سه‌شنبه 08 اسفند 1402 - 27 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1401/09/28 12:51
عضو هیات مدیره بانک مسکن:
کد خبر: 34173

مردم پای کار اجرای طرح نهضت ملی مسکن هستند

فاضلیان بیان کرد: کفه ترازوی معرفی و انعقاد قرارداد پروژه‌های نهضت ملی مسکن به سمت خودمالکان سنگینی می‌کند که به خوبی نشان از همکاری مردم برای اجرای این طرح بزرگ ملی دارد.

سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره و معاون امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به عملکرد این بانک در طرح نهضت ملی مسکن گفت: بانک مسکن در بخش خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن نسبت به انعقاد قرارداد 12 هزار و 692 پروژه تا تاریخ 23 آذرماه سال جاری اقدام کرده است.

وی افزود: با این اوصاف کار قرارداد بیش از 64 هزار واحد مسکونی در بخش خودمالکی در بانک مسکن انجام شده است که حدود 22 هزار میلیارد تومان برای بانک تعهد مالی ایجاد کرده است که از این میزان بانک مسکن 12 هزار و 270 میلیارد تومان به انبوه سازان پرداخت کرده است.

فاضلیان تصریح کرد: سایر مبالغ و تعهدات مالی نیز با توجه به مرحله‌ای بودن پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی در مراحل پی ساختمان، اسکلت، سفت کاری و نازک کاری پرداخت خواهد شد.

عضو هیات مدیره و معاون امور اعتباری بانک مسکن اضافه کرد: از سوی سازمان‌های مختلف از جمله وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام راحل، شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان همیاری شهرداری‌ها نیز پروژه‌های مختلفی ذیل طرح نهضت ملی مسکن به بانک معرفی شده است که در این راستا بنیاد مسکن بیشترین پروژه را از سوی سازمان‌ها به تعداد 8 هزار و 511 پروژه به بانک معرفی کرده است.

فاضلیان افزود: بر همین اساس اداره کل راه و شهرسازی 546 پروژه، شرکت عمران شهرهای جدید 331 پروژه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) 101 پروژه و سازمان همیاری شهرداری‌ها 52 پروژه به بانک مسکن معرفی کرده‌اند که این بانک بیش از 4 هزار میلیارد تومان به بنیاد مسکن، 3 هزار و 662 میلیارد تومان به اداره کل راه و شهرسازی، 3 هزار و 266 میلیارد تومان به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و نزدیک به 3هزار میلیارد تومان به شرکت عمران شهرهای جدید پرداخت کرده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن با اشاره به اینکه عمده اقدامات تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن در این بانک به خودمالکان باز می‌گردد، گفت: اگرچه سازمان‌ها و نهادهای متولی این حوزه اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند اما با نگاهی به آمار و ارقام اقدامات بانک مسکن نشان می‌دهد که کفه ترازو به سمت خودمالکان بسیار سنگین‌تر است و از این رو می‌توان به خوبی نتیجه گرفت که مردم و انبوه‌سازان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن مصمم هستند و با وجود اینکه سازمان‌ها و نهادهای متولی در این حوزه پای کار هستند اما می‌توان برای اجرای این طرح روی مردم به خوبی حساب کرد.

وی افزود: حدود 770 هزار نفر برای طرح نهضت ملی در بانک مسکن افتتاح حساب کرده‌اند که بانک نیز بیش از 15 هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان از محل آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا تاریخ 23 آذرماه سال جاری پرداخت کرده است.

 

هیبنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/36br8y