شنبه 30 تیر 1403 - 20 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/04/09 14:23
قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز
کد خبر: 41697

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته در سرازیری آرام بود | پیش بینی قیمت طلا و سکه 10 تیر 1402

طی نخستین هفته تیرماه قیمت طلا و سکه روزهای آرام با سرازیری قیمت را پشت سر گذاشت. معامله‌گران بازار طلا و سکه چشم‌‌انتظار تحرک بازار دلار هستند؛ آنها از ترس رکب بازارساز دست از معامله شسته‌اند.

قیمت طلا و سکه ارزان شده. قیمت طلا و سکه ممکن است ارزانتر شود. قیمت طلا و سکه متغیر است. قیمت طلا و سکه فعلا آرام گرفته.قیمت طلا و سکه غیر قابل پیش بینی است.

در هفته نخست تیرماه قیمت طلا و سکه متاثر از قیمت دلار بازار آرامی را پشت سر گذاشت.

با وجودی که دیروز عید قربان بود و بازار طلا و سکه به رسم سال‌های گذشته باید با افزایش تقاضا همراه می‌شد، این هفته اما قیمت‌ها همچنان راکد بود و قطعات سبک‌تر کاهش قیمت نیز داشتند.

رونق از طلا رفت

سکه امامی در آخرین معامله‌ هفته اخیر در روز چهارشنبه رشد محدودی داشت. فعالان بازار فلز زرد همچنان تمایلی به معامله ندارند و ترجیح می‌دهند نظاره‌گر روند قیمت دلار باشند. بازیگران بازارهای مالی در هفته‌های اخیر از ترس رکب بازارساز، اخبار مثبت در حوزه برجام و تحریم‌ها، آزادسازی دلارهای بلوکه شده و حتی آزادی زندانیان سیاسی، معامله نمی‌کنند.

بازار ارز این روزها چشم‌انتظار نتایج مذاکرات دوحه است. اخیرا سی‌ان‌ان در خبری اعلام کرده است که به نظر می‌‌رسد حرکت رو به جلو برای احیای مذاکرات پیرامون برنامه هسته‌ای رو به رشد ایران، ایجاد شده است.

این رسانه گزارش داده است که به نظر می‌رسد گفت‌وگوی دو روزه در دوحه بین انریکه مورا، دیپلمات اتحادیه اروپا و علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران به تحولات مثبت در بسیاری از موضوعات منجر شده است. در این شرایط، هم بر قیمت دلار و هم بر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، نوعی ثبات و حتی رکود حاکم است و روند هم اندکی کاهشی است.

سکه‌های سبک ارزان شد

به دلیل تعطیلی رسمی روز پنجشنبه (عید قربان) آخرین روز کاری این هفته چهارشنبه بود؛ سکه امامی در آخرین معامله این روز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت باز شد و  با رقم ۲۸ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان به فروش رسید. این قطعه روز چهارشنبه تغییر قیمت نداشت.

قیمت نیم سکه در آخرین معامله این هفته با رقم ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله و ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. قیمت ربع سکه ۵۰ هزار تومان کاهش داشت و با رقم ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

روز چهارشنبه سکه گرمی جزو سکه‌های کاهشی بود و ۱۰ هزار تومان افت قیمت داشت. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد.

حرکت حباب سکه برخلاف روند قیمت

در پایان هفته نخست تیرماه، قیمت طلا نیز کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلا در آخرین روز معاملاتی هفته، ۴۰ هزار تومان ارزان شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۷۶هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز نزدیک به پنج هزار تومان افت قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد.

روز چهارشنبه طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان معامله شد.

روز چهارشنبه قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی افزایش داشت. حباب سکه امامی ۳۳۸ هزار تومان رشد داشت و حباب این قطعه به کانال ۶ میلیون تومانی راه یافت.

حباب سکه بهار ۲۳۶ هزار تومان گران شد.‌ حباب نیم‌سکه نیز ۱۷۰ هزار تومان افزایش داشت و ربع سکه ۱۸۵ هزار تومان افزایش قیمت حباب داشت و حباب این قطعه نیز به کانال پنج میلیونی برگشت. در آخرین معامله هفته، حباب سکه گرمی هم ۲۸ هزار تومان کاهش داشت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/366q99