دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 - 20 May 2024
تاریخ انتشار: 1401/08/10 02:45
حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری
کد خبر: 29915

افزایش چند میلیونی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری | جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز میزان افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را مشخص کردند.

حقوق بازنشستگان میزان دریافتی آنها در قبال پرداخت ماهانه بیمه و سال ها فعالیت است. حقوق بازنشستگان هر ساله افزایش پیدا می کند و مبلغش تغییر می کند ولی امسال این موضوع به تعویق افتاده است و هنوز خبری از افزایش حقوق بازنشستگان و مبلغ های به تعویق افتاده نیست.

رسیدگی به جزئیات لیاحه متناسب سازی حقوق کرکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری دردستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار داشت. وکلای ملت در این جلسه با ردیف 2 لایحه مذکور موافقت کردند.

در ردیف 2 این لایحه آمده است:

2-1- حقوق مشمولین جزء (2) بند «الف» تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاههای اجرائی، مبلغ نه میلیون (000ر000ر9) ریال افزایش می‌یابد.

تبصره - افرادی که پس از اجرای این قانون بازنشسته می‌شوند، در صورتی که در محاسبه حقوق بازنشستگی آنان، تاثیرمیزان ریالی افزایش مذکور در بند (1) این قانون کمتر از افزایش ناشی از این جزء برای بازنشسته هم طبقه و دستگاه مشابه به علاوه افزایش سنواتی گردد، تا سقف مذکور مبلغ ترمیم را دریافت می‌نمایند.

2-2- علاوه بر مبلغ افزایش مندرج در جزء 1-2 این قانون، حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، پنج درصد(5%) نسبت به حکم حقوقی شهریور 1401 افزایش می‌یابد.

منبع : تسنیم


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2ozqwd