چهارشنبه 05 مهر 1402 - 27 Sep 2023
کد خبر: 21460

درخشش فولاد هرمزگان در جشنواره ملی بهره وری

در جشنواره ملی بهره وری پروژه " کاهش مصرف قراضه در شارژ فلزی کوره های قوسی " فولاد هرمزگان به عنوان یکی از سه پروژه برتر کشور انتخاب و پروژه ایجاد و راه اندازی تبلت صنعتی نیز لایق لوح سپاس گردید و از عطالله معروفخانی مدیر عامل این شرکت تقدیر شد.

دکتر معروفخانی در حاشیه مراسم افزایش تولید وکاهش مصارف در شرکت فولاد هرمزگان را یکی از اهدف استراتژی این شرکت در حوزه بهره برداری عنوان کرد و اظهار داشت : اهمیت پروژه کاهش مصرف قراضه در شارژ فلزی کوره ها در راستای کاهش هزینه ها، پاسخگویی به نیاز بازار و افزایش سود آوری است: وی افزایش تولید 16 هزار تنی و  افزایش 1500 میلیارد ریالی  در سودآوری  را از دستاوردهای اجرای این پروژه برشمرد . معروفخانی اظهار داشت: با توجه به برنامه های توسعه ای پیش رو در واحد فولاد سازی و افزایش ظرفیت تولید ،  اجرای این پروژه کمک شایانی  به اهداف توسعه ای خواهد کرد

وی در ادامه صحبتهای خود به حمایت از پروژه های تحقیقاتی و دانش بنیان ها اشاره کرد و گفت : در راستای فرمایشات  مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخل از هر پروژه تحقیقاتی که به افزایش بهره وری و راندمان تولید در شرکت منجر گردد حمایت خواهیم کرد. معروفخانی حمایت فولاد هرمزگان را صرفا در بازه کارکنان ندانست و گفت : فولاد هرمزگان با تعریف پروژه های گوناگون و حمایت مستمر مالی ، در اختیار دادن فضای مناسب تحقیقاتی و تضمین خرید محصول ، از شرکت های دانش بنیان و محققین و دانش پژو هان حمایت می کند.

فولاد هرمزگان

وی این حمایت را در راستای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخل عنوان کرد.

در ادامه پویان بنی اسد مدیر برنامه ریزی کنترل تولید و حمل شرکت فولاد هرمزگان در تشریح پروژه کاهش مصرف قراضه در شارژ فلزی کوره های قوسی که موفق به کسب رتبه برتر در همایش بهره وری شد، گفت : تحلیل توقفات کوره ها در اثر شارژ غیر ضروری قراضه  منجر به بررسی شارژ فلزی کوره های قوسی و تغییر در  برنامه ریزی مواد در آنها شد ، بطوریکه ارزیابی اقتصادی جایگزین کردن قراضه در مواقع غیر ضروری با آهن اسفنجی و افزایش تولید ناشی از اجرای این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.  

وی گفت : کاهش زمان توقف کوره ها و افزایش زمان های عملیاتی ، منجر به افزایش تولید ، بهینه سازی سکوینس ها و کاهش مصارف شد. که صرفه اقتصادی خوبی را در پی دارد.

بنی اسد اجرای این پروژه را بواسطه کار تیمی متشکل از واحد های برنامه ریزی کنترل تولید و حمل ، فولاد سازی ، خرید مواد اولیه ، حسابداری مدیریت با راهبری معاون بهره برداری و حمایت مدیرعامل شرکت دانست و گفت: تهیه برنامه های اقتصادی تولید نقش مهمی در افزایش سود آوری ، کاهش هزینه های تولید ، استفاده بهینه از منابع و رضایتمندی مشتریان خواهد داشت .

بنی اسد به پروژه ایجاد و راه اندازی تبلت صنعتی نیز اشاره کرد آن را اینگونه تشریح کرد : با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان و کاهش زمان بارگیری محصول و همچنین کاهش خطاهای انسانی و افزایش ضریب خوش قولی تحویل محصول پروژه بارگیری تختال بوسیله تبلت صنعتی تعریف و اجرایی گردید که سبب انتقال بارگیری تختال از یک نقطه متمرکز به محل چیدمان تختال ها شد. از دستاوردهای این پروژه می توان به افزایش  چابکی فرایند ، کاهش زمان انجام آن، کاهش خطاهای انسانی ، کاهش ترافیک ، کاهش مصرف سوخت ، حذف گلوگاه ها و ایجاد جریانی روان ، از ورود تا خروج کامیون ها از شرکت می باشد

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2l5nzr