قیمت دلار | قیمت دلار امروز | قیمت دلار گران شد ؟

پیش بینی باورنکردنی در مورد قیمت دلار | قیمت دلار ده هزار تومان دیگر می ریزد ؟

کدخبر : 37595

قیمت دلار در بازار پیش بینی های جدیدی به همراه داشته است .

به گزارش رصدروزشی  : قیمت دلار در روز های گذشته روند روبه رشدی داشته است در ادامه جزئیاتی از پیش بینی قیمت دلار را می خوانید . برخی کارشناسان معتقدند ممکن است دلار تا قیمت 30 هزارتومان نیز ریزش داشته باشد باید منتظر واکنش قیمت دلار به اخبار سیاسی و واکنش های مردم چیست ؟

قیمت دلار روز گذشته جمعه، 19 اسفند ماه 49 هزار و 600 تومان بود. اما دلار تهران امروز را با قیمت 46 هزار و 300 تومان آغاز کرد.ریزش 3 هزار تومانی دلار پس از آن رخ داد که ایران و عربستان توافق جدیدی را امضا کردند. اما قیمت دلار چقدر کاهش خواهد داشت؟

 کاهش قیمت دلار از سفر رافائل گروسی به ایران آغاز شد و حالا با توافق ایران و عربستان ادامه دارد.

پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که احتمالا سفر گروسی بتواند دلار را به زیر کانال 50 هزار تومان برساند. اما دلار در کانال 50 هزار تومان مقاومت کرد و در همین کانال ماند. اما خبر توافق ایران و عربستان از شب گذشته روند قیمت دلار در بازار را دوباره کاهشی کرده و توانسته دلار را وارد کانال 40 هزار تومان کند.

در لحظه تنظیم این گزارش قیمت دلار 46 هزار و 850 تومان است. اما آیا ریزش بیشتری در راه است؟

یکی از پیش‌بینی‌ها درباره کاهش بیشتر قیمت دلار مربوط به مجیدرضا حریری، رئیس اتاق ایران و چین است. او روز گذشته با انتشار خبر توافق نوشت: «رفقا هرچه دلار ذخیره کردید بریزید بازار، یکی از نتایج توافق پکن، سرازیر شدن درهم از طرف اماراته که از یکشنبه کلید می‌خورد.»

سلطانی‌زاده، عضو شورای‌عالی کانون صرافان هم وعده دلار 30 هزار تومانی را داده و گفته «امروز برخلاف روزهای گذشته در مقابل صرافی‌ها صفی برای خرید دلار نیست و دلار با ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری ندارد.»

وی تاکید کرده که «در ادامه کاهش قیمت ارز که از هفته گذشته شروع شده پس از توافق با عربستان شدت کاهش نرخ ارز در بازار شدت بیشتری یافته است و پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه‌دار خواهد بود و دلار به کانال ۳۰ هزار تومان هم خواهد آمد.

ایبنا، رسانه بانک مرکزی هم در این باره نوشت: شنیده‌ها از منابع موثق حاکی از آن است که گشایش در روابط بین بانکی با کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تسهیل عرضه منابع وسیع درهم از طریق امارات بخشی از نتایج از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان خواهد بود؛ به نظر می‌رسد سفر رییس کل بانک مرکزی در آینده نزدیک به یکی از کشور‌های منطقه در همین راستاست.

اخباری که از منابع مختلف منتشر می‌شود حاکی از این است که برخی ازمحدودیت‌های ارزی ایران با توافق جدیدی که شکل گرفته در حال برداشته شدن است و این مساله می‌تواند بر قیمت دلار اثر کاهشی داشته باشد.

اما اینکه میزان این کاهش چقدر است، سوالی است که ظرف چند روز آینده مشخص می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ