنوان حلقه‌های میانی صحبت کنند که در قالب بنیاد نجوا انجام می‌شود. مربیان فرهنگی پروژه دوم ما است. شبکه فرهنگی ما فعال است و شما می‌توانید در تقویت آن نقش داشته باشید. پروژه سوم هم هواداران رشته‌های ورزشی است. امیدوارم از این پروژه‌ها اتفاقات خوبی رخ دهد.

همچنین مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ضمن تبریک به کلهر برای احیای کمیته فرهنگی فدراسیون‌های ورزشی گفت: احیای این کمیته که مدتی است کمرنگ شده و با اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی نادیده گرفته شده، اتفاق خوبی است.

وی افزود: از هاشمی به عنوان یکی از مشاوران معاونت دعوت کرده‌ایم تا روی ظرفیت کمیته فرهنگی فدراسیون های ورزش حساب ویژه ای باز کنیم.

کاظمی پور به بحث طرح ستاد حجاب و عفاف در وزارت ورزش اشاره کرد و اظهار داشت: وزیر ورزش برای اجرایی شدن این طرح تاکید کرد تا اجرایی شود و این طرح توسط معاونت فرهنگی و بانوان به دو صورت درون ستادی و برون ستادی انجام می شود. در همین راستا قرار است معاونت توسعه بانوان به عنوان بخش درون ستادی در درون فدراسیون ها انجام وظیفه کند که این امر باعث می شود تکلیف مشخصی برای معاونت بانوان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی در نسل جدید ورزشکاران گم شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث روز که به چالش های فرهنگی تبدیل شده است مسائل هویتی بانوان است که این موضوع یکی از خلاهای مباحث فرهنگی در حوزه تیم ملی محسوب می‌شود.

معاون توسعه ورزش بانوان خاطرنشان کرد: امیدوارم شما کمیته‌های فرهنگی به عنوان چشم راست فدراسیون‌ها در انتخاب مربیان خانم کمک کننده باشید و حتی در انتخاب مربیان نقش داشته باشید.

کاظمی‌پور تصریح کرد: در حوزه بانوان در انتخاب و خیلی موارد دیگر که توقع داریم که یار ما برای رفع مشکل باشیم. از دانش خانم‌ها که سال‌ها پرورش پیدا کردند و ما هم اعتقاد داریم که راهکارهایی را می توانیم داشته باشیم تا بانوان از دانش آقایان عقب نمانند تا از بانوان حفاظت کنیم.

وی در پایان به نقش نواب رئیس بانوان در فدراسیون های ورزشی اشاره کرد و گفت: نواب رئیس بانوان فدراسیون ها در مباحث فرهنگی ورزشکاران باید نقش پر رنگ و اختیارات کافی داشته باشند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3gzdo5