عیدی کارگران

مبلغ عیدی کارگران در سال جدید مشخص شد | جزئیات جدید از عیدی کارگران

کدخبر : 37214

جزئیات جدید از مبلغ عیدی سال جدید کارگران و کارمندان را در این صفحه بخوانید .

به گزارش رصدورزشی : عیدی کارگران  در سال جدید مشخص شد . عیدی کارگران در سال جدید چقدر است ؟ عیدی کارگران جزو مباحثی است که حرف و حدیث های فراوانی داشته است در ادامه جزئیات مهم از مبلغ عیدی کارگران را می خوانید .

تنها یک و نیم ماه دیگر تا پایان سال جاری باقی مانده و محاسبه مبلغ عیدی 1401 و حداقل حقوق کارگران در سال 1402 جزو مباحثی است که این این روزها مطرح می‌شود. اما مبلغ عیدی کارگران چقدر است؟

 اگرچه هنوز میزان افزایش حقوق کارگران در سال 1402 مشخص نیست اما مبلغ عیدی کارگران در سال جاری اعلام شده و مشخص است.

بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده است، عیدی کارگران معادل 60 و 90 روز حقوق آنان است. یعنی مبلغ عیدی برخی از سطوح دستمزدی برابر با دو برابر حداقل حقوق ماهانه است و عیدی برخی از سطوح دیگر، معادل 90 روز یا سه برابر حداقل حقوق است.

حداقل حقوق امسال کارگران 4 میلیون و 179 هزار تومان است. بر این اساس کارگران حداقل‌بگیر، معادل دو ماه پایه حقوق باید عیدی بگیرند که مبلغ آن 8 میلیون و 350 هزار تومان است.

عیدی کارگران

اما بر اساس قانون سایر سطوح درآمدی معادل 90 روز یا سه ماه پایه حقوق عیدی دریافت می‌کنند که مبلغ آن حدود 12 میلیون و 600 هزار تومان است.

به عبارت دیگر، کارگرانی که تنها یک سال در یک مجموعه کار کرده باشند، دو ماه حقوق به‌عنوان عیدی دریافت می‌کنند و کارگرانی که بیش از یکسال فعالیت کرده باشند، دو عیدی و یک سنوات دریافت می‌کنند که مبلغ آن سه برابر حقوق می‌شود.

لازم به ذکر است که این دو رقم مربوط به کارگرانی است که 12 ماه کامل در یک مجموعه فعالیت کرده‌اند. جز این، مبلغ عیدی کاهش پیدا می‌کند.

طبق ماده واحده قانون کار، تمام کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلف‌اند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند. در این میان، در ماده واحده قانون کار آمده است که مبلغ پرداخت عیدی کارکنان نباید از ۹۰ روز حداقل مزد روزانه تجاوز کند.

 

عیدی کارمندان دولت چقدر است؟

مبلغ عیدی کارمندان دولت هم پیش از این اعلام شده است. بر این اساس پیشنهاد شده که هر کدام از کارمندان دولت امسال یک میلیون و 600 هزار تومان به‌عنوان عیدی دریافت ‌کنند. سال گذشته مبلغ عیدی کارمندان دولت یک میلیون و 500 هزار تومان بود.

در صورت نهایی شدن این عدد، کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری اسفند ماه یک میلیون و 600 هزار تومان عیدی دریافت می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ