شنبه 11 آذر 1402 - 02 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/01/27 13:43
کد خبر: 38704

سایپا رقیب تسلا می شود؟ | ماشین برقی سایپا از راه رسید

با اعلام رسمی شرکت خودروسازی سایپا، نسخه پلاگین هیبریدی آریا در دستور کار قرار گرفته است و تاریخ عرضه این نسخه با پشت بغل هاچ بک کراس نیز مشخص شده است.

شرکت خودروسازی سایپا به‌طور رسمی اعلام کرده است که نسخه پلاگین هیبریدی خودرو آریا در دستور کار قرار گرفته است و تاریخ عرضه این نسخه PHEV با پشت بغل هاچ بک کراس، در سال ۱۴۰۲ تولید و به بازار عرضه خواهد شد. در ضمن، در جلسه اخیر با حضور اصحاب رسانه، گروه خودروسازی سایپا اعلام کرده است که نسخه پلاگین هیبریدی سایپا آریا در سال ۱۴۰۳ عرضه خواهد شد.

محمدعلی تیمور، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت که Arya در دو نسخه متفاوت با پیشرانه پلاگین هیبریدی و پیشرانه ۲ لیتری میتسوبیشی به عرضه می‌رسد. به‌گفته او، این خودرو جدید از کیفیتی بیشتر از محصولات گذشته این شرکت برخوردار خواهد بود؛ گارانتی ۵ ساله، داشبورد باکیفیت با مواد نرم و نمایشگر هدآپ برخی از ویژگی‌های آن بر شمرده می‌شوند.

این پایان کار نبود و تیموری همچنین مدعی شد که سایپا اولین موتورسیکلت هیبرید خود را در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ عرضه می‌کند. او ذکر کرد که یکی از زیرمجموعه‌های سایپا برای بهره‌برداری از خط تولید این موتورسیکلت آمادگی دارد. علاوه بر این، تیموری می‌گوید روز دوشنبه از مدرن‌ترین خط تولید سایپا به‌همراه خط تولید پیشرانه ۱۶ سوپاپ و گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته با همکاری DAE در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت پرده‌برداری می‌شود.

نهایتاً تیموری متذکر شد که به‌جز سایپا آریا پلاگین هیبریدی، نسخه به‌روزرسانی‌شده شاهین پلاس در شهریور سال جاری روانه بازار خواهد شد. این نسخه از این سدان داخلی از تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی در قسمت‌های متعدد فضای داخلی شامل رودری‌ها و داشبورد بهره‌مند است. ضمن این، پیشرانه و گیربکس جدیدی برای تامین قوای محرکه آن تعبیه شده است.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/39kl7e