دوشنبه 20 آذر 1402 - 11 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/03/10 01:22
کد خبر: 40308

قیمت این خودرو پرطرفدار 830 میلیون ریخت | شیب سنگین کاهش قیمت خودرو در بازار

قیمت خودروهای چینی که در کارخانجات داخلی مونتاژ می‌شوند در دو هفته اخیر کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

کاهش قیمت خودروها ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. این شامل عواملی مانند رقابت در بازار، کاهش هزینه تولید، افزایش تولید و فروش، تغییر نرخ ارز، وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور و ... است. 

اما ممکن است در برخی موارد، کاهش قیمت خودروها به دلیل اتفاقاتی همچون روند کاهشی درخواست خریداران، کاهش تقاضا در بازار خودرو، تغییر در سیاست‌های دولت و یا شرکت‌های خودروسازی و افزایش رقابت در بازار اتفاق می‌افتد.

با توجه به اینکه عوامل مختلفی می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت خودروها باشند، پیش بینی دقیق و صحیح در این زمینه بسیار دشوار است.

 

بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد که چری آریزو 5T IE مدل ۱۴۰۲ در بازار در طول یک ماه گذشته ریزش ۲۰۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است. این خودرو در حال یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان قیمت دارد. چری آریزو 5T IE مدل ۱۴۰۱ هم در بازار ۱۸۰ میلیون تومان ارزان شده و به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.

در همین حال، چری آریزو 6 اکسلنت مدل ۱۴۰۱ در بازار خودرو ۱۷۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش می‌رود.

چری تیگو 7 IE مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ۱۸۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.

در این میان، ام وی ام X55 اکسلنت اسپرت مدل ۱۴۰۰ در بازار خودرو ۱۴۰ میلیون تومان ارزان شده و یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است. ام وی ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری نیز ۱۹۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به ۸۶۰ میلیون تومان رسیده است.

بنا به این گزارش، فونیکس تیگو 8 پروکسی مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ریزش ۸۳۰ میلیون تومانی را در طول یک ماه گذشته تجربه کرده و به قیمت ۳ میلیون و ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است.

فونیکس آریزو 6 پرو مدل ۱۴۰۲ نیز ۳۰۰ میلیون تومان ارزان شده و یک‌میلیارد و ۷۰۰ میلیدن تومان قیمت پیدا کرده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3eglrv