سه‌شنبه 01 اسفند 1402 - 20 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/15 06:13
لئوناردو پادوانی | استقلال
کد خبر: 122115

لئوناردو پادوانی دست بردار استقلال نیست| حمله عجیب ستاره برزیلی به استقلالی ها

بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال با تاکید بر این که دوباره از این باشگاه شکایت خواهد کرد، گفت: من سلامتی‌ام را برای استقلال از دست دادم و آنها باید تا آخر عمرم به من مستمری دهند.

لئوناردو پادوانی یکی از بازیکنان سطح بالای لیگ برتر فوتبال ایران بود لئوناردو پادوانی در زمان حضورش در تیم‌هایی از جمله فولاد خوزستان، نفت تهران، سپاهان اصفهان و استقلال تهران توانست عملکرد خوبی را از خود نشان دهد لئوناردو پادوانی در اکثر دیدارها به عنوان بازیکن ثابت برای تیم خود بازی کرد. لئوناردو پادوانی در آخرین بازی خود با پیراهن استقلال که ۵ اسفند ۱۳۹۶ برگزار شد در دقیقه ۴۲ دیدار با فولاد خوزستان از ناحیه گردن دچار مصدومیت شدید و جابجایی مهره شد لئوناردو پادوانی پس از پشت سر گذاشتن چند ماه در ایران و انجام عمل‌های دشوار به زادگاه خود در برزیل بازگشت و برای همیشه توانایی راه رفتن را از دست داد.

پادوانی وقتی که تحت قرارداد با باشگاه استقلال بود بخشی از رقم قرارداد خود را دریافت کرد اما در ادامه با شکایت به فیفا، خواستار دریافت مبلغ بیشتری بود و در نهایت باشگاه استقلال در سال ۱۳۹۹ به پرداخت ۱۰۰ هزار دلار به مدافع برزیلی سابق خود محکوم شد.

این در حالی بود که پادوانی رقم ۱۰۰ هزار دلار را نپذیرفت و با شکایت به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) خواهان دریافت ۹ میلیون دلار غرامت شد. پس از کش و قوس‌های فراوان و شکایت طرفین از همدیگر دادگاه CAS در تاریخ ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱ اعلام کرد که شکایت پادوانی مورد قبول نیست و باشگاه استقلال باید ۱۰۰ هزار دلار و دیرکرد آن را به این بازیکن پرداخت کند.

پادوانی در مدت این سال‌ها با مصاحبه‌هایی که انجام داد خواستار دریافت غرامت از آبی‌های تهران بود و بارها اعلام کرد که سلامتی خود را برای استقلال از دست داده اما مسئولان این باشگاه به او توجهی نمی‌کنند.

پادوانی اما از درخواست خود کوتاه نیامد و بار دیگر شکایت خود را به فیفا برد و از آبی‌ها درخواست غرامت کرد که در چند هفته گذشته فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال نامه‌ای به باشگاه استقلال اعلام کرد شکایت پادوانی مورد پذیرش واقع نشده و استقلال پیروز این پرونده است.

در همین حال پادوانی در خصوص رد شکایتش از باشگاه استقلال توسط فیفا گفت: من خواستار اجرای عدالت هستم. پرونده من تبدیل به مسائلی غیرفوتبالی شده و در جایی که مسائل غیرفوتبالی ورود کنند، جایی از اجرای عدالت نخواهد بود.

او ادامه داد: اگر من در این پرونده پیروز می‌شدم که قطعاً هم باید این طور می‌شد، پرونده‌های دیگری از سوی بازیکنانی که سلامت شان را در باشگاه‌های خود از دست داده اند به فیفا ارسال می‌شد. هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که این پرونده مختومه شده است چون من تا آخرین روز عمرم با بی عدالتی‌ها مبارزه خواهم کرد تا پرونده من به نفع ورزشکاران آینده باشد که در فوتبال آسیب بسیار جدی می‌بینند.

پادوانی در پاسخ به این سوال که آیا باز هم از استقلال شکایت کرد یا خیر گفت: قطعاً همین کار را خواهم کرد؛ همانطور که گفتم تا آخرین روزی که بتوانم روی حرف خود خواهم ایستاد.

بازیکن سابق استقلال در رابطه با اینکه آیا از سوی مدیران گذشته و فعلی این باشگاه صحبت‌هایی مبنی بر به خدمت گرفتن او در بدنه باشگاه استقلال شده است یا خیر اظهار داشت: آنها همیشه به من وعده داده اند که هیچوقت به واقعیت تبدیل نشده است.

این بازیکن در پایان خاطر نشان کرد: من برای استقلال سلامتی خودم را برای همیشه از دست دادم، کار درست این است که این باشگاه تا آخر عمر به من مستمری دهد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2obk8q