شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/21 03:58
جاده چالوس
کد خبر: 40881

جاده چالوس تا ۱۰ روز آینده بسته شد | قسمت‌هایی از جاده غیرقابل استفاده خواهد شد؟

معاون سازمان راهداری گفت: برای خاکریزی دره ۵۰ متری که در سیلاب روز پنجشنبه در جاده چالوش ایجاد شده تا ۱۰ روز تردد از این جاده امکان پذیر نخواهد بود.

جاده چالوس بسته شد. چالوس کی باز میشود؟. جاده چالوس چند روز بسته است؟. جاده چالوس مسدود شد.

معاون سازمان راهداری گفت: از صبح روز جمعه کار آزادسازی خودروهای مانده در گل و لای با بکارگیری ۱۲ دستگاه ماشین آلات آغاز شد و مسافرانی هم که خودروهای خود را رها کرده بودند امروز(شنبه) به محل سانحه بازگشتند تا بتوانند خودروهای خود را تحویل بگیرند.

اکبری توضیح داد: به جز این هشت نقطه، جاده چالوس در محدوده «خوزنکلا» به طور کامل شکسته شده و به طول ۵۰ متر داخل دره فرو رفته که برای خاکریزی و پر کردن این دره عمیق که در نهایت با انجام عملیات زیرسازی و سپس سیمان و تثبیت محور انجام خواهد شد تا حدود ۱۰ روز آینده بسته خواهد بود.

وی گفت: همزمان با خاکریزی دره ۵۰ متری عملیات تخلیه ۲ متر گل و لای در روی جاده نیز انجام خواهد شد تا امکان تردد در چالوس فراهم شود.

اکبری درباره اینکه گفته می‌شود برخی نقاط چالوس دیگر قابل تعمیر نیست و مسیرهای جدید باید جایگزین شود، افزود: این مطلب صحت ندارد، همه نقاط چالوس قابل تعمیر است، چند نقطه از پل‌های آب رو پر از شن و ماسه شده که باید تخلیه شود. دیوار حائل جاده هم تخریب شده و با این حال اگر گودال ۵۰ متری پر شود ظرف یک هفته ترافیک چالوس مجدد برقرار می شود.

وی گفت: اما تخمین می‌زنیم کار بازسازی کامل چالوس که شامل بازسازی پل‌ها و دیوارهای حایل است با هزینه‌ای حدود هزار میلیارد تا مهر امسال به طول انجامد.

به گفته اکبری، فقط برای اینکه محور چالوس به شرایط قبل خود بازگردد تا در بارش‌های مشابه دچار همین حادثه نشود، در ابتدا باید ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شود. ایمن سازی دقیق تر و ایمنی بیشتر در هشت نقطه که شامل به کارگیری دیوارهای حائل بزرگ است حدود هزار میلیارد است که قرار است با انتخاب مشاور ارزیابی شود تا نقاط خطرناک تر در دستور کار قرار گیرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3gklyz