سهمیه بندی بنزین | سهمیه جدید بنزین | قیمت بنزین

سهمیه بندی جدید بنزین خبرساز شد | الزام مردم به استفاده از بنزین 3000 تومانی درست است ؟

کدخبر : 37118

جزئیات سهمیه بندی بنزین در خصوص مدیریت مصرف سوخت را می خوانید .

سهیمه بندی بنزین سوالات زیادی برای مردم ایجاد کرده است طبق جدید سهمیه بندی بنزین حرف و حدیث های زیادی نیز دارد در ادامه جزئیاتی از سهمیه بندی بنزین را می خوانید . سهمیه بندی بنزین به منظور مدیریت مصرف سوخت انجام شده است و قیمت بنزین تغییری نداشته است .

امروز خبر تعیین سقف سوخت‌گیری با کارت‌های شخصی منتشر شد. بر این اساس هر شخص تنها 40 لیتر در روز می‌تواند نسبت به سوخت‌گیری اقدام کند. این تصمیم با هدف مدیریت مصرف گرفته شده است که البته چالش‌هایی دارد. رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت، در این باره به تجارت‌نیوز گفت: با اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود که مصرف سوخت آزاد در آینده افزایش یابد.

دفتر سامانه هوشمند سوخت اعلام کرد که به منظور مدیریت مصرف، سقف سوخت‌گیری با کارت‌های شخصی تعیین شده است. ساز و کار به این صورت است که  مردم در روز تنها می‌توانند ۴۰ لیتر سوخت‌گیری کنند. این میزان سه بار در روز و البته با فاصله زمانی هر چهار ساعت قابل استفاده است.

سهمیه بندی بنزین

محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند سوخت، در تشریح تعیین سقف سوخت‌گیری گفت: در گذشته امکان سوخت‌گیری ۱۸۰ لیتر بود که با وجود اجرای این طرح به 120 لیتر کاهش پیدا کرده است.

این تصمیم از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای مدیریت مصرف در حالی گرفته شده است که چندی پیش مالک شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، از اختصاص سهمیه 15 لیتری بنزین به هر عضو خانواده خبر داد. نبود هماهنگی میان نمایندگان مردم و دولتی‌ها مشهود است.

در این بازه زمانی شاهد دو طیف با تصمیم‌های مختلف و متنافص برای سهمیه‌ بنزین هسیتم. نمایندگانی که به نظر می‌رسد پشت اهداف سیاسی و بدون در نظر گرفتن ناترازی و کمبود بنزین در کشور وعده یارانه سوخت را می‌دهند و شرکت پالایش و پخشی که به دلیل مدیریت مصرف تصمیم به تعیین سقف بنزین و جیره‌بندی آن می‌کند.

یکی از اشکالاتی که بر تصمیم شرکت پالایش و پخش وارد است افزایش استهلاک جایگاه‌های سوخت و خودروها می‌تواند باشد. از طرفی باوجود خرابی نازل‌ها در پمپ‌های بنزین شاهد صف‌های طویل سوخت‌گیری هستیم که با اجرای چنین تصمیمی به نظر می‌رسد این معضل تشدید شود.

 

چالش‌های اجرای طرح تعیین سقف سوخت‌گیری بنزین

رضانواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت، درباره چالش‌های این طرح به تجارت‌نیوز گفت: بارها از متولیان امر درخواست شده که از صنف جایگاه‌‌دارها درباره موضوعات و طرح‌ها این‌چنینی مشورت گرفته شود. چراکه ما رابطه مستقیمی با مردم داریم و در انتقال بازخورد سیاست‌های اعمال‌شده قادر به ارائه نظرات واقع‌بینانه هستیم. با این حال تاکنون توجهی به درخواست ما نشده است.

او درباره چالش‌های موجود در طرح تعیین سقف سوخت‌گیری عنوان کرد: به دنبال اجرای این طرح افزایش استفاده از کارتخوان‌های هوشمند سوخت که غالبا هم مستهلک هستند از جمله معایب آن به حساب می‌آید. بدین ترتیب ساعت معطلی مردم برای سوخت‌گیری طولانی‌تر و منجر به نارضایتی می‌شود.

نواز ادامه داد: همچنین افزایش مصرف بنزین آزاد برای آینده اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود. چرا که اگر فردی خواهان دریافت بنزین بیشتر باشد باید از این طریق اقدام کند.

وی درباره تاثیر اجرای این طرح در مدیریت مصرف گفت: نمی‌توان به صورت کلی از تاثیر آن چشم‎‌پوشی کرد اما نهایت تاثیر آن شاید 30 درصد باشد که رقم چشم‌گیری در برابر استهلاکاتی که به همراه دارد نیست.

بر اساس این گزارش گویا سقف تعیین شده سوخت‌گیری برای کلان شهرها 40 لیتر و برای شهرهای کوچک‌تر 30 لیتر تعیین شده است. حال باید منتظر ماند و دید تصمیم‌گیران در این حوزه چه چاره‌ای برای چالش‌های پنهان و آشکار این طرح دارند؟ منبع : تجارت نیوز 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ