سه‌شنبه 29 خرداد 1403 - 18 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/09/02 11:19
محمدرضا آزادی | استقلال
کد خبر: 125169

حمله تند قاتل پرسپولیس به استقلال : من را در استقلال خیلی اذیت کردن

محمدرضا آزادی مهاجم جوان تیم فوتبال نساجی از مشکلات این تیم و گلزنی به پرسپولیس گفت.

به گزارش رصد ورزشی :محمدرضا آزادی مهاجم جوان تیم فوتبال نساجی و سابق استقلال است او بعد از یک فصل از استقلال جدا شد او که پیش از پیوستن به استقلال لژیونر بود از آزارش در استقلال سخن گفت این ستاره همچنین از مشکلات این تیم و گلزنی به پرسپولیس گفت.


تیم فوتبال نساجی این روزها نتایج خوبی را کسب نمی‌کند و کادرفنی این تیم مدت‌هاست زیر تیغ قرار دارد. با این حال باشگاه شمالی به رحمتی فرصت داد تا بتواند نتایج اخیر این تیم را با وجود حذف از آسیا جبران کند. در این خصوص اما مهاجم گلزن این تیم اعتقاد دارد اشکال از کادرفنی نیست و اشتباهات فردی بازیکنان و اتفاقات فوتبالی که در دیدارهای این تیم رخ می‌دهد، بزرگ‌ترین ضربه را در فصل جاری به نساجی زده است. در خصوص آخرین وضعیت نساجی و نتایج این تیم دقایقی با محمدرضا آزادی که سابقه پوشیدن لباس استقلال را در کارنامه داشته و از وی به عنوان خرید بعدی سرخ‌ها نام برده می‌شود به گفت‌وگو پرداختیم که آن را در ادامه می‌خوانید.

صحبت را از آخرین وضعیت نساجی آغاز کنیم. چطور می‌شود این تیم با بازیکنان باکیفیتی که دارد تا این اندازه پرنوسان ظاهر شده و روند نزولی را طی می‌کند؟
ما کار را در لیگ و حتی در آسیا خوب شروع کردیم اما متاسفانه بر حسب اتفاق، روند به‌گونه‌ای پیش رفت که به ضرر ما تمام شد. مثلا محروم شدن یک‌سری از بازیکنان تیم به خاطر کارت‌های بی‌جایی که گرفتند یا اشتباهات فردی که داشتیم، منجر به آن شد که در رقابت‌های گذشته نتوانیم روند خوب ابتدای فصل را حفظ کنیم. البته اشتباهات فردی از اتفاقات فوتبالی به شمار رفته و در هر تیمی پیش می‌آید. امیدوارم در هر صورت بتوانیم در ادامه این شرایط و نتایج را جبران کرده و به روند خوب گذشته بازگردیم.

پس با همین وضعیت و این نفرات به آینده امیدوار هستی که دوباره نساجی به روزهای خوب گذشته بازگردد؟
قطعا همین‌طور است. تیم خوبی داریم و این‌طور نیست که بگوییم موقعیت نمی‌سازد یا فوتبال بازی نمی‌کند و بازیکن باکیفیتی هم ندارد. تیم ما خیلی بازیکنان و کادرفنی باکیفیتی دارد، فقط اینکه ما بر اساس اتفاقات فوتبالی از حریفان گل می‌خوریم و نتیجه را واگذار می‌کنیم. اگر این اتفاقات برای نساجی رخ نمی‌داد قطعا الان جزء تیم‌های بالای جدول بودیم. اگر موقعیت‌ها و شانس‌هایمان تبدیل به گل می‌شدند و اتفاقات بدی که برایمان رخ داد در جریان بازی علیه نساجی نمی‌افتاد، الان وضعیت‌مان حداقل در جدول خیلی بهتر بود.

اما هواداران تیم برخلاف تو در خصوص کادرفنی باکیفیت نظر دیگری دارند. برای هواداران نساجی که این روزها خیلی اذیت می‌شوند چه صحبتی داری؟
هواداران ما بسیار قابل احترام هستند اما هواداران تمامی تیم‌ها در همه دنیا به گونه‌ای به فوتبال نگاه می‌کنند که تیم محبوب‌شان باید هر بازی را ببرد و سه امتیاز را بگیرد؛ درحالی‌که بازیکنان و کادرفنی که قرار است به زمین بروند یا تیم را هدایت کنند یا آنهایی که از نگاه کارشناسی فوتبال را می‌بینند متوجه می‌شوند که ما به دنبال فوتبال بازی کردن و کسب نتیجه لازم در هر دیداری هستیم اما فقط به خاطر اتفاقات فوتبالی است که نتیجه نمی‌گیریم. یعنی این‌طور نیست که تیم‌مان بد بازی می‌کند و ببازد. ما هر تیمی که جلوی ما فوتبال بازی کرده است را اذیت کرده‌ایم. گل‌گهر را اذیت کردیم یا حتی در آسیا به همین شکل. ما واقعا برابر الهلال بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. فقط مجموع بازیکنان این تیم ۲۱۰ میلیون یورو قیمت دارد. ما مقابل این تیم قشنگ بازی را می‌گرداندیم و در برخی دقایق هم مالک توپ و میدان بودیم اما متاسفانه یک توپ می‌آید و وارد گل می‌شود. البته من به شانس اعتقادی ندارم که بگویم این اتفاقات ناشی از بدشانسی هستند و از آن به عنوان اتفاق نام می‌برم. در واقع اتفاقات به گونه‌ای رقم خورده که یک توپ بد آمده و وارد دروازه‌مان شده است.

فکر می‌کنی تصمیم باشگاه نساجی برای ادامه همکاری با رحمتی‌ درست بود؟
من فقط امسال نیست که با رحمتی کار می‌کنم، بلکه دو سال و نیم است که از آلومینیوم اراک با این مربی همکاری می‌کنم. او مربی خوبی است و این‌طوری نیست که بگویید بلد نیست یا جوان است. درخصوص رحمتی هواداران ما دارند اشتباه می‌کنند. او نمی‌تواند کت‌وشلوارش را درآورده و به زمین برود و توپ‌هایمان را دربیاورد. یک اتفاقی افتاده و توپ وارد دروازه شده است. مهدی رحمتی که مقصر نیست. مقصر ما هستیم که در زمین بازی می‌کنیم و دچار اشتباهات فردی می‌شویم. من خودم را مثال می‌زنم. مثلا در یک بازی توپ را وارد دروازه نمی‌کنم یا توپ به تیرک می‌خورد و در مقابل در همان دیدار توپ حریف گل می‌شود. روزی من نیست توپم گل شود و روزی آنها این است که روی اتفاق به گل برسند. این را دیگر رحمتی نمی‌تواند کاری انجام بدهد. مقصر ما بازیکنان هستیم. این‌طور نیست که به خاطر این اتفاقات بگوییم رحمتی مربی خوبی نیست. او نمی‌تواند کت را درآورده و به جای من یا مظاهری تعویض شود. ما بازیکنان هم از این وضعیت ناراحتیم و خودمان هم شرایط را درست می‌کنیم. هیچ بازیکنی دوست ندارد تیمش پایین جدول باشد.

شرایط خودت چطور است؟ به نظر در فرم خوبی باشی؟
شرایط خودم هم خوب است. خدا به ما نظر کرده و این گل‌ها روزی‌مان است که آن اتفاقات در بازی‌ها می‌افتد و من هم از تک‌موقعیت‌های تیم استفاده می‌کنم. ان‌شاءالله همین طوری ادامه می‌دهیم و شرایط تیم را هم خوب می‌کنیم.

من را در استقلال خیلی اذیت کردند/ شاید روزی با رونالدو همبازی شدم!

با توجه به انتخاب نفراتی مانند سحرخیزان در اردوی اخیر تیم‌ملی، توقع نداشتی خودت هم به عنوان یک جوان که در فصل جاری درخشش خوبی داشتی به اردوی تیم ملی دعوت شوی؟
قطعا من هم توقع داشتم دعوت شوم اما در هر صورت کادرفنی تیم ملی تصمیم‌گیرنده هستند و ما هم به نظر آنها احترام می‌گذاریم. تلاشم را بیشتر می‌کنم تا در آینده این اتفاق بیفتد. درمجموع به نظرم می‌توانستند من را هم دعوت کنند چون در نساجی در این فصل هم در رقابت‌های داخلی و آسیایی خوب کار کردم و پنج گل برای تیم در این دو رقابت زدم. ان‌شاءالله تلاشم را می‌کنم تا در آینده نظر کادرفنی تیم ملی را جلب کنم.

در بازی آخر تدارکاتی باز هم به پرسپولیس گل زدی. چطور به این تیم اینقدر خوب گل می‌زنی؟
این هم از آن دسته اتفاقات فوتبالی است. بعضا تک‌موقعیت‌هایی جلوی این تیم به وجود می‌آید که ما از آنها استفاده می‌کنیم.

با توجه به اینکه قبلا در استقلال بودی، مقابل پرسپولیسی‌ها انگیزه بیشتری داری؟
نه، این‌طور نیست. من همین شکلی هستم. یعنی جلوی تیم‌های گمنام هم بازی می‌کنم، تمام تلاشم را برای گلزنی به کار می‌گیرم. برایم فرقی نمی‌کند برابر چه تیمی هستم. استقلال و پرسپولیس قطعا تیم‌های بزرگی هستند و همه دوست دارند به آنها گل بزنند اما برای من فرقی نمی‌کند که مقابل چه تیمی بازی می‌کنم، بلکه سعی می‌کنم گلم را بزنم و کارم را در هر دیداری و با هر حریفی که باشد به نحو احسن انجام بدهم.

برای آینده چه هدفی را دنبال می‌کنی؟
در وهله اول که هدفم این است دوباره به اروپا برگردم اما یک بازیکن حرفه‌ای به شرایطی که دارد نگاه می‌کند. ما هم حرفه‌ای هستیم و نمی‌توانیم بگوییم که طرفدار فلان تیم هستم و به جز این تیم در تیم دیگری بازی نمی‌کنم. این کار، حرفه و شغل ماست و باید با شرایطی که هست پیش برویم. ما از این راه برای خانواده‌مان پول درمی‌آوریم و نمی‌توانیم به چشم یک هوادار به فوتبال نگاه کنیم. هر جایی شرایطم خوب باشد تصمیم می‌گیرم آنجا بازی کنم و به فوتبالم ادامه بدهم.

این صحبت‌ها به خاطر آن است که شنیده می‌شود شاید نیم‌فصل به پرسپولیس بروی؟
من با تیمی یا کسی فعلا صحبتی نکرده‌ام و با من صحبتی در این زمینه نشده است.

با عملکرد خوبت در این فصل شاید هم استقلالی‌ها به نوعی حسرت بخورند که چقدر راحت از این تیم جدا شدی.
من را در استقلال خیلی اذیت کردند. از اروپا بازگشتم و در این تیم فرصتی به من داده نشد و به شخصه اذیت شدم. اما باز هم از انتخاب این تیم پشیمان نیستم.

درباره شادی‌های بعد از گلت هم صحبت کن.
در هر صورت الگوی فوتبالی من کریستیانو رونالدو است. به همین خاطر خیلی دوست داشتم در آسیا به جای الهلال با النصر هم‌گروه می‌شدیم. شاید سال‌های بعدی بالاخره با این تیم و مقابل این تیم هم بازی کردم.

به هم‌بازی شدن با این بازیکن فکر می‌کنی؟
قطعا به این موضوع فکر می‌کنم.

تا کی با نساجی قرارداد داری؟
یک سال دیگر با نساجی قرارداد دارم و در حال حاضر هم با این تیم کار می‌کنم و بازیکن آن محسوب می‌شوم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2xpqxp