یک‌شنبه 24 تیر 1403 - 14 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/09 03:27
فوتبال
کد خبر: 40269

مبلغ قرداد فوتبالیست ها در فصل جدید مشخص شد+ جرئیات

فدراسیون فوتبال قانون سقف قرارداد را به شکلی متفاوت بازگردانده است.

صادق درودگر مسئول امور بازاریابی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که حداکثر بودجه باشگاه‌ها برای فصل جدید 300 میلیارد تومان به اضافه رقم ترانسفر بازیکنانشان خواهد بود.

درودگر در این باره توضیح داد: آیین‌نامه جدید نقل‌ و انتقالات، سقف بودجه هر تیم لیگ برتری 250 میلیارد تومان نعیین شده است. اگر برای اخد مجوز حرفه‌ای نیاز داشت 25 میلیارد و برای اخذ مجوز ملی 10 میلیارد هزینه کند.

او همچنین با اشاره به پاداش تیمهای برتر گفت: همچنین 25 میلیارد برای کسب رتبه اول تا چهارم در نظر گرفته شده که مجموع این ارقام حدود 300 میلیارد تومان می‌شود.

درودگر در خصوص امتیاز به باشگاه‌های فروشنده عنوان کرد: از طرفی در صورت ترنسفر بازیکن، مبلغ انتقال به بودجه اضافه می‌شود.

وی راجع به کمک‌های هواداری توضیح داد: البته کمک مالی هواداران تیم به باشگاه‌ها ایرادی ندارد و موضوع بدی هم نیست، هرچه بیشتر بهتر؛ به شرطی که پای تبانی وسط نیاید. باید قوانین رعایت شود، مثلا یک هوادار برای تولد فرزندش، بازیکنی را دعوت می‌کند و به او یک میلیارد می‌دهد.

نکته جالب اینکه فصل گذشته بنا به افشای کدال، پرسپولیس بیش از 270 میلیارد و استقلال حدود 340 میلیارد و سپاهان بیش از این دو باشگاه هزینه کرده بود و حالا باید دید در فصل جاری با قوانین محدودکننده، چه رقمی در کدال افشا می‌شود.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2xozzz