سهام عدالت | سود سهام عدالت | مبلغ سهام عدالت | زمان واریز سهام عدالت

مبلغ جدید سود سهام عدالت و زمان واریز آن مشخص شد + جزئیات

کدخبر : 37520

مبلغ جدید سود سهام عدالت اعلام شد + زمان واریز سود سهام عدالت

سود مرحله دوم سهام عدالت تا پایان امسال واریز می‌شود که برابر با مرحله اول سود سهام عدالت خواهد بود.رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت، گفت: سود مرحله دوم سهام عدالت تا پایان امسال واریز می‌شود.آخرین اخبار  سود سهام عدالت را در ادامه بخوانید.

سود سهام عدالت به صورت سالیانه پرداخت می شود.پس از برگزاری مجامع عمومی ۴۹ شرکت سرمایه پذیر، دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌ها و مشخص شدن سود سهام عدالت قابل تقسیم بین مشمولین پرداخت می گردد.

معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه اعطای سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و همه افراد واجد شرایط را ابلاغ کرد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور روز یکشنبه مصوبه هیات وزیران در خصوص اجرای بند (الف) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را که به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور به تصویب رسیده است، ابلاغ کرد.

در بند (الف) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور آمده است که دولت موظف است از محل باقیمانده سهام متعلق به دولت یا شرکتهای دولتی در بنگاههای قابل واگذاری در هر بازار موضوع گروه(۱) و (۲) ماده(۲) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم(۴۴) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، مددجویان سازمان بهزیستی کل کشور و کلیه افراد واجد شرایط طبق قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی اقدام کند./ایرنا

اکبر حیدری در مورد اختصاص سهام عدالت به جا ماندگان دو دهک کم درآمد کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اظهار داشت: هیأت تطبیق مقررات دولت ایرادی به مصوبه اختصاص سهام عدالت به جاماندگان گرفته است که باید این ایراد برطرف شود.

وی افزود: با توجه به ایراد وارده به مصوبه دولت بعید می‌دانم که تا قبل از پایان سال جاری سهام عدالت به جاماندگان دو دهک کم درآمد اختصاص یابد. البته جزئیات آن را سازمان خصوصی‌سازی بهتر می‌داند.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در پاسخ به اینکه مرحله دوم سود سهام عدالت تا چه زمانی پرداخت می‌شود؟ گفت: مسئولیت وصول، تجمیع و توزیع سود سهام عدالت بنابر مصوبه شورای عالی بورس برعهده شرکت سپرده‌گذاری و تسویه وجوه است و آن شرکت مکلف است مبالغ سود را از شرکت‌های سرمایه‌پذیر وصول کند و به همه سهامداران در روش مستقیم یا روش غیر مستقیم واریز کند.

حیدری اضافه کرد: کل سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه‌پذیر حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است که در مرحله اول نیمی از آن یعنی ۳۰ هزار میلیارد تومان به حساب ذی‌نفعان واریز شد و مرحله دوم سود باید تا آخر سال جاری تجمیع و به حساب ذی‌نفعان سهام عدالت واریز شود و اگر تا آخر سال محقق نشد باید در ابتدای سال ۱۴۰۲ پرداخت شود.

وی تصریح کرد: جزئیات مبالغ وصول سود و تجمیع آن و اینکه تا آخر اسفند سود واریز می‌شود در اختیار شرکت سپرده‌گذاری است، اما باید طبق قانون در مهلت مقرر تا پایان سال سود پرداخت شود.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در مورد اینکه به گفته برخی مدیران شرکت سپرده‌گذاری باوجود مکاتبه با شرکت‌های سرمایه‌پذیر برخی از آن‌ها از واریز سود شانه خالی می‌کنند، گفت: ابزار قانونی برای پیگیری وصول سود سهامداران عدالت وجود دارد و اگر شرکتی همکاری نکرد، شرکت سپرده‌گذاری می‌تواند به نهاد‌های بالادستی گزارش دهد و طبق قانون با آن شرکت‌ها برخورد می‌شود.

حیدری گفت: براساس قانون تجارت، از تاریخ تصویب سود شرکت‌ها در مجامع عمومی تا توزیع آن نباید بیش از ۸ ماه بگذرد و، چون این سود مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ حداکثر زمان قانونی برای واریز سود پایان اسفند سال جاری است.

وی در مورد اینکه آیا نمایندگان سهام عدالت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور پیدا می‌کنند؟ عنوان کرد: کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به نمایندگی از سهامداران عدالت در روش مدیریت غیر مستقیم در مجامع شرکت‌ها حضور پیدا کرده و اعمال رأی و نظر می‌کنند و تاکنون هیچ مجمعی نبوده است که بدون حضور نماینده سهامداران عدالت در شرکت‌های سرمایه‌پذیر برگزار شود.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت ادامه داد: کانون شرکت‌های استانی به نمایندگی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در مجامع شرکت‌ها حضور پیدا می‌کنند، چون مطابق مصوبه شورای عالی بورس در دوره انتقالی بعد از آزادسازی سهام عدالت مقرر شده است تا زمان اصلاح آیین‌نامه یک کارگروه سه نفره مرکب از نماینده کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، یک نفر نماینده وزارت ا‌قتصاد و یک نفر عضو حقیقی شورای عالی بورس برای حضور در مجامع و تعیین نماینده‌ها در کرسی هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌پذیر اقدام کنند. دبیرخانه کارگروه هم در کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مستقر است.

حیدری تصریح کرد: تاکنون در همه مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌پذیر نماینده کانون حضور داشته و امور نظارتی و مدیریتی به نمایندگی از سهامداران را انجام داده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به صرف نماینده کانون سهام عدالت، امور حرفه‌ای‌گری در شرکت‌های سرمایه‌پذیر رعایت می‌شود؟ اظهار داشت: در حوزه معرفی نمایندگان سهام عدالت در شرکت‌های سرمایه‌پذیر حرفه‌ای‌گری و اصول حاکمیت شرکتی و قواعد حاکم بر شرکت‌های بورسی رعایت می‌شود و اعضای معرفی شده برای هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌پذیر باید به تأیید سازمان بورس برسند.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تأکید کرد: تمهیداتی اتخاذ شده است که افراد کارآمد، حرفه‌ای و متخصص در مجامع شرکت‌ها حضور یابند و علاوه بر آن برمبنای ضوابط کارگروه باید یک فرد اصلح در شرکت‌های سرمایه‌پذیر انتخاب شود بنابراین در این زمینه وسواس و دقت می‌شود هم صلاحیت فنی و هم صلاحیت عمومی افراد رسیدگی می‌شود و افراد معرفی شده باید بتوانند صلاحیت‌های لازم از سازمان بورس را اخذ کنند و سپس در شرکـت‌های سرمایه‌پذیر مستقر می‌شوند.

حیدری گفت: از طرفی کسانی که به نمایندگی از سهامداران عدالت در هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌پذیر حاضر می‌شوند، باید به صورت منظم به کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی گزارش بدهند و تاکنون خوشبختانه هیچ صندلی هیأت مدیره مربوط به سهام عدالت در شرکت‌ها خالی نمانده است.

وی تأکید کرد: ممکن است فرد معرفی شده خارج از اعضای کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باشد، اما باید ضوابط حرفه‌ای و گذراندن صلاحیت عمومی و تخصصی رعایت شود تا خللی به حرفه‌ای‌گری و حاکمیت شرکتی وارد نشود.

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سود مرحله دوم سهام عدالت تا پایان امسال واریز می‌شود که برابر با مرحله اول خواهد بود.رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت، گفت: سود مرحله دوم سهام عدالت تا پایان امسال واریز می‌شود.

وی در مورد رقم سود پرداختی در مرحله دوم گفت: مجموع سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ به مبلغ حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان بود که در مرحله اول حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان سود به سهامداران عدالت در اوایل پاییز پرداخت شد و در مرحله دوم هم به همین میزان تا پایان سال جاری به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد.

وی اضافه کرد: مسؤولیت اصلی جمع‌آوری و توزیع سود، با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه است.

برخی از افراد در زمان پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت مربوط به سال ۱۴۰۰ به دلیل نقص در اطلاعات مانند مسدودی حساب از دریافت سود جاماندند؛ به گفته سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه sahamedalat.ir و یا تماس با شماره ۱۵۶۹ نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

حیدری همچنین تصریح کرد: افرادی که از دریافت سود جامانده‌اند در صورت تکمیل اطلاعات تا پایان اسفند تمام سود خود را دریافت خواهند کرد.

مبلغ سود سهام عدالت مرحله دوم چقدر است؟

وی در رابطه با مبلغ سود مرحله دوم گفت: مشمولان همانند مرحله اول سود دریافت خواهند کرد. در صورتی که شرکت‌های غیر بورسی اقدام به پرداخت سود سال ۱۴۰۰ کنند احتمال افزایش سود نیز وجود دارد.

سبد سهام عدالت شامل ۴۹ شرکت بورسی و غیربورسی است که ۳۶ شرکت از این شرکت‌ها در زمان آزادسازی سهام عدالت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی بوده‌اند.

خبر فوری درباره واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

خاندوزی: ۲۶۰۰ شرکت و مودی، مالیات را به موسسه‌های خیریه پرداخت کردند

وزیر امور اقتصادی و دارایی از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا پایان اسفند خبر داد.

 احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در یک گفت و گوی تلویزیونی در خصوص مرحله دوم واریز سود سهام عدالت تاکید کرد: سازمان بورس در حال پیگیری واریز سود از سه شرکت باقی مانده است. امیدواریم تا پایان اسفند مرحله دوم واریز سود سهام عدالت انجام شود.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس هم در این باره گفت: طی یکی دو روز آینده سه شرکت پالایش نفت بندر عباس، مجتمع فولاد مبارکه و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس سود را واریز می‌کنند و سپس مرحله دوم سود سهام عدالت برای دارندگان واریز خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۰۶ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

 • مجتبی احمدی
  4

  باسلام ودرود خدابرشما زحمت کشان انیجانب دارای پنجاه دوسال سن دارم که. سیزده سال است ناراحتی روحی بی الاج دارم ودوپسر بزرگ یکی بیست نه سال دومی بیست شش سال ویک دخترهشت سالهدارم که از کارافتادگی کلی. میباشم واجاره نشین دوتاپسرم ازدارمدی که هئچ ودخترم به خدای که سهام عدالت این دولت سودی میدهد اسمش عدالت است به همان عدالت خالصه پیام میدهمپسرخاله اقوامی برای کرایه تاکسی مدادفتری برای دخترم بیادتحقیق بکنید این آقای ریس جمهوری که دیشب توی اخبار گفت کسانی که شناسی بشوند ده میلیون به حسابشان واریز میشودشما ریس روعسایی که درکارهستی به من بدبختی که حتی گدایی چند بار کردم شماراقسم میدهم به پرودگارکه همه ماهاراخلق کرده وشما عزیزان تقاضاکمک ازشمارادارم امیدوارپیش خداوندمتعال دردرگاهش موفق وپیروز وسربلندباشی وارجتان بدهد

 • حمید
  13

  با سلام
  دورود خدا بر امیرکبیر دوم ایران دکتر محمود احمدی نژاد
  مردی از تبار ملت بزرگ ایران که در 8سال ریاست جمهوری بزرگترین خدمات را به مردم ایران نمود.
  بهترین دولت بعد از پیروزی انقلاب
  ساده زیست، مردم باور، شجاع ، مدیر و مدبر و در یک کلام ایرانی اصیل و انقلابی
  مردم یارانه نقدی، سهام عدالت، مسکن مهر، کم کردن سود تسهیلات بانکی، بیمه کارگران، رتبه بندی فرهنگیان، ساخت بزرگترین پالایشگاهها، بزرگراهها و کارخانجات و...را از اقدامات ارزشمند دولت او دارند.
  ضد رانت و و رانت خواری، ضداختلاس و خیانت و...

 • شعبان
  9

  وقتی که به ما میرسه ثبات و عدالت میشه چرا باید برابر با قبلی بشه این سود مگه همه چیز قیمتش چند ماهه که تغییر نکرده دلار اون موقع با این موقع چقدر تفوت دار یا بعضی از اقلام که ۳ برابر شده باید بروش باشید یارانه هم باید ۳ برابر باشه و سهام هم همینطور الن قیمت همه چیز لحظه ای شده و نظارتی هم نیس گوشت و.... من که سیم کش ساختمانم ماهی یک بار اگه کار پیش پیاد که از این به بعد با این گرانی آهن الات و... دیگه اونم نیس یکی دو ملیون پول میگرفتم حالا کارمون شده منتظر یارانه بودن کارگرا هم مثل ما خودمونرو هم نتونستیم بیمه کنیم از کجا بیاری دولت محترم باید بفکر اونهایی که بیمه نیستن باشه ای خدااااااا

 • جوادشاه پرور
  1

  سلانم خسته نباشید برای من واریز نشده است کی واریز میشود بهزستی هستم ررای خانواده رایز نشده است تشکز

 • ناشناس
  0

  جناب وزیر آیا کمی زودتر واریز می کردین بهتر نبود مردم مشکل خود شما به جای یکی از این مردم بودین ناراحت نمیشدین یا بانک‌ها نمیگزارند

 • مهدی
  0

  تو به ورزشت بپرداز

 • ناشناس
  0

  سلام به ما کی سهام عدالت میدین

 • مصی
  0

  نمیدونم فاز اینا که میان زیر این خبرا میگن علیلم ،بی پولم ، فقیرم ، بچه دارم چیه !!! انگار فک میکنن وزیر اقتصاد پیامشون رو میبینه و میگه ای بابا نمیدونستم مشکل مالی داری . بیایید اینو برا من پیدا کنید یه صدمیلیون عیدانه بهش بدم بره عشق بکنه برا خودش.

 • ناشناس
  0

  پس کوکی دیگه سال تموم شد الان مردم نیازدارن به این پول چراشعارمیدین فقط خبری که نیست مردمومسخره خودتون کردین

 • اصف
  0

  سلام

 • سید محمود
  0

  با درود فراوان
  علیرغم تصویب بودجه توسط دولت محترم وقت و پرداخت مبلغ سهام یک میلیونی از سوی بنیاد شهید و صدور اسناد قانونی از طرف بنیاد بنام جانبازان و خانواده شان،در زمان دولت آقای روحانی،سهام جانبازان یک شبه ۵۰۰ هزار تومانی شد.با کمال تاسف تا کنون هیچ پاسخی از جانب مسئولین ذیربط در مورد این برداشت غیر قانونی داده نشده و قشر جانباز هنوز منتظر پاسخگویی مسئولین مربوطه هستند.لازم به ذکر اینکه :
  بنده تا کنون چندین بار این نوشته را تکرار کرده ام و همچنان منتظر پاسخ متقاعد کننده از سوی مسئولین سهام عدالت هستم.
  از خبرنگاران عزیز رصد ورزشی نیز خواهشمندم در صورت امکان پیگیر این موضوع شده و پاسخ مسئولین را در سایت خبری اطلاع رسانی فرمایید.
  با سپاس فراوان.

 • ناشناس
  0

  سلام
  پسرم‌دربازار‌تهران‌‌کارگر‌است‌زمانی‌که‌در‌تامین‌اجتماعی‌
  ثبت‌نام‌کردم‌به‌من‌وهمسرم‌وپسر‌کوچکم‌سهام‌تعلق‌گرفت
  چون‌پسر‌بزرگم‌سرباز‌بود‌وسنش‌بالای‌۱۸‌سال‌بود
  ثبت‌نام‌نکردند‌‌اصناف‌هم‌هیچ‌اقدامی‌نمیکنند
  تکلیف‌ایشان‌وامثالهم‌را‌روشن‌کنید

 • معصومه پای گرد
  0

  باسلام من امسال هیچ سودی بجزیه رقم جزئ که مبلغ ۹۰وخورده بودواریزی نداشتم یعنی این مبلغ سودسهام من بودطی امسال؟واقعاکه خیلی بعیده یعنی چه ؟الان هم بخوان اینوواریزکنن که واقعا من غنی میشم.اخه یعنی چه؟

 • امیر محجدی
  0

  سهام عدالت چه عدالتی با دلار ۲۰ت سود سهام عدالت ۶۰۰ با دلار ۵۷ ت ۶۰۰
  چه عدالتی یه کفش نمی شه خرید با این مبلغ کودوم دولت مرد با این مبلغ نا‌چیز میتونه زندکی کنه

 • رستمی
  0

  با سلام دقیقا مشخصنیست کی سامانه ثبت باز میشود و آیا اون دودهک خود کمیته ی بهزیستی ثبت نام میکنه۰۹۱۱۳۷۱۸۳۰۷

 • ناشناس
  0

  بابا خب چرا مردم را می پیچونید خب یک کلام بگید نفری چند گیرمون میاد انگار از جیب باباشون میخوان بدهند

 • یک بازنشسته
  0

  چه خوب میشد اگررییسی به همه مردم ۵تامرغ.۵کیلوگوشت.۵کیلوآجیل .۵بطری روغن و۱۰کیلوبرنج عیدی میداد

 • یک شهروندبی سهام عدالت
  0

  اگرکسی جزوهیچ ارگان واداره وکمیته ای نباشدوبیکارباشد.مستاجرباشد بچه دارباشدبیمه پرداز هم نباشد سهام عدالت هم نداشته باشد باید چکاربکندراهنمایی بکنید

 • رسول حاجیوند
  0

  به نام خدا و با سلام خدمت بزرگان و خدمت کاران ایران و ایرانیان من سی و هفت سال سن دارم دارای پنج فرزند کرایه نشین و از درد روماتس مفسل کمرم خم شده که قادر به خرج هفت نفر و کرای خانه و خرج سه دانش اموز نیستم اگر این حرف واقییت دارد واجد شرایت من هستم که روز عید شرمنده زن وپنج فرزند نباشم و شما هم پیش خدا سر بلند باشید

 • ناشناس
  0

  سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما زحمت کشان ان‌شاءالله که همیشه سالم و سلامت باشید ودر پناه خداوند متعال پیروزو استوار نباشیدبرای من و ‌شوهرم امسال هیچ سودی واریز نشده است از خدمت شما زحمت کشان خواهش میکنم که یک برسی انجام بدهد تا متوجه بشویم که چه مشکلی هست که سود سهام عدالت مارو واریز نکرده اند .بخدا خیلی احتیاج دارم به این پول من هیچ درآمده درسته ندارم واز هیچ کجا هم هزینه ای برام واریز نمیشه بخدا خیلی زندگی برای ما قشره مثتضعف سخت هست بخدا مسؤلان محترم باید به ما بدبختاکه هیچ چیز ی نداریم نه خانه‌ای نه وسیله نه سرپناهی نه کسی که پشتمون باشه وحمایتمون کنه که دلمون توی این زندگی های سخت خوشباشه که یکی رو دارم که هوامو داره البته به جز خداوند متعال فقط دل من به پروردگارم خوشخه چون فقط پروردگارم هست که منو وانگیزه خوب شکر ولی خدایی مهربانم میگه از خودتون هم باید یک درآمدی چیزی داشته باشید که زندگیتو بگذزره دیگه راستی از اون بالا هم برامون نمیفته که حالا من که بجز همین سود ‌سهام عدالت چیز ه دیگه ای ندارم اونم که از شانس بده بنده واریز نشده حالا نزدیک این عیدی نه حقوقی نه درآمد ی بايد چکار کرد خدا‌‌ شاهدکه من خیلی زندگی سختی دارم واز ‌شما مسائلینه محترم تغاضا دارم به این کاره بنده رسیده گی کنید ممنون وتشکر فراوانی دارم موفق باشید .

 • به مردم فقط دروغ بگید آفرین ما هم هستیم...
  0

  دروغ گفتم خوبه عالی

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ