جمعه 11 اسفند 1402 - 01 Mar 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/05 14:35
مهدی طارمی | سردار آزمون
کد خبر: 123463

(مهدی طارمی ) طارمی عازم ایتالیاست | سردار وقتی به رم رفت که در افت بود

رحمان رضایی در گفتگو با یک رسانه ایتالیایی از علاقه مهدی طارمی و آمادگی او برای پیوستن به اینتر گفته است.

به گزارش رصد ورزشی : شایعات جدایی مهدی طارمی و پیوستن او به یک تیم بزرگ در اروپا، خبر جدید و تازه ای نیست و طی ماه ها و سالهای اخیر، شایعات پیرامون آینده مهاجم بوشهری بارها در رسانه های مطرح قاره سبز منتشر شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که داستان حضور مهاجم تیم ملی در یک تیم جدید، جدی تر از هر زمان دیگری دنبال می‌شود.

قرارداد طارمی و پورتو در تابستان سال بعد به پایان می‌رسد و اژدها علاقه ای به از دست دادن رایگان آقای گل لیگ برتر پرتغال ندارد. فروش مهاجم ایرانی در ژانویه دور از ذهن نیست و با توجه به نیاز اینتر و میلان به تقویت خط حمله، جذب مهدی یکی از گزینه های روی میز نراتزوری و روسونری است.

رسانه اسپورت ایتالیا در همین زمینه با رحمان رضایی، یکی از اعضای کادرفنی تیم ملی ایران و از دستیاران امیر قلعه نویی مصاحبه ای را انجام داده است. به واسطه حضور او در فوتبال ایتالیا، او چهره ای شناخته شده برای علاقه مندان قدیمی‌به سری آ است.

شایعات در مورد مداخله احتمالی اینتر در بازار نقل و انتقالات ژانویه، در بخش هجومی، فروکش نمی‌کند. با وجود آرناوتوویچ که هنوز مصدوم است، قوای خط حمله برای اینزاگی رضایت بخش نیست، هر چند که او از بازگشت سانچز به گلزنی نیز لذت می‌برد. عملکرد لائوتارو و تورام عالی بوده ولی ماروتا و آسیلیو از هر فرصتی برای تکمیل تیم و نیاز به تغییر جدید در پنجره زمستانی استفاده می‌کنند.

از این حیث، به نظر می‌رسد نامی‌که در صدر فهرست قرار دارد، با توجه به رابطه کیفیت و قیمت، مهدی طارمی باشد که قراردادش با پورتو در تابستان سال آینده به پایان می‌رسد و در تابستان یک قدم تا پیوستن به میلان فاصله داشت. می‌دانیم که این مهاجم تمایلی به تمدید قراردادش با اژدها ندارد.

اسپورت ایتالیا در مصاحبه ای اختصاصی با یکی از کمک مربیان تیم ملی ایران و نامی‌آشنا برای هواداران قدیمی‌سری آ، به صحبت در این خصوص پرداخته است. رحمان رضایی که برای پروجا، مسینا و لیورنو به میدان رفت، با اشاره به تصمیماتی که خود طارمی در دیدارهای اخیر تیم ملی به او گفته بود، اطلاعات مهمی‌از بازار نقل و انتقالات را برای ما فاش کرد. این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانیم:

طارمی را در آخرین اردوی تیم ملی چطور دیدید؟
 
خب، او در فرم فوق العاده ای است. ما در هفته های اخیر با تیم ملی ایران در اردن بودیم و من او را درخشان دیدم، او واقعا خوب بازی کرد. فکر می‌کنم طارمی هنوز هم می‌تواند به یک تیم قوی‌تر برود و برای چند سال به فوتبال سطح بالا کمک زیادی کند. فکر می‌کنم او می‌تواند خیلی بیشتر از آنچه تا به حال از خود نشان داده را مثلاً در تیم‌هایی مثل اینتر و میلان ثابت کند.

 او می‌تواند در بازی های لیگ قهرمانان و به طور خلاصه در مبارزه برای قهرمانی اسکودتو تفاوت ایجاد می‌کند.
 
بله، او کاملاً می‌تواند تفاوت را ایجاد کند. او مهاجمی‌است که همه چیز دارد، از خط آفساید به خوبی استفاده می‌کند، بدون اینکه به مدافعان امتیاز بدهد. او حتی زمانی که از عقب شروع به توپ‌گیری می‌کند، عملکرد خوبی دارد. به عنوان یک مهاجم، او می‌داند چه کاری باید انجام دهد، اما او حتی به عنوان مهاجم دوم یا به عنوان وینگر هجومی‌عملکرد فوق العاده ای دارد، چه در سمت چپ و چه در سمت راست. فقط یک چیز را باید در نظر گرفت.

چه چیزی؟
 
به نظر من بهترین راه برای بهره برداری از طارمی این است که او را در نقشی قرار دهیم که بهترین عملکرد را داشته باشد، به عنوان هافبک هجومی‌یا مهاجم دوم. در آنجا او می‌تواند همه کاری را انجام دهد: حرکت به سمت راست یا چپ، دفاع از توپ، رد شدن از توپ. بازیکنی که برای گرفتن توپ تلاش کند و به دنبال آن بدود، مثل طارمی در فوتبال مدرن کم است. روزی روزگاری بازیکنانی مثل کاکا، شماره ۱۰ طبیعی بودند که در آن نقش تفاوت ایجاد می‌کردند، امروز نیز بازیکنانی با این ویژگی هستند اما تعدادشان کم است. در پرتغال، فرانسه، اسپانیا و آمریکای جنوبی و همچنین مهدی، اینگونه بازیکنان را می‌توان یافت.

و سپس تعداد کمی‌هستند که می‌توان آنها را به راحتی خرید چون که قرارداد او در حال اتمام است.
 
دقیقاً، از این منظر می‌تواند یک فرصت باشد. بسیاری از بازیکنانی که در تابستان وارد ایتالیا شدند و قراردادشان تمام شده بود، اکنون در حال ایجاد تفاوت هستند. سپس نقش مربی اساسی خواهد بود تا او بهترین عملکرد را داشته باشد. طارمی ۳۱ سال سن دارد اما می‌تواند در ایتالیا خیلی خوب کار کند.

او را در کنار لائوتارو مارتینس چگونه می‌بینید؟
 
ما در مورد یک مهاجم بسیار قوی صحبت می‌کنیم، آنها می‌توانند خیلی خوب با هم کار کنند. هر دو می‌دانند چگونه توپ را نگه دارند و تیم را به جلو حرکت دهند، اما در عین حال لائوتارو در هوا کشنده است و در دویدن پشت خط دفاعی کند است. من فکر می‌کنم که طارمی در کنار او بازی خوبی انجام دهد، همه چیز به این بستگی دارد که احتمالاً اینزاگی چه فکری در سر دارد.

او در آستانه حضور در میلان بود ولی سرانجام یوویچ پس از شکست مذاکرات در تابستان راهی روسونری شد.
 
بله، او آماده بود تا به میلان برود. من آینده خوبی را برای او در روسونری می‌دیدم. او به هر تیمی که برود، عملکرد خوبی خواهد داشت.

آیا او چیزی در مورد شایعات حضور در ایتالیا به شما گفته است؟
 
بله، ما در مورد آن صحبت کردیم. او همچنین احساس می‌کند زمان مناسبی برای تغییر باشگاهش است تا یک جهش بلند به یک تیم بزرگ داشته باشد. او از نظر ذهنی آماده است. طارمی به من گفت که حتی آماده بود تا در تابستان این کار را انجام دهد اما در نهایت امکان بسته شدن قراردادی که او را به سری آ ببرد، وجود نداشت. من به او گفتم که یک فصل دیگر بازی کردن در پورتو برای او خوب است و حتی او سال آینده برای انتقالی بزرگ، آماده تر خواهد بود.

سال بعد یا در ژانویه؟
 
او حتی آماده است تا در ژانویه برود و من هم به او توصیه کردم که اگر فرصت آن وجود دارد، بهتر است پورتو را ترک کند. من به او گفتم حالا وقت رفتن است و می‌تواند در زمستان بدون پشیمانی از پرتغال برود.

طارمی در پاسخ چه گفت؟
 
او موافقت کرد. ولی منتظر است که ببیند آیا می‌تواند به حضور در پورتو ادامه دهد یا پیشنهادی را در ژانویه بپذیرد.

آیا در مورد شایعات پیوستن به اینتر هم صحبت کردید؟
 
بله، در اردن به او گفتم که در روزنامه‌ها خواندم که اینتر به دنبال توست. او به من فهماند که تمرکزش روی این موضوع است تا بهترین عملکردش را ارائه کند و در تمام این ماه‌ها بهترینش را در زمین گذاشته تا بتواند راهی تیم بزرگی شود. اینتر سال قبل در فینال لیگ قهرمانان اروپا بود.

به طور خلاصه، آیا او فرضیه نراتزوری را دوست دارد؟
 
خیلی، او از این خبر بسیار خوشحال شد. اینتر اکنون در صدر جدول ایتالیا قرار دارد. برای طارمی مهم است که ببیند عملکرد نراتزوری چقدر خوب است، او واقعا دوست دارد به چنین تیمی‌برود. او احساس می‌کند برای ماجراجویی مانند پیوستن به اینتر آماده است.

چه تیم‌های دیگری او را می‌خواهند؟
 
مطمئناً تیم‌های دیگری نیز وجود خواهند داشت. وقتی باشگاهی مانند اینتر که فینالیست لیگ قهرمانان اروپا بوده به دنبال شما می‌گردد، بقیه هوشیار می‌شوند و تعجب می‌کنند که چرا اینتر این مهاجم را می‌خواهد.

طارمی خارج از زمین، چگونه است؟
 
یک مرد واقعی در درون رختکن است. او از نظر شخصیتی بسیار قوی است، او همیشه به هم تیمی‌هایش جسارت می‌دهد و در تمرینات نمونه است. او از این نظر یک بازیکن برتر است و همانطور که گفتم از نظر ذهنی آماده است. بر خلاف دیگر ایرانی که به ایتالیا آمد.

آزمون.
او می‌دانست که با مهاجمان خوب زیادی در خط حمله تمرین می‌کند و به صورت قرضی می‌آید. به نظرم می‌رسید که مدیریت باشگاه او را بیشتر از مربی می‌خواهد. او به رم رسید و ناگهان لوکاکو پس از چند روز به آنجا رفت. وقتی که سردار به رم رفت، در افت بود. او از نظر جسمی و روحی آماده نبود و به تیمی‌مانند جالوروسی رفت که در محاصره مهاجمان بزرگی است که باید با آنها بجنگد. مورینیو بازیکنانی می‌خواهد که زیاد بدوند و بجنگند.

آیا حق داشت به پایتخت برود؟
 
من می‌گویم که او از نظر روحی آماده نبود به تیمی‌با این سطح از رقابت در خط حمله برود. حتی از نظر بدنی هم خوب نبود. من او را در تیم ملی دیدم، او چند کیلو اضافه وزن داشت و حتی مورینیو گفت که از نظر بدنی آزمون هنوز آماده نبوده است. این چیزها برای بازیکنی که تلاش می‌کند سریع در تیم جا بیفتد، سخت است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2obwbl