جمعه 25 خرداد 1403 - 14 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/24 04:10
حقوق بازنشستگان
کد خبر: 38453

خبر مهم برای بازنشستگان | معوقه حقوق بازنشستگان کی پرداخت می شود؟| چرا حقوق بازنشستگان کم واریز شد؟

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس رقم جدید در فروردین‌ماه توضیح داد.

حقوق بازنشستگان بسته به سیاست‌های هر کشور متفاوت است. در ایران نیز حقوق بازنشستگان بسته به قوانین و مقررات مربوطه تعیین می‌شود.بازنشستگان در ایران دریافت حقوق و مزایایی مانند حقوق پایه، تعیین مالیات، حق بیمه، عیدی و مزایا و جایزه های خاصی که برای آنها تعیین می‌شود، دارند. همچنین، در صورت داشتن شرایط خاص، می‌توانند از کمک هزینه درمانی و بیمه تکمیلی نیز بهره مند شوند.محاسبه حقوق بازنشستگان در ایران بر اساس چندین عامل مختلف، از جمله مدت خدمت، رشته کاری، سابقه بیمه‌ای و سن صورت می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به سایت سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کنید.

 

علی دهقان کیا  با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: طبق روال گذشته حقوق بازنشستگان از بیستم هر ماه بر اساس حروف الفباء آغاز می‌‌شود و تا پایان هر ماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: نخستین حقوق بازنشستگان این سازمان در سال جاری از بیستم فروردین‌ماه آغاز شده است و این روند تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین‌ماه افزایش یافته است یا خیر، گفت: بازنشستگان در فروردین‌ماه، همانند سال گذشته حقوق خود را دریافت کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص چرایی عدم پرداخت حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار ادامه داد:  باید ابلاغ حقوق جدید بازنشستگان توسط دولت و سپس مدیرعامل سازمان صادر شود و با توجه به اینکه تا پانزدهم‌ماه جاری همه جا تعطیل بود  و تکلیف بازنشستگان سایر سطوح مشخص نبود به همین جهت سازمان تامین اجتماعی احکام حقوقی جدید بازنشستگان را صادر نکرده است و حقوق بازنشستگان بر اساس رقم سال گذشته پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت‌ماه، حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار به بازنشستگان پرداخت خواهد شد به‌طوری که حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیران 27 درصد و سایر سطوح 21 درصد به اضافه 250 تومان در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش از اول فروردین‌ماه خواهد بود به‌طوری که مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان نیز در اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود.

دهقان‌کیا گفت: احکام جدید  حقوق بازنشستگان در اردیبهشت‌ماه صادر خواهد شد.

تسنیم


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2ax77v