دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 - 20 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/28 05:37
یارانه نقدی | یارانه نقدی 1402
کد خبر: 41404

سوپرایز دولت برای یارانه بگیران | یارانه نقدی این افراد 20 درصد افزایش یافت

طرح ملی کالابرگ الکترونیکی (افزایش ۲۰درصدی اعتبار یارانه) برای همه خانوارهای دهک اول، دوم و سوم از روز دوشنبه ۲۹خرداد ماه اجرا می شود.

یارانه نقدی برای همه یکسان نیست. یارانه نقدی برای خرید اقلام مصرفی ضروری است. یارانه نقدی برای همه واریز نمی شود. یارانه نقدی 20ام هر ماه واریز می شود. یارانه نقدی برای افراد پردرآمد واریز نمی شود.

وزارت کار درباره اجرای کالابرگ الکترونیک اطلاعیه دیگری صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: در راستای پوشش کامل سه دهک اول درآمدی و تحقق حمایت های دولت برای تامین سبد غذایی خانوارها، از روز دوشنبه 29 خرداد ماه، افزایش اعتبار برای هر سه دهک اعمال می شود.

بر اساس این اطلاعیه، شرط بهره مندی از اعتبار افزایشی، خرید بیش از 80درصد یارانه 400هزار تومانی، معادل 320هزار تومان به ازای هر نفر است.

این اطلاعیه می افزاید: خانوارها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند، این طرح برای همه مشمولین، اختیاری است.

شیر کم‌چرب بطری، پنیر، گوشت مرغ،تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله، 11 قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیک است.

8 فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در این طرح مشارکت دارند و در شهرها و روستاهای کوچک نیز برای فروشندگان، بارکدخوان نصب می‌شود تا دسترسی و امکان بهره‌مندی عموم مردم از کالابرگ الکترونیکی فراهم شود.

همه خانوارهای مشمول طرح می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملّی اعتبار «شما» یا شماره‌گیری #1463*500* از باقی‌مانده اعتبار خود مطلع شوند.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/39kyz7