شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/22 05:25
بی حجاب ها
کد خبر: 40990

شرط جدید برای ارائه خدمات به بی حجاب‌ ها | بی حجاب ها روسری به سر می‌کنند؟

سخنران حرم حضرت معصومه گفت: کاش مسئولین ما حجاب را به‌عنوان قانون کشوری بهتر دنبال می‌کردند؛ همان‌طور که الزام به رعایت ماسک را قانونی برای ارائه تسهیلات بانکی واداری قرار می‌دانند؛ رعایت حجاب را نیز یکی از شروط دریافت تسهیلات قرار دهند.

مساله بی حجاب ها همچنان سوژه روز کشور است. مساله بی حجاب ها در ماه های اخیر با واکنش های گسترده ای مواجه شده است. پس از ناآرامی های سال گذشته مساله بی حجاب ها در کشور مطرح شد. یک استاد حوزه خواستار آن شده است که به بی حجاب ها تسهیلات بانکی ارائه نشود.

سخنران حرم حضرت معصومه گفت: کاش مسئولین ما حجاب را به‌عنوان قانون کشوری بهتر دنبال می‌کردند؛ همان‌طور که الزام به رعایت ماسک را قانونی برای ارائه تسهیلات بانکی واداری قرار می‌دانند؛ رعایت حجاب را نیز یکی از شروط دریافت تسهیلات قرار دهند.

حجت الاسلام ماندگاری در این سخنرانی ضمن اشاره به روایاتی از امام رضا علیه‌السلام، «کَلِمَةُ لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ حِصْنی فَمَنْ دَخَلَ حِصْنی اَمِنَ مِنْ عَذابی» و «وَلَایَةُ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ حِصْنِی فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِی أَمِنَ مِنْ» با تأکید بر این‌که خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند؛ «أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ»، اظهار داشت: در صلوات شعبانیه می‌خوانیم، هرکس زیر چتر پیامبر خدا و اهل‌بیت علیهم‌السلام قرار گیرد، در امنیت خواهد بود.

حجت‌الاسلام ماندگاری متمدن دانستن بی‌حجابی را انحراف و خارج شدن از بیمه هدایت و ولایت الهی توصیف نمود و اظهار داشت: سقوط از وادی خلافت اللهی انسان از دیگر عذاب‌هایی است که در سایه‌سار قرار گرفتن زیر چتر ولایت الله برطرف می‌گردد.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر با اشاره به این‌که برای بیمه شدن باید حق آن پرداخت گردد، اظهار داشت: خداوند متعال در آیه شریفه «وَالَّذِینَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه»؛ برای بیمه شدن در مسیر معرفت الله تاکید دارند که باید خداوند متعال، پیامبر و امامان را از تمام مخلوقات هستی بیشتر دوست داشته باشیم.

حجت‌الاسلام ماندگاری نخستین حق بیمه ولایت اللهی را محبت به ذات اقدس الهی توصیف نمود و ابراز داشت: هرکسی می‌خواهد بیمه ولایت الهیه داشته از اضطراب، انحراف و سقوط در امنیت باشد، باید محبتش به خداوند متعال، پیغمبر و اهل‌بیت علیهم‌السلام از همه بیشتر باشد.

بیشتر بخوانید: نهایی شدن لایحه حجاب و عفاف برای چندمین بار/ از مجازات نقدی تا حبس و ممنوع‌الخروجی

وی ضمن اشاره به آیه شریفه «قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَّهُ وَیَغْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ …» اطاعت را دومین حق بیمه ولایت الهی دانست و با تأکید بر این‌که امکان ندارد کسی خدا را دوست داشته باشد، ولی اطاعت خدا نکند، تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای نادان بافهم ناقضی که از دین دارند، آیه شریفه «لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ» را به‌اشتباه معنی می‌کنند؛ این جمله برای قبل از پذیرش دین است، زمانی که فرد اسلام را انتخاب می‌کند، باید واجبات و محرمات را رعایت کند؛ همچون کسی که ادعا می‌کند من می‌خواهم تابعیت کشوری شوم، ولی قوانین آن را نپذیرم!

سخنران حرم حضرت معصومه افزود: کاش مسئولین ما حجاب را به‌عنوان قانون کشوری بهتر دنبال می‌کردند؛ همان‌طور که الزام به رعایت ماسک را قانونی برای ارائه تسهیلات بانکی واداری قرار می‌دانند؛ رعایت حجاب را نیز یکی از شروط دریافت تسهیلات قرار دهند.

وی به فراز‌هایی از آیه شریفه ۶۹ سوره نساء اشاره نمود و بابیان این‌که پیامبران، امامان، شهدا، علمای صالح و اطاعت‌کنندگان از ذات اقدس الهی بیمه‌شدگان ولایت الهی هستند، اظهار داشت: نصرت دین الهی سومین حق بیمه قرار گرفتن بیمه ولایت الهیه است؛ مردم ایران ۴۵ سال است، با حمایت از نظام مقدس اسلامی حق بیمه ولایت الهیه را با جان‌ودل و شور و شوق وصف‌ناپذیر پرداخت می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ماندگاری در بخش پایانی سخنان خود، نصرت ولیّ الهی که در عصر غیبت در ولایت‌فقیه تجلی یافته را نصرت دین الهی توصیف نمود و اظهار داشت: خداوند متعال جامعه‌ای که یاری‌رسان، ولی فقیه باشد را بیمه می‌کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2rbxe6