یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1403 - 19 May 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/01 07:10
در مراسم کلنگ زنی ششمین مرحله طرح مسکن جوانان جزیره؛
کد خبر: 35442

نیت خدمت به مردم است / واگذاری ۱۶۰ هکتار زمین به ۳۵۰۰ جوان جزیره

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در اجرای طرح مسکن جوانان جزیره، نیت خدمت به مردم و تحقق شعار دولت سیزدهم است.

افشار فتح الهی در مراسم کلنگ زنی ششمین مرحله طرح مسکن جوانان جزیره واقع در روستای دیرستان که با حضور احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، شیخ محمدعلی امینی، مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت بندرلنگه، شهریار نوری زاده، مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان و جمعی از مسوولان سازمان و شهرستان برگزار شد، بیان داشت: با انجام کلنگ زنی مرحله ششم طرح مسکن جوانان جزیره، تاکنون ۱۶۰ هکتار زمین در ۳۸ روستا به ۳۵۰۰ جوان فاقد مسکن واگذارشده است.

وی ضمن تقدیر از همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط، پیاده‌سازی طرح مسکن جوانان جزیره را الگویی موفق از کار همدلانه بین نهادها دانست و افزود: ما به‌عنوان سازمان منطقه آزاد قشم خواهان همکاری ارگان‌های استانی و کشوری در بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود به نفع مردم و برای خدمت به ساکنان جزیره هستیم.

فتح الهی ادامه داد: در یک‌ساله اخیر تلاش کردیم ریل‌گذاری صحیحی در سازوکار سازمان انجام دهیم تا هر مجموعه‌ای بعد از ما، موظف به حرکت در این مسیر برای خدمت به مردم باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از تلاش‌های احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان برای پیگیری طرح تحقیق و تفحص از این سازمان قدردانی کرد و گفت: مسوولان باید بیاموزند که در این نظام، مدیریت جزو حقوق فردی نیست و عدالت را سرلوحه کار خود قرار دهند.

*صاحب‌خانه کردن جوانان کاری بزرگ است

احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: برای صاحب‌خانه کردن جوانان جزیره، عزم و همتی بزرگ لازم بود که تنها در این دولت جامه عمل پوشید.

وی از پیگیری‌های فتح الهی برای به ثمر نشاندن این طرح تجلیل کرد و افزود: باید از همه سطوح مدیریتی که در این راه همکاری کردند، تقدیر کرد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: همه مزایای جزیره متعلق به مردم است و نباید اجازه داد حقی پایمال شود.

*تقدیر ویژه از مسوولان منطقه آزاد قشم

شیخ محمدعلی امینی، مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت بندرلنگه در ادامه این مراسم ضمن تقدیر ویژه از مسوولان منطقه آزاد قشم برای توجه به موضوع مسکن برای جوانان جزیره گفت: در سراسر استان، بهترین اقدام از سوی منطقه آزاد قشم انجام‌شده و امروز آخرین مرحله واگذاری زمین‌ها به روستاییان به اتمام رسیده و سپس این طرح در شهرهای جزیره به اجرا درمی‌آید.

شهریار نوری زاده، مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان نیز در این مراسم گفت: گران‌ترین محصول سبد هر خانواده، مسکن است که به لطف و همکاری نهادهای مختلف این مهم در جزیره قشم به‌خوبی محقق شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه توسط سازمان منطقه آزاد قشم و بنیاد مسکن شهرستان تأکید کرد: در انتخاب زمین‌های واگذارشده در این طرح، رضایتمندی مردم اولویت نخستی بود که توسط دکتر فتح الهی موردتوجه ویژه قرار داشت.

به گفته نوری زاده، ارایه تسهیلات کم‌بهره از سوی بانک‌ها با پیگیری‌های شخص ریاست جمهوری نیز به نتیجه رسیده و تاکنون ۴۵۰ نفر برای دریافت این تسهیلات برای ساخت مسکن اقدام کرده‌اند.

گفتنی است، در ششمین مرحله کلنگ زنی طرح مسکن جوانان جزیره به وسعت ۱۰۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع، ۲۱۹ جوان در دو روستای جزیره صاحب مسکن می‌شوند.

طرح مسکن جوانان جزیره در روستای دیرستان به وسعت ۴۸ هزار مترمربع برای ۹۶ جوان و در روستای زیرانگ به وسعت ۶۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع برای ۱۲۳ جوان بومی اجرایی شده است.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2rb5dy