چهارشنبه 03 مرداد 1403 - 24 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/26 03:56
آرتور کوین یامگا | استقلال
کد خبر: 122801

چراغ بهترین گلزن استقلال خاموش شد | چه بلایی سر الماس سیاه استقلالی ها آمد؟

نگاهی به آمار گلزنی آرتور کوین یامگا مشخص می‌کند این فوتبالیست مدت‌هاست که در لیگ برتر برای استقلال گل‌زنی نکرده است.

آرتور کوین یامگا بازیکن چند پُسته استقلال ۶ ماه و ۱۶ روز پیش آخرین گلش را برای استقلال به ثمر رساند. دیدار هفته بیست و چهارم استقلال با هدایت ریکاردو ساپینتو که در استادیوم آزادی مقابل ذوب آهن اصفهان برگزار شد آخرین باری بود که یامگا ستاره استقلال توانست از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۶۳ دومین گل استقلال را به ثمر برساند. گل اول آن بازی را مهدی قایدی در دقیقه ۲۰ به ثمر رسانده بود.

از آن تاریخ به این سو یامگا هنوز در لیگ برتر گل زنی نکرده است. این مسابقه روز جمعه یازدهم فروردین ماه سال جاری حدود ۲۰۰ روز پیش برگزار شد و حالا با گذشت بیش از شش ماه و نیم از آن تاریخ یامگا هنوز نتوانسته دوباره برای استقلال گلزنی کند.

او در فصل اول حضورش در ترکیب آبی پوشان آقای گل شد و فصل گذشته نیز بعد از مهدی قایدی و محمد محبی دومین گلزن برتر استقلالی‌ها به شمار می‌رفت.

در دو فصل پیش یامگا پنالتی زن اول آبی پوشان بود. با توجه به کارنامه قضاوت‌های بیژن حیدری در ۵ بازی اخیر این داور دوبار برای استقلال پنالتی گرفته که هر دو بار هم یامگا پشت ضربه پنالتی ایستاده و آنها را گل کرده است. اگر نکونام هم چنین اعتقادی به یامگا داشته باشد به احتمال زیاد اگر در این دیدار یا دیدارهای بعدی پنالتی نصیب استقلال شود یامگا پشت توپ می ایستد.

نکته جالب توجه اینکه در ۵ دیدار اخیر استقلال این تیم هنوز صاحب ضربه پنالتی نشده است.  

یادآور می شود؛ دیدار بعدی تیم استقلال در لیگ برتر جمعه هفته جاری از ساعت ۱۸ در استادیوم آزادی مقابل تیم هوادار برگزار می‌شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/36kyo7