قیمت دلار | کاهش قیمت دلار | افزایش قیمت دلار

قیمت دلار با سر زمین خورد | ارز به قیمت واقعی خود باز می گردد

کدخبر : 37357

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که قیمت ارز هیجانی افزایش پیدا کرده است و این روند قطعاً ادامه دار نخواهد بود، اظهار کرد: دولت با راه‌اندازی مرکز مبالات ارز به دنبال کنترل تقاضا است و قطعا ارز به نرخ واقعی خود بر می‌گردد.

مدت ها است که قیمت دلار و سکه با نوسانات زیادی همراه است و یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم شده چک کردن ساعتی قیمت دلار و سکه در بازار. بعد از مدت ها افزایش قیمت نسبتا تثبیت شده بود.

«محمدرضا صادقی» در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه دلالان در این مدت حضور پررنگی در بازار ارز داشتند که باعث شده بود تا معاملات ارزی بر اساس هیجانات کاذب صورت گیرد و جامعه و مردم را ملتهب کند، افزود: اتفاقاتی که در بازار ارز افتاد و قیمت‌های کاذبی که ساخته شد در حالیکه ملاک بازار ارز نیمایی است نه آنچه در بازار آزاد مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه دولتمردان در هر زمانی برای عرضه ارز مبنا و قیمتی در نظر می گیرند که واقعی است، اضافه کرد: بازار ارز بسیار شکننده است و مردم باید آگاهانه نسبت به دلالان در مقابل این نوسانات بی‌توجه باشند.

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه دولت برای تولید کننده و وارد کننده منابع ارزی را تامین می کند و قیمت ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان است، تصریح کرد: در یکسال گذشته رشد خوبی در حوزه صادرات غیرنفتی داشتیم و علی‌رغم تحریم‌هایی که به کشور تحمیل شد توانستیم ارز خوبی را در کشور تامین کنیم.

ورود مردم به بازار ارز اشتباه است

صادقی با بیان اینکه قیمت ارز همانطور که یکباره بدون هیچ منطقی افزایش یافت به همان شکل نیز کاهش پیدا خواهد کرد عنوان کرد: در این میان قطعا مردم متضرر اصلی خواهند بود و سود به جیب دلالان بازار ارز می‌رود.

وی با بیان اینکه ورود مردم به بازار ارز برای حفظ سرمایه اشتباه است تاکید کرد: مردم بهتر است سرمایه های خرد خود را در شرکت‌های تعاونی و تولیدی هزینه کنند نه اینکه با خرید ارز، سرمایه کشور را در گاوصندوق‌های خانگی بلوکه کنند و به تنش در بازار دامن بزنند.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به رفتارهای هیجانی مردم برای خرید طلا و ارز اظهار کرد: ارز باید در چرخه تولید باشد و اینکه هیجانی در این زمینه رفتار کنند موجب بی ارزش شدن پول ملی می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه سهام داری در تولید بهترین کار برای حفظ سرمایه مردمی و ایجاد ارزش افزوده است، خاطرنشان کرد: قطعا هیجانات بازار تا نیمه های اسفند و روزهای پایانی سال کم می‌شود و آنچه که گروه‌ها و کانال‌های مجازی در خصوص نرخ ارز اعلام می‌کنند قابل اعتماد نیست و حتی نرخ‌های فردایی هم دروغ محض است.

افزایش قیمت اجناس در بازار زیر سر دلالان است

این فعال اقتصادی با بیان اینکه تولیدات با ارز نیمایی انجام می شود و هیچ تولید کننده‌ای محصول خود را با ارز آزاد روانه بازار نمی‌کند، تصریح کرد: اینکه فروشنده‌ها از عرضه اجناس خودداری می‌کنند و قیمت را بالا می‌برند ناشی از حضور دلالان در بازار است که قیمت‌ها را کاذب بالا می‌برند و به دنبال سوء استفاده از نوسانان ارزی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ