قیمت طلا و سکه | پیش بینی قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه امروز

پیش بینی مهم قیمت طلا و سکه در بازار | یکشنبه ۷ اسفند

کدخبر : 37229

قیمت طلا و سکه سرانجامش چه خواهد شد ؟

به گزارش رصدورزشی : قیمت طلا و سکه سوالاتی برای متقاضیان خرید آن به وجود آورد درادامه جزئیاتی از قیمت طلا و سکه می خوانید . پیش بینی های متعددی در مورد قیمت طلا و سکه وجود دارد در ادامه همه چیز در مورد قیمت طلا و سکه را می خوانید .

دیروز قیمت طلا و سکه به تبعیت از دلار آزاد گران‌ شد. معامله‌گران روند فعلی در بازار فلز زرد را ملتهب دانستند. آیا روند قیمت در بازارهای مالی همچنان صعودی است؟

دیروز قیمت طلا و سکه به تناسب افزایش قیمت دلار در بازار آزاد، رشد کرد؛ همچنین بازار فلز زرد تمایلی به تبعیت از نرخ‌دهی دلار در مرکز مبادله ارز و طلا نشان نداد.

در حالی که بانک مرکزی قیمت دلار در بازار آزاد را به رسمیت نمی‌شناسد اما جهت‌گیری قیمت طلا و سکه با دلار آزاد است. دیروز دلار در مرکز مبادله ارز و طلا 41 هزار و ۷۵۹ تومان قیمت خورد. با این حال، سکه‌بازان به نرخ مرکز مبادلات ارزی توجهی نکردند و بر اساس افزایش دلار در بازار آزاد، خرید و فروش‌های خود را تنظیم کردند.

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند در صورتی که قیمت دلار در سرازیری قیمت بیافتد، قیمت سکه امامی به سرعت کاهش می‌یابد و حتی ممکن است محدوده 30 میلیون تومانی را نیز از دست بدهد.

 

قدرت بازارساز تحلیل رفت؟

تحلیلگران بازار معتقدند روند صعودی قیمت طلا و سکه بدون توجه به کاهش انس‌ جهانی طلا رخ داده است.

معامله‌گران بازار در اولین روز هفته در موقعیت خرید قرار گرفتند. آنها معتقدند روند حرکتی ارز و سکه در روزهای اخیر عجیب و ترسناک شده است. چارت‌های دلار، سکه و درهم از اشباع خرید خبر می‌دهند با این حال بازار خلاف جهت چارت حرکت می‌کند.

آنها می‌گویند این مدل افزایش قیمت بی‌سابقه است. بازارساز دیگر نقشی در تعیین قیمت ندارد و این روند‌های تورمی است که به بازار جهت داده است.

از نگاه فعالان بازار، دلیل اصلی افزایش اشتیاق سکه‌بازان در چند وقت اخیر، حرکت هماهنگ نرخ سکه با اسکناس آمریکایی بوده است.

 

تمام قطعات سکه در کانال جدید

 امروز ۶ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه به کانال ۳۳ میلیونی رسید. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار آزادی از مرز ۳۰ میلیون تومان گذشت و ۳۱ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه ۷۰۰ هزار تومان گرانتر از روز پنجشنبه معامله شد و به قیمت ۱۷ میلیون تومانی رسید. ربع سکه ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

روز گذشته سکه گرمی ۴۰۰ هزار تومان گرانتر از پنجشنبه معامله شد. این قطعه امروز به کانال ۶ میلیون تومانی ورود کرد و با قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

دیروز قیمت طلا نیز روند صعودی داشت. هر مثقال طلا ۹۰۰ هزار تومان گران شد؛ این مقدار افزایش قیمت در هفته‌های گذشته برای طلا رکوردشکنی محسوب می‌شود. هم‌ اکنون هر مثقال طلا با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان مبادله می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به قیمت دو میلیون و ۶۹۹ هزار تومان رسید.

 

بازار غیرقابل پیش‌بینی فلز زرد

در همین راستا فردین آقابزرگی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت:«قیمت طلا و سکه در ایران، غیرقابل پیش‌بینی شده و عموما به نوسانات دلاری وابسته است.»

وی ادامه داد: «بر اساس پیش‌بینی موسسات مطالعاتی در دنیا، تغییرات چندانی در قیمت جهانی طلا در ماه‌های آینده دیده نمی‌شود. اما با توجه به اینکه قیمت طلا و سکه در کشور متاثر از نرخ دلار است، قیمت طلای آب شده یا سکه، افزایش یافته است.»

آقابزرگی در رابطه با زمان سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه کشور گفت:« سرمایه‌گذاران و مردم عادی باید بخشی از سرمایه خود را در بازارهای مختلف پخش کنند. بخشی از سرمایه، در شرایط مناسب می‌تواند وارد شود، بخش دیگر را هم می‌توان در بازارهایی مثل طلا سرمایه‌گذاری کرد.»

گفتنی است امروز هر انس طلای جهانی با قیمت ۱۸۱۱ دلار معامله شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ