چهارشنبه 23 خرداد 1403 - 12 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1400/03/17 12:12
کد خبر: 16236

لحظه به لحظه با فوتبال ایران و بحرین + نتیجه بازی

حسن روشن ، پیشکسوت تیم استقلال در مصاحبه ای درباره بازی ایران و بحرین پیش بینی کرد که، خیلی به شما امید دارم و ان شاءالله که سه بازی آینده را هم می برید و به جام جهانی صعود می کنید.

دیدار برگشت تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین با تصمیم مغرضانه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دومین بار در منامه برگزار شد که این دیدار با برتری ۳ بر صفر ایران به پایان رسید. سردار آزمون ۵۴ و ۶۱ و مهدی طارمی ۷۹ برای ایران گل زدند.

 

 

narges-mohammadi23 - Copy

 

 

در این بازی که شامگاه امروز دوشنبه و از ساعت ۲۱ به وقت تهران آغاز شد تیم ملی ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاجی صفی، شجاع خلیل زاده، میلاد محمدی(۴۶ سامان قدوس)، مهدی طارمی، وحید امیری(۶۶ سعید عزت اللهی) ، محمد حسین کنعانی زادگان(۸۳ مرتضی پورعلی گنجی)، احمد نورالهی، علی قلی زاده(۸۳ مهدی قایدی) و سردار آزمون(۷۳ مهدی ترابی) به میدان رفت.

 

 

14101317_161

 

 

ترکیب ابتدایی تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که سه امتیاز این دیدار می‌تواند شانس صعود تیم برنده را تا حدود زیادی بالا ببرد. البته این اهمیت برای تیم ملی ایران که سه امتیاز از حریفش کمتر داشت دو چندان است.

به همین خاطر ملی پوشان کشورمان بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۱۰ تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما ضربه سر مهدی طارمی را دروازه‌بان بحرین به آرامی در اختیار گرفت. چند دقیقه بعد باز هم ایران می‌توانست به گل دست پیدا کند اما بازهم دروازه‌بان حریف اجازه این کار را نداد.

در بیست دقیقه ابتدایی این دیدار، برتری با تیم ملی ایران بود. هر چند بحرین هم در چند موقعیت تا نزدیکی دروازه بیرانوند پیش رفت اما نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایران ایجاد کند.

در دقیقه ۳۰ این دیدار وحید امیری پاس زیبایی را در عمق برای مهدی طارمی ارسال کرد که ضربه این بازیکن را دروازه‌بان حریف گرفت. در دقیقه ۳۱ مدافع حریف روی طارمی مرتکب خطا شد که یک کارت زرد برای بازیکن بحرین داشت و ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ایستگاهی طارمی به خط دفاعی بحرین برخورد کرد.

وحید امیری یکی از بهترین بازیکنان ایران که روی دو گل تاثیرگذار بود

در دقیقه ۴۰ بحرینی‌ها در یکی از معدود موقعیت‌هایی که داشتند تا آستانه باز کردن دروازه بیرانوند پیش رفتند اما بازیکن حریف درون محوطه شش قدم تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند و بیرانوند توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۴۵ این دیدار کنعانی زادگان که قصد داشت توپ را با تکلی بلند از زیرپای بازیکن حریف دور کند مرتکب خطا شد و از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

شروع نیمه دوم با حملات تاثیرگذارتر ایران همراه بود چرا که سامان قدوس به جای محمدی وارد زمین شد تا در مرکز زمین کمک حال هافبک ها برای طراحی حملات باشد. این تدبیر کادر فنی خیلی زود جواب داد و تیم ملی ایران در دقیقه ۵۴ روی حرکت وحید امیری و پاس او به طارمی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که پاس طارمی برای سردار را شماره ۲۰ ایران به گل اول تبدیل کرد.

سردار آزمون با زدن دو گل یکی از بهترین های ایران بود

در ادامه ایران فشار حملات را روی دروازه حریف حفظ کرد و همین امر سبب شد در دقیقه ۶۱ به گل دوم برسد. در این صحنه هم مهدی طارمی پاس در عمقی را برای سردار آزمون ارسال کرد که این بازیکن گل دوم را به ثمر رساند.

پس از این گل وحید امیر به دلیل مصدومیت جایش را به سعید عزت اللهی داد تا کمربند میانی ایران در فاز دفاعی محکم تر شود. از دقیقه ۷۰ به بعد ایران تا حدودی به لاک دفاعی رفت و این بحرین بود که سعی داشت به گل برسد.

با وجود این که بحرین تلاش می کرد خود را به دروازه ایران نزدیک کند اما این شاگردان اسکوچیچ بودند که در ضد حملات خطرناک ظاهرا شدند و به حریف اجازه ندادند به محوطه جریمه نزدیک شوند.

در دقیقه ۷۹ این دیدار مهدی ترابی که نیمه دوم به زمین آمده بود روی توپ تاثیرگذار ظاهر شد تا احمد نورالهی توپ را برای طارمی ارسال کند و او با ستون کردن بدنش مقابل مدافع بحرین به دروازه نزدیک شود و با ضربه ای دقیق سومین گل ایران را وارد دروازه میزبان کند.

مهدی طارمی با دو پاس گل و یک گل از بهترین های تیم ملی ایران بود

در دقیقه ۸۲ ایران می توانست به گل چهارم دست پیدا کند اما ضربه سر سعید عزت الهی که روی ارسال علی قلی زاده به دست آمده بود از کنار دروازه به بیرون رفت تا یک موقعیت عالی برای گلزنی از دست برود.

در دقیقه ۸۸ مهدی قایدی که اواخر بازی به میدان آمده بود می توانست گل چهارم را برای تیم ملی ایران به ثمر برساند که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بحرینی ها تلاش زیادی کردند تا بتوانند یکی از گل های خورده را جبران کنند اما دفاع خوب و کم اشتباه ایران اجازه این کار را نداد تا شاگردان اسکوچیچ دومین فینال حساس برای گرفتن ۱۲ امتیاز از چهار بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند.

تیم ملی ایران با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و در کنار بحرین که همین تعداد امتیاز را کسب کرده است باید در دو دیدار باقی مانده به مصاف کامبوج و عراق بود تا تکلیفش برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی مشخص شود. در این گروه تیم ملی عراق با ۱۴ امتیاز صدرنشین است.

 

ساعدسهیلی-و-صبا-راد - Copy (2)

 

ترکیب ها

 

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
صادق محرمی
میلاد محمدی
احمد نوراللهی
احسان حاج‌صفی
علی قلی‌زاده
وحید امیری
مهدی طارمی
سردار آزمون

 

سرمربی: دراگان اسکوچیچ


تیم ملی بحرین

سید محمد جعفر
سید رضا عیسی
احمد نبیل
حمد شمسان
ولید الحیام
مهدی حمیدان
عبدالوهاب المالود
علی حرم
جاسم الشیخ
محمد مرهون
محمد الرمیحی

 

سرمربی: اِلیو سوزا

 

در حاشیه


* میلاد محمدی و احسان حاج‌صفی برخلاف دیدار قبل، امشب در ترکیب تیم ملی حضور دارند و به‌جای سعید عزت‌اللهی و علیرضا جهانبخش بازی می‌کنند.


* حاج‌صفی در بازگشت به ترکیب، کاپیتان تیم ملی ایران شده است.


* بحرین در مسابقه امشب مقابل ایران در مقایسه با دیدار اخیرش برابر کامبوج 4 تغییر در ترکیب داشته که سید رضا عیسی، ولید الحیام، عبدالوهاب المالود و محمد مرهون به جای احمد میرزا، راشد الحوطی، کمیل الاسود و علی مدن بازی می‌کنند

 

 

***پیش بینی بازی ایران و بحرین

 

حسن روشن پیشکسوت تیم استقلال درباره پیش بینی بازی ایران و بحرین گفت:

سلام خدمت بچه های تیم ملی، برد مقابل هنگ کنگ را تبریک می گویم. از جنجال هایی که برایتان درست کردند خیلی ناراحت شدم. به این تیم خیلی امید دارم و خیلی تیم خوبی است. با همکاری بیشتر می توانید صعود کنید.

 

او ادامه داد:

شما دو مربی خوب ایران در خدمت دارید. آقای باقری و هاشمیان که این کمک خیلی بزرگی است. خیلی به شما امید دارم و ان شا الله که سه بازی آینده را هم می برید و به جام جهانی صعود می کنید. ان شا الله سربلند به ایران برمی گردید، همه مردم شما را دعا می کنند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2l5rr6