بورس | بازار بورس | پیشبینی بورس | رشد بازار بورس

پیشبینی بورس در سال آینده | می توانیم به بورس اعتماد کنیم؟

کدخبر : 37719

یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که این بازار در سال ۱۴۰۲ بیشترین بازدهی را در میان سایر بازارهای مالی خواهد داشت.

بورس یا بازار سرمایه، پلتفرمی است که امکان خرید و فروش انواع اوراق بهادار از جمله سهام، آتی‌ها و اختیارات را فراهم می‌کند. در این بازار، صاحبان سهام با حضور دلالان بورس، سهام خود را به مشتریان عرضه می‌کنند. روزانه، در بازار سهام، نوساناتی در قیمت سهام رخ می‌دهد و تغییرات مختلفی مانند شرایط بازار، تحولات سیاسی و اقتصادی، اخبار شرکت‌ها و... می‌توانند قیمت سهام را تحت تأثیر قرار دهند. در نتیجه، بازار سهام به عنوان یک شاخص اقتصادی شناخته شده و تأثیر مستقیمی بر رشد اقتصادی و فرصت‌های شغلی دارد.

بورس

درمورد وضعیت بازار سرمایه در سال جاری عنوان کرد: ناملایمتی‌ها و تصمیمات غیرارشنلاسی که در سال ۱۴۰۱ گرفته شد اختلاف فاحش بازدهی بین بورس و سایر بازارها را ایجاد کرد. با این وجود تمهیدات لازم و انگیزه لازم برای رشد این بازار در سال آینده وجود دارد.

وی ادامه داد: یکی از عواملی که باعث صعود بازار سرمایه در سال آینده خواهد شد نرخ ارز است که باعث سود شرکت‌های صادرات‌محور و کامودیتی محور خواهد شد که این موضوع روی بازار تاثیرگذار خواهد بود. از طرف دیگر محدودیت‌های ناشی از قیمت‌گذاری دستوری در سال آینده کم‌رنگ خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نرخ تورم اظهار کرد: همچنین آثار ناشی از تورم همه بازارها را تحت تاثیر قرار داده است. همه این عوامل باعث می‌شود بازدهی کم بازار سرمایه در سال جاری، سال آینده جبران شود. در این میان سایر بازارها از جمله مسکن، خودرو، طلا و ارز اشباع شدند و حباب آن‌ها درحال اصلاح است و این موضوع مقدمات بازدهی بیشتر بورس نسبت به سایر بازارها را در سال ۱۴۰۲ فراهم می‌کند. بنابراین می‌توان گفت بورس بالاترین بازدهی و کمترین ریسک برای سرمایه گذاری را داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ