علی انصاریان | علت فوت علی انصاریان

افشاگری جدید خانواده علی انصاریان | علل واقعی فوت علی انصاریان چه بود ؟

کدخبر : 37093

توضیحات خانواده علی انصاریان در مورد علت فوت و روش درمان او منتشر شد .

علی انصاریان بازیگر و بازیکن خوب فوتبال و محبوب و مردمی بود که در دو سال گذشته فوت کرد علت فوت علی انصاریان ابتلای شدید او به کرونا بود علی انصاریان چندین روز با کرونا مبارزه کرد و در نهایت درگذشت . عللی از معالجه علی انصاریان حرف و حدیث های فراوانی داشت در ادامه جزئیاتی از نارضایتی خانواده علی انصاریان در مورد روش های درمان او را می خوانید .

خانواده علی انصاریان: هیچ رضایتی از بیمار یا ولی قانونی وی برای درمان "سلول بنیادی" اخذ نشده است

در پی طرح برخی ادعاها از سوی پزشک معالج علی انصاریان، خانواده انصاریان با ارائه پاسخ‌هایی به این مطالب اعلام کرد: چنین رضایتی نیز هیچ‌گاه از بیمار یا ولی قانونی وی اخذ نشده و چنانچه پزشک محترم دلیلی برای اثبات خلاف این مطالب دارند، مدارک ارائه کنند.

پیرو انتشار خبری از سوی داماد خانواده مرحوم "علی انصاریان" مبنی بر وجود ابهاماتی در فوت این پیشکسوت فوتبال، خبرگزاری تسنیم چند روز پیش موضوع را از محمدرضا هاشمیان، فوق‌تخصص مراقبت‌های ویژه و یکی از پزشکان معالج علی انصاریان پیگیری کرد.

در پی انتشار این خبر با عنوان ماجرای ابهامات فوت "علی انصاریان" چیست؟ خانواده علی انصاریان توضیحاتی را ارائه کردند که توسط "امیر انتظامی" وکیل خانواده انصاریان به‌صورت اختصاصی در اختیار تسنیم قرار گرفت؛ مشروح این توضیحات به این شرح است:

موضوع شکایت خانواده انصاریان از کادر درمان و مقامات بیمارستان به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود:

اول؛ طرح شکایت خانواده در دادسرای امور پزشکی از بابت تشخیص قصور یا تقصیر احتمالی کادر درمان و مقامات بیمارستان.

دوم؛ شکایت در دادسرای نظام پزشکی از باب تخلفات انتظامی احتمالی از سوی کادر درمان و پزشک معالج از جهت رعایت یا عدم رعایت آیین‌نامه‌ها و نظامات و کدهای اخلاق و پروتکل‌های وزارت بهداشت.

اما در پاسخ به ادعای پزشک محترم و وکیل وی که مدعی شده‌اند تاکنون کمیسیون‌های مختلفی تشکیل شده که همگی نظر بر عدم قصور کادر درمان داشته‌اند، معروض می‌دارد به‌دلایل مختلف که امکان طرح‌شان نیست، پرونده بالینی متوفی به‌تازگی در اختیار خانواده قرار گرفته است که پس از مشورت با پزشکان برجسته آشکار شد که بسیاری از مطالب و موارد از دید کارشناسان محترم پنهان مانده است لذا از طریق قانونی لوایح متعدد جهت تشکیل کمیسیون جدید و بالاتر و فراهم کردن فرصت مناسب برای خانواده جهت طرح دفاعیات و مستندات جدید، به مقامات رسیدگی‌کننده در دادسرای امور پزشکی و کمیسیون تجدیدنظر سازمان نظام پزشکی ارائه شده است و هر دو پرونده با مساعدت مقامات رسیدگی‌کننده در مسیر قانونی خود قرار دارند.

علی انصاریان

در ادعایی دیگر پزشک معالج در اظهارات خود بیان داشته است که "از پیشرفته‌ترین درمانهای دنیا از جمله تزریق سلول بنیادی (stem cell) برای زنده‌یاد علی انصاریان استفاده شده تا بتوانیم شرایط جسمانی او را بهبود ببخشیم".

در پاسخ باید بیان داشت که معیار سنجش اثرگذاری و اثربخشی دارو در تمام دنیا، پروتکلهای بهداشت جهانی بوده و مرجع صدور مجوز برای تجویز هر دارو، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است لذا شایسته است تا پزشک معالج و کادر درمان با ارائه مدرک محکمه‌پسند به مقامات رسیدگی‌کننده روشن کنند که؛ نحوه تجویز سلول بنیادی برای زنده‌یاد علی انصاریان چگونه بوده و سلول تزریق‌شده از کجا تهیه و توسط چه شخص یا اشخاصی به متوفی تزریق شده است؟!

مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش و شخص محقق، عنوان پژوهش، زمان شروع و پایان کار‌آزمایی و مرکزی که تحت نظارت آن مرکز کارآزمایی بالینی انجام گرفته، سوابق و نتایج کارآزمایی بالینی انسانی و اشخاصی که قبل از مرحوم علی انصاریان این سلول برای آنها تجویز شده و نتایج آزمایشها از جهت اثربخشی یا احیاناً مرگ‌و‌میر آنها و تأییدیه کنترل کیفی و شناسنامه سلول تزریق‌شده و تأییدیه وزارت بهداشت جهت تجویز برای بیماران کرونایی حاد را که مربوط به قبل از تزریق به مرحوم انصاریان باشد باید به مرجع قضایی ارائه شوند.

رضایت آگاهانه بیمار که باید وفق آیین‌نامه‌ها و پروتکل‌های وزارت بهداشت و استانداردهای تعیین‌شده از سوی کمیته اخلاق از بیمار یا ولی قانونی وی اخذ شود باید ارائه شود.

اما در خصوص ادعای دیگر پزشک معالج که اظهار داشته‌ "علی انصاریان با حال وخیم از طریق آمبولانس به بیمارستان منتقل شده و به‌جهت وخامت حال وی، سلول بنیادی جهت بهبود شرایط جسمانی و با تأیید پزشک معتمد خانواده انجام شده است."

در پاسخ باید گفت بهترین معیار سنجش در خصوص این ادعا، بررسی وضعیت بالینی بیمار قبل و بعد از انجام این تزریق است که تمامی این موارد از سوی پزشکان معتمد خانواده تهیه شده و انتظار می‌رود تمامی این موارد و مستندات جدید به‌صورت دقیق و موشکافانه توسط کمیسیون تجدیدنظر سازمان نظام پزشکی و کمیسیون عالی پزشکی قانونی مورد بررسی مجدد قرار گیرند تا مشخص گردد که بیمار قبل از انجام تزریق و پس از تزریق در چه‌وضعیتی بوده است.

در جایی دیگر پزشک معالج مدعی شده در زمان هوشیاری از خود آقای علی انصاریان اجازه درمان گرفته می‌شد و اجازه رسمی و کتبی و اعضا و اثر انگشت بیمار و شهود در پرونده به ثبت رسیده است.

در این خصوص پاسخ این است که همان‌طور که در عرایض قبلی پاسخ داده شد وفق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مصوب وزارت بهداشت و کمیته‌های اخلاق درخصوص پژوهش‌های دارای آزمودنی انسانی، کسب رضایت آگاهانه و آزادانه کتبی در هر پژوهشی که بر روی انسان اجرا می‌شود، الزامی است.

مضافاً آنکه پژوهشگر باید از آگاهانه بودن رضایت اخذشده اطمینان حاصل کند و موظف است فرد را از تمامی اطلاعاتی که می‌تواند در تصمیم‌گیری او مؤثر باشند از قبیل عنوان و اهداف پژوهش، طول مدت پژوهش، روشی که قرار است به‌کار گرفته شود و فواید و زیان‌های احتمالی و خطرات و زیان‌های بالقوه آگاه و از درک اطلاعات ارائه‌شده توسط شخص آزمودنی اطمینان حاصل کرده و به تمامی سؤالات و دغدغه‌های وی پاسخ داده و به فرد فرصت کافی برای مشاوره نظیر اعضای خانواده داده شود.

مهم‌تر آنکه بیماران اورژانسی یا فاقد هوشیاری کامل جزو افراد آسیب‌پذیر شناخته شده و اخذ رضایت از وی فاقد اعتبار است، حال سؤال اینجاست پزشک معالج که مدعی هستند حال بیمار همواره وخیم بوده و در شرایط اورژانسی او را پذیرش کرده و در تمامی مصاحبه‌ها و اظهارات خود مدعی شده‌اند که هیچ زمانی نبوده که حال بیمار مساعد و ثابت شود چطور اخذ رضایت از بیمار با چنین شرایطی را توجیه می‌کنند.

موکداً خاطرنشان می‎‌شود بنا به اظهارات خانواده و به‌دلالت مستندات پرونده بالینی، چنین رضایتی نیز هیچ‌گاه از بیمار یا ولی قانونی وی اخذ نشده است و چنانچه پزشک محترم دلیلی برای اثبات خلاف این مطالب را دارند، مدارک آن را به مرجع قضایی ارائه کنند.

در انتها خاطرنشان می‌شود طرح این شکایت به‌هیچ‌وجه به‌منزله بی‌اهمیت یا کم‌اهمیت جلوه دادن و زیر سؤال بردن زحمات و مجاهدت‌‎های کادر درمان و مقامات وزارت بهداشت و جامعه پزشکی کشور که در ایام بیماری منحوس کرونا با تلاشهای وصف‌ناپذیر تمامی سعی و تلاش خود را برای حفظ سلامت آحاد جامعه به‌کار بردند، نبوده است و از این طریق صراحتاً اعلام می‌داریم که خانواده انصاریان هیچ هدفی جز روشن شدن تمام زوایا و علل و عوامل احتمالی دخیل در مرگ عزیزشان در یک مسیر قانونی ندارند و همانا حق اساسی تمامی افراد جامعه است تا در صورتی که سؤال یا ابهامی در خصوص روند درمانی عزیزانشان دارند، در لوای حمایت قانون سؤال‌ها و ابهاماتشان را مطرح و پاسخ قانونی دریافت کنند.

لذا پیشنهاد می‌شود پزشک معالج به‌جای انتشار مطالب خلاف‌واقع و طرح مسائل حاشیه‌ای و غیرمرتبط به مرگ ‌آن متوفی و انتشار آنها در جراید و در فضای مجازی و افشای اسرار خصوصی بیمار که مستوجب محکومیت انتظامی و کیفری است، رسیدگی به جزئیات پرونده را به مقامات ذی‌صلاح سپرده و اجازه دهند پرونده در مسیر صحیح و قانونی ادامه یابد چرا که طرح چنین ادعاهایی در فضایی خارج از روند رسیدگی قانونی پرونده، خانواده را ناگزیر به پاسخگویی خواهد کرد.

با تشکر و تجدید احترام

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    خدا همه رفتگان بیامرزد

  • ناشناس
    0

    ، همه مردم میدونن

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ