سهام عدالت | سود سهام عدالت | مرحله دوم سهام عدالت

هر طبقه در سهام عدالت چه مبلغ سودی دریافت می کنند + جدول

کدخبر : 37745

طبقات مختلف سهام عدالت در مرحله دوم سال ۱۴۰۱ به مقدار مختلفی سود دریافت خواهند کرد

سهام عدالت یکی از برنامه‌های دولتی در ایران است که در آن افراد با توجه به درآمد و شرایط اقتصادی خود می‌توانند سهامی از شرکت‌های دولتی را با قیمت پایین‌تر از بازار خریداری کنند. این برنامه در سال ۱۳۸۹ توسط دولت احمدی‌نژاد آغاز شد و هدف آن ارتقاء فرهنگ سرمایه‌گذاری در جامعه و همچنین کاهش نیاز به واردات در برخی صنایع بود. با این برنامه، افرادی که دارای درآمد پایین‌تری هستند، می‌توانند با قیمتی مناسب، سهامی از شرکت‌های دولتی مانند شرکت‌های نفتی، بانکی و ... خریداری کنند و درآمد خود را افزایش دهند. همچنین، از طریق فروش سهام خریداری شده می‌توانند سود بیشتری هم بدست آورند.

البته با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی اخیر در ایران، برخی از واحدهای صنعتی دولتی در زمینه سهام عدالت فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و این برنامه نیز ممکن است با چالش‌هایی روبرو شود.

سود طبقات مختلف سهام عدالت در مرحله دوم سال ۱۴۰۱ بدین صورت است:

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، جزییات پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت و رقم واریزی آن به حساب سهامداران را اعلام کرد.

«محمد باغستانی» ضمن اعلام جزییات پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت، اظهار داشت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بر اساس مصوبه شورای‌عالی بورس، مکاتباتی را از اوایل اسفندماه جاری با ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سهام عدالت انجام داد که در نهایت ۸۲ درصد از سود عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ این شرکت‌ها به حساب‌های سمات واریز شد.

وی با بیان اینکه از امروز مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار سهامدار واریز می‌شود، افزود: در این مرحله حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان به حساب مشمولان سهام عدالت واریز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: خوشبختانه با توجه به تعاملات خوبی که با شبکه بانکی از قبل فراهم شده، اطلاعات سهامداران در اختیار ۱۹ بانک قرار گرفته تا سودها به حساب سهامداران واریز شود.

سهام عدالت

باغستانی درباره نحوه پرداخت سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت نیز بیان کرد: سازمان خصوصی سازی روز چهارشنبه سود عملکرد شرکت‌های غیر بورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹) را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرد تا بتوانیم این سودها را هم‌زمان با مرحله دوم پرداخت کنیم.

وی در خصوص مبلغ کل واریزی به حساب سهامداران سهام عدالت در این مرحله افزود: در مجموع سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود دارایی ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی دارند به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار دارند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سمات با بیان اینکه سود به حساب هر ۲ گروه مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود، گفت: حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت همچنان با مشکل شبای بانکی معتبر روبرو هستند که این افراد می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و یا درج شماره شبای معتبر خود در سایت sahamedalat.ir در فرایند دریافت سود سهام قرار بگیرند.

طبق گزارش ایرنا، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی روز ۳۰ آذرماه امسال مرحله نخست سود سهام عدالت را به حساب ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار سهامدار عدالت واریز کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    ماکه سهام عدالت نداریم بایدچیکارکنیم

  • عاصی دحماوی
    0

    با سلام من۴۳سال دارم و۶فرزند اجاره نشین هستم وحدود ۷سال دارای بیماری دیکس کمر دارم بامدارک پزشکی فوق تخصص حالا تحت هیچ پوشش نیستم نه کمیته امداد امام خمینی و نه بهزیستی و۲نفر از بچه هایی من سهام عدالت دریافت نمیکنن بااینکه ثبت نام کردیم و حساب با زکردم یکی ۱۳سالش و یکی ۱۰سال چه کار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ