یارانه | یارانه شب عید | یارانه آجیل | عیدانه دولت

واریز یارانه 2 میلیون تومانی در قالب عیدانه امشب | یارانه دولت برای خرید آجیل و مایحتاج عید نوروز

کدخبر : 37635

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در توئیتی از تصویب افزایش 30 درصدی حقوق کارمندان و افزایش 40 درصدی دریافتی مستمری‌بگیران دستگاه‌های حمایتی در کمیسیون متبوعش خبرداد.

سال گذشته رئیس جمهور در اواخر اسفند ماه بسته های حمایتی و کمک معیشتی را برای مردم در قالب یارانه در نظر گرفت و برای یارانه بگیران واریز کردند. در اجرای سیاست های کوتاه مدت و بلند مدت دولت سیزدهم از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و اجرای برنامه های کاهش فقر مطلق درجامعه و به جهت حمایت و حل مشکلات معیشتی خانوارهای فاقد یا با درامد کم این اقدام صورت گرفته است.

امسال نیز توقع می رود که بسته های کمک معیشتی برای مردم واریز شود و به دلیل هم زمان شدن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز برخی بر این باورند که خبر خوش دولت را خواهند شنید ولی هنوز هیچگونه خبر دقیقی منتشر نشده است و باید منتظر ماند تا مبلغ و زمان واریز این بسته ها مشخص شود.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس و نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

باتوجه به شرایط اقتصادی و سفره معیشتی مردم، دیروز در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش 30درصدی ‎حقوق کارکنان دولت در سال 1402 تصویب شد.

همچنین افزایش 40درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود./خانه‌ملت

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. اما شب گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرد که فعلا موضوع کالابرگ منتفی است و تا وضع کالا برگ اطمینان بخش نشود، پرداخت نقدی یارانه معیشتی ادامه پیدا می‌کند.

افزایش ۴۰ درصدی یارانه معیشتی این دهک‌ها

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ که توسط رئیس‌جمهوری به مجلس ارائه شده است، به دریافتی مستمری بگیران توجه ویژه‌ای نشده و این میزان مناسب وضعیت مستمری بگیران نیست.

بر اساس این گزارش عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ کشور گفت: دریافتی معلولان و دیگر مستمری بگیران دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد در لایحه بودجه سال آینده ۳۸ درصد افزایش یافته است.

علی بابایی کارنامی با اشاره به برخی ایرادهای این لایحه افزود: از ایرادها، یکی کاهش نمودارهای پشتیبانی از گروه معلولان و دیگر مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد است. به ویژه در تبصره‌های ۱۴ و ۱۶ و دیگر تبصره‌ها، آن کمک‌هایی که باید و شاید، درخور معلولان و دیگر مستمری بگیران گرامی باشد؛ در لایحه بودجه دیده نمی‌شود.

وی گفت: با کمیسیون تلفیق و دیگر کمیسیون‌های وابسته مجلس در حال گفت‌وگو و چانه زنی هستیم تا بتوانیم درصد کمک‌ها به مستمری بگیران در لایحه بودجه ۱۴۰۲ کشور را افزایش دهیم.

یارانه معیشتی ۳ میلیونی برای این خانوارها

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد.

محمد نصیری معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اقدامات خیرخواهانه که با همکاری موسسات خیریه، سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین صورت پذیرفت را تشریح کرد.

وی از توزیع ۲ هزار و ۱۵۰ کارت خرید ۳ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار دهک درآمدی ۱ تا ۳ در سطح شهرستان‌های استان تهران خبر داد و گفت: همچنین ۸ هزار دست لباس‌گرم، کاپشن و کفش برای فرزندان زنان سرپرست خانوار در سراسر کشور به مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان خریداری و مراحل توزیع را طی می‌کند.

وی با اشاره به توزیع سبد پروتئین برای مستمری‌بگیران تحت پوشش، یادآور شد: در این راستا با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۲۰۰ تن مرغ بین خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور توزیع شد؛ همچنین با مشارکت مجمع خیرین ۵۰ گهواره برقی برای کودکان مقیم در شیرخوارگاه‌ها تهیه شده است تا کودکان خوابی راحت را تجربه کنند.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد گفت: امسال ۱۵ هزار نفر مشمول طرح «لبخند مادری» می‌شوند.

حمیدرضا علیان زادگان روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهارکرد: پویش «لبخند مادری» با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد ۱۵ خرداد با هدف حمایت از جوانی جمعیت و فرزندآوری و تجلیل از خانواده‌های دارای فرزند چند قلو و متولد شده در سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: پویش «لبخند مادری» شامل خانواده‌هایی است که در سال ۱۴۰۱ دارای فرزند سه قلو و یا بیشتر شده‌اند و به ازای هر فرزند یک کارت هدیه یک میلیون تومانی، پوشک رایگان تا شش ماه و بسته «لبخندمادری» که شامل ۴۰ قلم لوازم مادر و فرزند به ارزش پنج میلیون تومان به آنان، اهدا خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد یادآور شد: ۱۵ هزار نفر مشمول این طرح می‌شوند که به خانواده‌های نیازمند مایحتاج و ضروریات یک نوزاد اختصاص می‌یابد./ تجارت‌نیوز

یارانه معیشتی 2 میلیونی دولت برای خانوارها

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته با بررسی دوفوریتی لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان موافقت کردند.

شهریار حیدری نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: به موازات این طرح طرح‌هایی در دولت تنظیم شد و قبل از این دو طرح و دو آیین‌نامه هم در دولت بود و در نهایت این موارد تجمیع و از طرف مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیته مشترک مجلس و دولت برای ساماندهی این طرح این مسئولیت را پذیرفتیم.

وی عنوان کرد: این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح و همچنین به دنبال تشکیل جلساتی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صحبت‌هایی با رئیس‌جمهور و معاون وی در نهایت دو راهکار ارائه شد.

حیدری با اشاره به یکی از راهکارها گفت: این طرح باید در سطح سران قوا تصویب می‌شد و در سران قوا مباحث مختلفی مطرح و در نهایت پیشنهاد شد دولت پیشنهاد دوفوریتی به مجلس ارائه دهد که حدود یک ماه پیش انجام شد.

وی با بیان اینکه روز گذشته با رأی مثبت اکثر نمایندگان طرح موصوف تصویب شد افزود: این طرح با هدف اقتصاد پایدار و اثرگذاری بر اقتصاد مناطق مرزی با اولویت استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و برخی از استان‌های جنوبی تصویب شد و در آینده استان‌های دیگر در اولویت قرار می‌گیرند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این طرح سرپرستان خانوار هر ماه می‌توانند از تخفیف دو میلیون تومانی سود بازرگانی بهره‌مند شوند و علاوه بر مرزنشینان اثر آن بر استان‌های مرزی خواهد بود.

وی گفت: تفاوت این طرح با آیین‌نامه‌های گذشته این است که شهرستان‌های مرزی مشمول طرح خواهند شد یعنی شعاع مشخصی ندارد و بر بازار شهرستان‌های مرزی و جذب گردشگر و توریسم و در نهایت اقتصاد استان اثرگذار است.

حیدری بیان کرد: به طور قطع چون این موضوع  طرح است ماندگاری آن بیشتر است و مرزنشینان در سال‌های متمادی می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۱۴ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
‍‍‍
ارسال نظر:

 • ناشناس
  1

  سلام چهل سال همسرم معتاد بود خدا آگاهه هیچ خوشی ندیدم الان اجاره خونه شهریه بچه معلول بخاطر خدا به‌من کمک کنید در پناه خدا باشید

  • ناشناس
   1

   عزیزم میشه شماره کارتشوبگیر بفرستی

 • رسول فلاح اردکی یک کارگر ساختمانی که از عید به این طرف با اینکه مستعاجر هستم ماهی ۳میلیون هم در آمد نداشتم تکلیف ما چیه
  2

  کی به فکر کارگر های ساختمانی وکار گر فصلی چکار باید کنند فقط خدا به فریاد ماها برسه

 • ناشناس
  0

  همش کس شعر بودن که گفتین

  • ناشناس
   1

   سلام منم ماهی ۳حقوقمه یکی هم به داد ما برسه!!!

 • ایرانی
  1

  الان فرزنددوم من سهام بهش نمی‌دید ۵سالش

 • علی
  0

  این گوی و این هم میدان بفرمایید

 • ناشناس
  0

  😱

 • سید علی پناه جعفری نسب
  0

  سلام درود بررهر عزیز وریس جمهوری محترم وهمه مسولین دولت آقای ریسی به ولا عایله بار واجاره نشین هستم وفاقد سهام عدالت وزندگییم رابه سختی میگذرانم آلان بچه هایم آرزوی یک بسته شرینی دارند ولی ندارم بگیرم براشو

 • جنگجو
  0

  چی روی اینقدر پیامهای ۴۳ ساله میدهید موادی عالی بوده نهشتی بالاست

 • مریم
  0

  سلام منم یک زن ۷۰ساله هستم که بادخترم زندگی میکنم هیچ کسی برای حمایت نداریم سقف خونه داره خراب میشه نمیتونیم درستش کنیم از هیچ جاهم حمایت نمیشیم

 • ناشناس
  0

  کدوم یارانه اجیل وشیرینی به کی دادن چرا تیتر الکی میزنید

 • 0

  کدوم یارانه دومیلیونی به کی دادن!!! به ما ماهی ۳٠٠تومن به زور میدن!!! هی تیتر بزنین عیدی دومیلیونی!!! به کی دادن!!!

 • ناشناس
  0

  سلام مردم عزیز من سه تا بچه دارم برای خرجشون موندم مستعجرم بخدا بریدم کارگر ساده هستم اگر هر ماه ده روز کار باشه یا نباشه سه ساله من برای خانوادم لباس عید نتونستم بگیرم خجالت میکشم از زنو بچم تکلیف ما چیه بهم کمک کنید🙏🤦

 • معصومه
  1

  سلام من از شما خواهش میکنم صدای من را به گوش اقای رییسی برسانید چون به من اجازه نمی دهند با ایشان صحبت داشته باشم من یک زن بی سرپرست هستم وسن بالا چونه می توانم خرج زندگیم را در اورد رفتم کمیته امداد بهم میگه تو 47 متر خونه داری نمیشه اخه یکی نیست به این ها بگویید اجر یا خاک خانه را بخورم که زنده بمانم تو خدا دستگیر من وامسال من باشید وباز هم از شما خواهش میکنم صدای من را به گوش این دولت ومردم برسانید خیلی ممنون از محبت شما

 • ناشناس
  0

  من یک زن سال خورده هستم نه درامدی دارم ونه کسی دارم که کمکم کند از مردم دل سوز کمک میخواهم چون دولت دست گیر من نیست شب عید است همه دل خوش ولی من همش اشک میریزم

 • شیوا
  1

  سلام من‌ یک مادرم دوتابچه دارم مستاجرم ماهی یک‌ ملیون پانصد اجاره‌ میدم شوهرم معتاد وضع زندگیم خیلی بده

 • اکبرقوسی بناب
  0

  سلام من یه بسیجی هستم الام دارو تمام شده نمی تونم بخرم بیمه صندوق ذخیره بسیجیان شدم سه ماه انتظار کشیدم الان میگن تک نفره به تهران میگن نمی کنیم به من تهدیه امده وپیام انلاین امده رفتم بیمارستان گفتن سامانه نام تو نیست منم رفتم بستری بشم به من سفارش دادن لگن بخرن ولی بیمه به درستی جواب نمیده منم به زمین موندم چکار کنم نمیدونم ممنون میشم به منجواب بدین اول خدا بعدن شما ماه شعبانیه هست اقا مهدی حل کند

 • علیرضاافتخاری دالنجان
  0

  سلام فقط اززمانی که دولت همین وام مستاجری راکه ۷۰ملیون تومان رای رهن تعیین کرد۹۰درصدمستاجرهابه مشکل خورده اندلطفافکری به حال مامستاجران بکنیدبااین دوملیون سه ملیون حتی ۱۰ ملیون کاری ساخته نیست .

 • علیرضاافتخاری دالنجان
  0

  سلام یک فکری هم برای کارگران فصلی که مستاجرهستن بکشیدبابابخدابیچاره میشیم چرابی خیالید.وام ۷۰ ملیونی که اعلام کردیدونمیدیدهمه کرایه نشینان رابیچاره کرد چون توقع صابخانه هابیشترشده هم رهن وهم اجاره بایدبدیم .لطفافکری بکنید پروژه هایی هم بسازید کرایه شوبه خوددلت بدهید چراطرحش اجرانشد.

 • عاصی دحماوی
  0

  سلام من ۶فرزند دارم اجاره نشین هستم وحدود ۷سال دارای بیماری دیکس کمر دارم بامدارک پزشکی فوق تخصص حالا تحت هیچ پوشش نیستم نه کمیته امداد امام خمینی ره ونه بهزیستی یک راه حل میخوام باتسکر

 • نعمت عجمی
  0

  بنده ازابتدای کارازدریافت سهام محروم بودم باتشکر

روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ