هواشناسی | هواشناسی تهران | هواشناسی شیراز

هشدار هواشناسی ، پایتخت نشینان آخر هفته بارانی دارند | هواشناسی ایران امروز 27 اردیبهشت 1402

کدخبر : 39700

سازمان هواشناسی با هشدار افزایش گرادیان فشاری در سطح زمین برای برخی استان‌ها از ورود سامانه بارشی طی روز جمعه به کشور و تقویت آن طی هفته آینده خبر داد.

ایران بهترین امکانات پیش بینی هواشناسی را دارد. هواشناسی ایران بیشتر پیش بینی هایش درست است. هواشناسی تهران حرف اول  را می زد. هواشناسی به پیش بینی هوا می پردازد. برای اطلاع بیشتر از هواشناسی مطلب زیر را بخوانید.

مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات البرز مرکزی، شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و شرق خراسان رضوی و جمعه در شمال اردبیل و برخی مناطق استان بوشهر بارش پراکنده،‌ رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است.

از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در نیمه غربی، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز،‌ بخش‌هایی از مرکز و جنوب و روز یکشنبه در شرق و جنوب شرق رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، بارش تگرگ در مناطق مستعد و گردوخاک روی می‌دهد. شدت فعالیت سامانه بارشی برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده برای شمال غرب و غرب کشور است.

پیش بینی هواشناسی

به گزارش تسنیم، از لحاظ دمایی نیز تا شنبه آینده روند افزایش دما در نوار شمالی کشور پیش‌بینی شده است و روز پنجشنبه شرق خلیج فارس،‌ تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشاری در سطح زمین

زمان پایان: ظهر چهارشنبه 1402/02/27

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، در نواحی مستعد گردوخاک و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

چهارشنبه 1402/02/27: شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان.

اثر مخاطره: احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون‌شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا.

هشدار هواشناسی

توصیه: احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ