جمعه 24 فروردین 1403 - 12 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/17 07:51
مهدی قایدی | تیم ملی
کد خبر: 122249

مهدی قایدی قربانی این پرسپولیسی شد | اقدام عجیب قلعه نویی علیه باشوی استقلال

مهدی قایدی در حالی بعد از درخشش با پیراهن اتحاد کلبا در فهرست تیم ملی حضور ندارد که یک مهاجم جدید جای او را در لیست گرفته است

کریم انصاری‌فرد برای اولین بار در دوران امیر قلعه‌نویی به فهرست تیم ملی اضافه می‌شود تا در جمع مهاجمانی قرار گیرد که شانس حضور با تیم ملی در جام ملت‌های آسیا را دارند. انصاری‌فرد که با 96 بازی در تیم ملی یکی از باسابقه‌ترین نفرات حال حاضر تیم ملی محسوب می‌شود، از زمان ورود اسکوچیچ آهسته آهسته از لیست خارج شد اما با انتخاب ناگهانی کارلوس کی‌روش دوباره به تیم ملی برگشت و حتی در جام جهانی نیز به میدان رفت.

او که در این فیفادی، به همراه احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی خواهند بود، در حالی پیراهن تیم ملی را در جام جهانی بر تن کرد که شاید اگر هرکسی غیر از کارلوس کی‌روش روی نیمکت حضور داشت، کریم از شانس چندانی برای ورود به لیست نهایی برخوردار نبود اما در نهایت او به این تورنمنت پرماجرا رسید و سرانجام با ورود امیر قلعه‌نویی، اینطور به نظر رسید که پایان کارش در جمع ملی‌پوشان رقم خورده است.


حالا حدود یک سال بعد از جام جهانی 2022 قطر، نام کریم انصاری‌فرد به شکلی جالب و حتی برای بسیاری غیرقابل باور، با حروف لاتین روی تصویر لیست تیم ملی قرار گرفته تا بعد از یک وقفه نه چندان کوتاه به تیم ملی برگردد. انصاری‌فرد در حالی همراه با آزمون و طارمی، سه مهاجم تیم ایران خواهند بود که این فصل تنها یک گل و دو پاس گل داشته است.


در عوض، بسیاری از هواداران فوتبال انتظار داشتند نام مهدی قایدی را در لیست تیم ملی ببینند. بازیکنی که بعد از ترک استقلال و انتخاب اتحاد کلبا، درخششی ویژه را از خود نشان داده و در 5 بازی موفق به ثبت سه گل شده است.


آمار این فصل کریم انصاری‌فرد با یک گل در 12 بازی - البته او دو پاس گل هم داده است.
قایدی در بازی اخیر مقابل حتا باوجود عدم گلزنی، دو موقعیت بسیار خوب خلق کرد و دومین بازیکن برتر زمین بود. او برابر عجمان دو گل مهم به ثمر رساند و در بازی با شارجه نیز یک گل زد تا شاید بهترین بازیکن تیم فرهاد مجیدی هم باشد.


مهدی قایدی در شش بازی این فصل 3 گل به ثمر رسانده، یک پنالتی هم گرفته است.
البته کادرفنی تیم ملی در چند فیفادی اخیر هم فرصت چندانی برای بازی نداشته و آخرین بار در فیفادی خرداد خود را به لیست امیر قلعه‌نویی رساند و دیگر موفق نشد نظر سرمربی تیم ملی را جلب کند.

باید دید سرانجام در فهرست نهایی تیم ملی برای جام ملت‌ها کدام مهاجمان نظر امیر قلعه‌نویی را به خود جلب می‌کنند و آیا یک تورنمنت بزرگ دیگر در انتظار کریم انصاری‌فرد است یا او در لیست نهایی حضور نخواهد داشت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/36knj7