شنبه 12 اسفند 1402 - 02 Mar 2024
تاریخ انتشار: 1402/04/21 09:20
کد خبر: 41897

هشدار هواشناسی؛ مراقب ارتفاع موج دریای جنوب کشور باشید

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی وزش باد و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در جنوب کشور باعث پاره شدن تورهای صیادی می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد از افزایش وزش باد، افزایش ارتفاع امواج به‌ویژه دردریای عمان و شرق تنگه هرمز با حداکثر سرعت ۱۲ متر برثانیه و ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر از صبح جمعه تا ظهر یکشنبه ( ۲۳ تا ۲۵ تیر) در دریای عمان و تنگه هرمز و مناطق ساحلی شرق خلیج فارس خبر داد.

در اثر این مخاطره جوی اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری در دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌های ناشی از این شرایط جوی خودداری از تردد شناورهای سبک به‌ویژه در دریای عمان و شرق تنگه‌ی هرمز، خودداری از فعالیت‌های تفریحی و شنا و اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن کشتی‌های تجاری را توصیه می‌کند.

براساس این گزارش، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/366q77