چهارشنبه 29 فروردین 1403 - 17 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1399/11/13 08:37
کد خبر: 15432

آخرین قیمت خودرو امروز 13 بهمن + جدول

قیمت انوع خودرو در بازار را در این بسته خبری مشاهده کنید.

بررسی وضعیت بازار خودروی کشور نشان می‌دهد که قیمت‌ها در بازار به یک ثبات رسیده و طبق گفته فعالان بازار، این قیمت‌ها تا شب عید تثبیت خواهد شد و نوسان خاصی رخ نخواهد داد.

 

پس از کاهش تلاطم در بازار ارز و صرف نظر کردن شورای رقابت از افزایش نرخ کارخانه‌ای خودرو در ۳ ماه زمستان امسال، قیمت‌ها در بازار خودروی کشور نیز تقریباً به یک ثبات رسیده و تقاضای کاذب جای خود را به خریداران واقعی داده است و آنطور که فعالان بازار خودرو می‌گویند، پیش‌بینی می‌شود ثبات قیمت‌ها تا پایان سال و اوایل سال آینده پابرجا باشد و نوسان خاصی در قیمت‌ها رخ ندهد.​

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که نرخ پراید ۱۳۱ بین ۹۷ تا ۱۰۳ یا ۱۰۴ میلیون تومان، تیبا ۲ حدود ۱۲۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بین ۱۷۹ تا ۱۸۲ میلیون تومان، سمند LX نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان و پژو پارس حدود ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته این قیمت‌ها به صورت میانگین بوده و بین ۲ تا ۳ میلیون تومان نوسان قیمتی دارد.

در همین راستا نعمت الله کاشانی نسب نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اظهارکرد: بازار تقریباً به یک ثباتی رسیده است و مشتریان واقعی که به دنبال خرید خودرو برای پایان سال و شب عید هستند، به بازار آمده‌اند و می‌توان گفت که درحال‌حاضر مصرف‌کننده واقعی برای مصرف شخصی، خودرو می‌خرد.

وی افزود: با توجه به ثباتی که در بازار ایجاد شده و احتمال افزایش یا کاهش نرخ وجود ندارد، درحال‌حاضر بهترین فرصت برای خرید خودرو است.

کاشانی نسب گفت: کلاً مصرف‌کننده برای خرید شخصی در بازار است و دلال در بازار حضور ندارد چراکه خودرو تقریباً جذابیت سرمایه‌ای خود را از دست داده است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران تاکید کرد: نوسان قیمتی بسیار کم است و می‌توان گفت که قیمت‌ها تقریباً تثبیت شده است و اتفاق خاصی در بازار نخواهد افتاد.

میانگین نرخ برخی از خودروهای پر فروش در بازار به شرح جدول زیر است.

در این گزارش قیمت روز انواع پراید و ساینا EX را در بازار آزاد مشاهده می‌کنید که بر این اساس قیمت پراید نسبت به روز قبل سه میلیون تومان افزایش داشته و ساینا پلاس دنده‌ای مدل ۹۹، امروز در بازار به ۱۳۷ میلیون تومان رسید.

 

قیمت برخی از خودروها را در جدول‌های زیر بخوانید: 

قیمت پراید
قیمت خودرو
 
 
منبع: اقتصادآنلاین 
 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3ekgzy