دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/26 05:03
اخبار حوادث | اخبار حوادث ایران | اخبار حوادث استان ها | اخبار حوادث کشور
کد خبر: 38604

اخبار حوادث | حمله زورگیران تهرانی به پلیس + جزئیات

در یک خبر از تهران، جانشین پلیس پیشگیری اعلام کرد که دو متهم با تهدید سلاح سرد در حال زورگیری از شهروندان بودند که توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند. به گفته وی، این دو متهم به 20 فقره زورگیری اعتراف کرده‌اند.

اخبار حوادث شامل گزارش‌هایی است که در مورد وقایع ناگوار، آسیب‌ها و مصدومیت‌ها، جرایم و تخلفات قانونی، حوادث طبیعی و سایر رویدادهای نامطلوب دیگر رخ می‌دهند. این گزارش‌ها عموماً توسط رسانه‌های خبری منتشر می‌شوند و در برخی موارد از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد دیگر نیز منتقل می‌شوند. هدف اخبار حوادث آگاهی عمومی از وقایع ناگوار و اطلاع‌رسانی در مورد آنها است. اخبار حوادث می‌تواند شامل حوادث مربوط به انواع جرایم مختلف از جمله سرقت، قتل، خشونت، زورگیری، تجاوز و ... باشد. همچنین، حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و ... نیز ممکن است در این گزارش‌ها به نمایش گذاشته شوند. در کل، اخبار حوادث به عنوان یکی از بخش‌های مهم خبری، دغدغه مردم و جامعه را مطرح می‌کند و آگاهی آنها از وقایع ناگوار و اطلاعات لازم در این زمینه را افزایش می‌دهد.

سرهنگ محمد قاسم طرهانی در تشریح این خبر بیان داشت: ساعت 11 شامگاه 22 فروردین ماه سال جاری عملیات کلانتری 141 شهرک راه آهن در حال گشت زنی در محدوده "کوهک" تهران بودند که به یک موتورسیکلت هوندا قرمز دو ترک که افراد گذری از خیابان را زاغ زنی می کردند، مشکوک و تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار می دهند.

وی گفت: متهمان در همین حین به طرف مردی حمله ور و با تهدید سلاح سرد از وی اقدام به زورگیری کرده که ماموران به سرعت برای دستگیری زورگیران وارد عمل شدند و متهمان به محض رویت خودروی گشت با موتورسیکلت از محل متواری شدند.

این مقام انتظامی به اقدامات پیش دستانه پلیس و آمادگی هر چه تمام تر ماموران کلانتری اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهمان به سایر گشت های انتظامی، نهایتا موتورسیکلت متهمان پس از 5 دقیقه تعقیب و گریز در کوهک متوقف و متهمان با سلاح سردی که در اختیار داشتند به ماموران حمله ور شدند.

سرهنگ طرهانی در ادامه گفت: با توجه به اینکه متهمان ساکن همان محله بودند دوستان خود را برای کمک صدا زده که ماموران با درایت و با درخواست نیروی کمکی موفق شدند هر 2 متهم را در یک عملیات منسجم و پلیسی دستگیر و در بررسی های بیشتر از متهمان 2 قبضه سلاح سرد کشف شد.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهمان 37 و 38 ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و 20  فقره سرقت مشابه با همکاری همدیگر معترف و اظهار داشتند پس از سرقت و زورگیری تلفن همراه اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته اند.

سرهنگ طرهانی در پایان با اشاره به سوابق متهمان در امر سرقت خاطرنشان کرد : در این رابطه 5 شاکی شناسایی  و شناسایی مالخر و اموال مسروقه در دستور کار پلیس قرار دارد و کلیه مالباختگان به همراه متهمان پرونده راهی مراجع قضائی شدند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/39klwx