یک‌شنبه 02 مهر 1402 - 24 Sep 2023
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور:
کد خبر: 25990

3000 میلیارد تومان استرداد مالیات در چهار ماه نخست امسال

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست خبری ویژه گرامیداشت هفته دولت، گفت: تسریع در امور مربوط به استرداد مالیات یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده تکریم ارباب‌رجوع است. در چهار ماه نخست امسال، حدود 3000 میلیارد تومان مالیات به فعالان اقتصادی استرداد شده است.

دکتر داود منظور در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی و به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار شد، گفت: یکی از گلایه‌های فعالان اقتصادی، دیرکرد در استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده بود که با رویکرد جدید نظام مالیاتی و پس از اصلاحاتی که در قانون مالیات بر ارزش‌افزوده صورت گرفت، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده به‌شدت سرعت گرفت.

وی با اشاره به اینکه تسریع در امور مربوط به استرداد مالیات یکی از شاخص‌های نشان‌دهنده تکریم ارباب‌رجوع می‌باشد خاطرنشان کرد: در سال 1399 حدود سه هزار و 300 میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده به فعالان اقتصادی استرداد شده بود که در سال 1400، به هفت هزار و 300 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: با ارسال بخشنامه‌ای به کلیه ادارات کل امور مالیاتی اعلام کردیم درصورتی‌که یک فعال اقتصادی شایسته استرداد است، باید این استرداد در زمان‌بندی خودش انجام شود و نتیجه این رویکرد جدید این شد که تنها در چهارماهه نخست امسال، حدود 3000 میلیارد تومان به مؤدیان استرداد مالیات صورت گرفته است.

دکتر منظور تأکید کرد: چنانچه مؤدیان گلایه‌مندی در خصوص عملکرد سازمان در زمینه استرداد مالیاتی دارند، موضوع را از طریق سامانه سوت زنی سازمان جهت رسیدگی مطرح کنند.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2ra9b6