یک‌شنبه 03 تیر 1403 - 23 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/29 08:33
احمد نوراللهی | تیم ملی
کد خبر: 125005

یک استقلالی جذاب جانشین احمد نوراللهی در تیم ملی | تصمیم مهم قلعه نویی فاش شد

هافبک استقلال در تلاش برای بازگشت به ترکیب تیم ملی ایران مقابل ازبکستان است.

به گزارش رصد ورزشی :بازگشت احمد نوراللهی به تیم الوحده با پروازی که جهتی مخالف با هواپیمای ایران به سمت ازبکستان را طی می‌کرد. حتی دیروز و با گذشت دو روز پس از ترک تیم ملی از سوی احمد نوراللهی، بسیاری از بازیکنان تیم درباره این موضوع صحبت می‌کردند. احمد نوراللهی در سال‌های گذشته یک مورد ثابت و یک وزنه بزرگ در خط هافبک تیم ملی بود. بازیکنی که در اواخر دوره کی‌روش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به ترکیب تیم رسیده بود و این روند را با دو سرمربی، مارک ویلموتس و دراگان اسکوچیچ نیز ادامه داد تا جایی که اسکوچیچ در تمام بازی‌هایی که سرمربی ایران بود از احمد نوراللهی به عنوان هافبک اصلی استفاده کرد.
روزبه چشمی پس از حضور امیر قلعه‌نویی در رأس کادر فنی تیم ملی ایران همواره در اردوها حضور داشته که در این مدت در هفت بازی هم به میدان رفته که پنج حضور ثابت و دو بازی تعویضی را تجربه کرده و در تمام آنها توانسته نمایش خوب و موثری داشته باشد، اما حالا در تمرینات دوباره باانگیزه ظاهر شده تا مقابل ازبکستان استفاده شود.

کاپیتان دوم استقلال که جزء بهترین‌های تیم صدرنشین لیگ برتر بوده و در خط میانی و دفاعی تیمش کم‌اشتباه ظاهر شده، در آخرین تقابل تیم ملی ایران مقابل ازبکستان در فینال تورنمنت کافا یکی از 11 منتخب امیر قلعه‌نویی بود که حضور 90 دقیقه‌ای در جریان پیروزی و قهرمانی ایران در آن رقابت‌ها داشت.

حالا روزبه چشمی پس از عدم انجام بازی در دیدار اخیر تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ، امیدوار است تا دوباره فرصت بازی برابر ازبکستان را در مرحله مقدماتی جام جهانی به دست بیاورد و یکی از نفرات منتخب قلعه نویی باشد.

روزبه چشمی که در اردوی قبلی تیم ملی و بازی مقابل اردن، از ابتدای نیمه دوم به جای احمد نوراللهی به زمین رفت و پس از آن هم برابر ازبکستان در ترکیب قرار گرفت، حالا در شرایطی که نوراللهی دیگر در اردو نیست، احتمالا به جمع نفرات اصلی برسد و در دیدار فردا حضور داشته باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2aly6g