جمعه 10 آذر 1402 - 01 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/03/28 06:41
کد خبر: 41408

جزئیات مرگ مرموز پسر بازیگر معروف | سرقت عتیقه های قیمتی پس از حادثه

2 زن و یک مرد که در جریان مرگ مرموز پسر یکی از بازیگران معروف پیش از انقلاب دستگیر شده‌اند، دیروز در جلسه بازپرسی، خود را بی‌گناه دانستند.

ظهر سه‌شنبه گذشته 23خرداد، مرگ مرموز مردی در خانه‌اش در شمال پایتخت، به قاضی وحید ناصری، بازپرس جنایی تهران گزارش شد.

متوفی مردی ثروتمند و پسر یکی از بازیگران معروف سینما و تلویزیون در پیش از انقلاب بود و از سال‌ها قبل تنها زندگی می‌کرد. فردی که گزارش مرگ او را به پلیس اطلاع داده بود، می‌گفت که از اقوام اوست و برای سرزدن به وی وارد خانه شده اما با جسد بی‌جان او روبه‌رو شده است.

در شرایطی که مأموران در حال تحقیق در محل حادثه بودند، زنی میانسال وارد خانه شد. او با دیدن پلیس ادعا کرد از اقوام متوفی است و  گاهی به خانه وی سرمی‌زد و به او کمک می‌کرد. رفتار این زن اما شک برانگیز بود. به همین دلیل مأموران خودروی او را که در همان نزدیکی پارک شده بود بازرسی کردند.

داخل ماشین زن دیگری منتظر نشسته بود و مأموران در صندوق عقب خودرو چندین شیء عتیقه و باارزش و تعدادی اسناد و مدارک متعلق به متوفی کشف کردند. اقلام کشف شده نشان می‌داد که 2‌زن به‌احتمال زیاد پیش از حضور مأموران وارد خانه متوفی شده و اموال باارزش را سرقت کرده‌اند. در این شرایط، به دستور بازپرس جنایی مرد میانسال و 2‌زن مرموز برای انجام تحقیقات بازداشت شدند.

صبح دیروز مرد میانسال و 2‌زن بازداشت شده برای تحقیق  و کشف زوایای تاریک پرونده به دادسرای جنایی تهران منتقل شدند. 2‌زن با یکدیگر نسبت فامیلی دارند و خاله و خواهرزاده هستند. خواهرزاده که به تازگی از آمریکا به ایران آمده، می‌گفت ماموریتش این بوده تا وسایلی را از متوفی تحویل گرفته و با خودش به آمریکا ببرد. وی گفت: من و مادرم در آمریکا زندگی می‌کنیم و از سال‌ها پیش با متوفی رفت‌وآمد خانوادگی داشتیم.

او پسر یکی از بازیگران معروف پیش از انقلاب بود و چمدانی داشت که وسایل عتیقه مادرش داخل آن بود. او می‌خواست این وسایل را به مادر من هدیه بدهد و من برای بردن آنها به ایران آمدم. روز حادثه در خانه خاله‌ام بودم که مردی به او زنگ زد و گفت حال متوفی خوب نیست.

ما هم به سرعت خودمان را به آنجا رساندیم اما وقتی رسیدیم او فوت شده بود. بعد خاله‌ام چمدانی که متوفی قبل از مرگش قول داده بود به مادرم هدیه می‌دهد را برداشت و داخل ماشین گذاشت.

اما لحظاتی بعد پلیس رسید و ما دستگیر شدیم. پس از اظهارات دختر جوان، خاله‌اش نیز اظهارات او را تأیید کرد اما این دو متهم در پاسخ به سؤال بازپرس که چطور ممکن است مردی اسناد و مدارک، تلفن‌های همراه، سکه، طلا و 19کارت بانکی و اسناد دیگرش را به کسی هدیه بدهد، سکوت کردند و حرفی نزدند.

در ادامه مرد سالخورده(دیگر مظنون پرونده) نیز گفت: 5‌ماه است به خانه متوفی رفت‌وآمد دارم و خریدهای او را انجام می‌دادم. به همین دلیل کلید خانه او را داشتم اما من وقتی رسیدم مرد تنها جانی در بدن نداشت. این 3نفر در بازداشت به سر می‌برند تا اسرار این حادثه رازگشایی شود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3egrlp