یک‌شنبه 12 آذر 1402 - 03 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1401/05/30 09:53
قیمت پراید | افت قیمت پراید | کاهش قیمت پراید
کد خبر: 25584

واژگون شدن قیمت پراید در بازار امروز | قیمت پراید خنده دار شد

شش ماه است که بازار خودرو در رکود به سر می‌برد؛ اگر نتیجه مذاکرات مثبت شود، قیمت دلار به صورت موقتی کاهش پیدا می‌کند و می‌تواند باعث افت قیمت خودروهای خارجی و حتی داخلی شود.

قیمت خودرو سایپا , قیمت پراید و قیمت محصولات سایپا امروز یکشنبه30 مرداد ۱۴۰۱ را  مشاهده می کنید . آنچه در این گزارش می خوانید قیمت پراید و انواع آن در روز یکشنبه ۱۴۰۱/۵/30 در بازار خودرو ایران است . خودرو های سایپا در این مدت کوتاه که اخبار برجام بر سر زبان ها افتاده است کاهش چشمگیری را تجربه کرده است و بازار خودرو همچنان در راکد بودن خود به سر می برد و بیشتر منتظر این هستند که ببینند چه خواهد شد. قیمت پراید امروز 30 مرداد ماه را با هم می بینیم.

قیمت پراید

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو در گفنگو با تجارت‌نیوز گفت: با توجه به اینکه از ابتدای سال بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، اگر نتیجه مذاکرات مثبت شود، قیمت دلار به صورت موقتی کاهش پیدا می‌کند. این کاهش قیمت می‌تواند باعث افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی شود. قیمت خودروهای داخلی نیز اندکی کاهشی می‌شود، اما این کاهش خیلی جدی نخواهد بود.

او ادامه داد: نباید انتظار داشت اگر برجام امضا شود، همه چیز ناگهانی تغییر کند و اصلاح شود. بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه مذاکرات، یک شوک روانی به بازار وارد می‌شود. در ابتدا شرایط بازار به طور موقتی مطلوب خواهد بود اما ادامه روند معاملات و رونق اقتصادی، به کیفیت توافق و سیاست‌های داخلی بستگی دارد.

کاکایی ضمن اشاره به اینکه ادامه روند عادی مذاکرات با احتمال بالای شکست می‌تواند تا حدودی باعث رونق بازار شود گفت: هم اکنون انتظار مردم برای نتیجه مذاکرات موجب توقف خرید و فروش‌ها شده است. اما ادامه روند فعلی می‌تواند باعث آغاز دوباره خرید و فروش‌ها جدای از بحث قیمت‌ها در بازار شود.

وی همچنین بیان کرد: با ادامه این روند تا پایان سال، ممکن است حتی تا حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد تورم داشته باشیم. در نتیجه خودروهای معمولی تا پایان سال افزایش قیمت را تجربه می‌کنند ولی اینکه خریداری باشد یا نه هنوز مشخص نیست.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2l5ep7