پنج‌شنبه 09 آذر 1402 - 30 Nov 2023
تاریخ انتشار: 1402/01/27 13:35
کد خبر: 38702

گوشت ران گوسفند بدون چربی امروز چند؟ + قیمت 27 فروردین 1402

میانگین قیمت گوشت قرمز در قصابی‌های سطح شهر بین ۳۸۰ تا ۴۶۰ هزار تومان است و نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است. فروشندگان در بازار دام، برای کسب سود بیشتر از ترفند‌های مختلفی استفاده می‌کنند. برای ارائه گوشت با کیفیت تر، از ران پاک شده (بدون چربی)، سردست به اضافه قلوه و ... استفاده می‌کنند.

بازار گوشت مرغ در حال حاضر با انواع قیمت‌ها روبرو است، اما مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که قیمت مرغ و قیمت هر کیلو گوشت مرغ بدون تغییر ۶۳ هزار تومان است. بررسی هفتگی بازار کالا‌های اساسی نشان می دهد که در بخشی از بازار به دلیل گرم شدن هوا، قیمت‌ها ثابت شده‌اند. هوا گرم شدن می‌رود و احتمال فاسد شدن اقلام خوراکی بالاست، به همین دلیل تا حدودی قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و ثابت می‌مانند. قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و به طور میانگین بین ۳۸۰ تا ۴۶۰ هزار تومان در قصابی‌های سطح شهر به فروش می‌رسد. فروشندگان در ارائه گوشت در بازار دام سبک و سنگین ترفند‌هایی همچون ران پاک شده (بدون چربی)، سردست به اضافه قلوه و. … به کار می‌برند تا سود مورد نظر خود را داشته باشند.

اما بازار گوشت مرغ این روز‌ها با انواع قیمت‌ها رو به رو است و اعلام نرخ از تولیدکنندگان تا مسؤولان دولتی متفاوت است. هفته نخست فروردین امسال رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، نرخ فعلی هر کیلو مرغ زنده ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این عدد برای هر کیلو گوشت گرم مرغ بین ۶۳ تا ۷۰ هزار تومان خواهد بود. در ادامه دبیر انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ در برنامه‌ای رادیویی درباره وضعیت تأمین گوشت مرغ گفت: صنعت طیور ظرفیت‌های خوبی در تولید دارد. اقبال به گوشت مرغ با افزایش نرخ گوشت قرمز بیشتر شده است. وی عنوان کرد که هنگام افزایش تقاضا بالانس عرضه و تقاضا تا حدودی بهم می‌ریزد، اما در روز‌های آینده شاهد ثبات در بازار گوشت مرغ خواهیم بود و حتی پیش‌بینی ما این است که اواخر این ماه و پس از پایان ماه رمضان مرغ مازاد صادرات شود.

وزیر پیشین وزارت جهاد کشاورزی هم در برنامه‌ای تلویزیونی بیان کرد که بازار مرغ تأمین است و کمبودی وجود ندارد. وی با اشاره به قیمت مرغ منجمد اظهار کرده بود، نرخ مشخص و کیلویی ۴۰ هزار تومان است که چند هزار تومان هزینه‌های جانبی به آن اضافه می‌شود. عدد اعلامی وزیر اسبق در بازار به ۵۵ هزار تومان می‌رسد.

مدیر کل دفتر بازرگانی کالا‌های کشاورزی هم با اعلام خبر واردات گوشت مرغ گرم اظهار کرد، تاکنون شرکت پشتیبانی امور دام دو یا سه محموله گوشت مرغ گرم وارد کرده که متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در بازار ۶۳ هزار تومان است. در نهایت هم مدیر کل بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه‌ای رادیویی امروز اعلام کرد، نرخ مصوب مرغ در بازار همان ۶۳ هزار تومان است و تغییری ندارد. در صورت مشاهده هر گونه گران فروشی، با خاطیان برخورد می‌شود. این در حالی است که قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم در بازار به ۸۳.۸۰۰ رسید. آخرین بررسی بازار گوشت مرغ (شامگاه روز گذشته) حاکی از تنوع قیمت در این بازار دارد؛ نرخ گوشت مرغ گرم ۸۳.۸۰۰، با کمر ۷۸.۸۰۰، بدون کمر ۸۲.۸۰۰ و….

نرخ حبوبات در بازار هم تقریباً تثبیت شده و در دو هفته اخیر تغییر قیمتی نداشته است.

قیمت انواع لبنیات هم همچون چند ماه گذشته بدون تغییر قیمت از سوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال عرضه است.

در ادامه قیمت برخی کالا‌های اساسی به شرح زیر اعلام می‌شود (تمام قیمت‌ها به تومان است).

قیمت کالا‌های اساسی

نوسان قیمت در بازار گوشت مرغ گرم/ گوشت ران گوسفند- بدون چربی چند؟نوسان قیمت در بازار گوشت مرغ گرم/ گوشت ران گوسفند- بدون چربی چند؟

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/27dj5v