سهام عدالت | سود سهام عدالت | مبلغ واریزی سهام عدالت

این افراد سهام عدالت می گیرند + مبلغ واریزی

کدخبر : 37074

جزئیات دریافت سهام عدالت به برخی افراد واجد شرایط مشخص شد .

به گزارش رصدورزشی : سهام عدالت برای بسیاری از مردم چالش هایی داشته است در ادامه جزئیاتی از اعطای سهام عدالت به مردم را میخوانید در این طرح سهام عدالت سوالات زیادی را نیز  به وجود آورده است که در ادامه جزئیاتی از آن را مطالعه می فرمایید . سهام عدالت برای بسیاری می تواند یک مشکل از مشکلات معیشتی را برای دارندگان آن حل کند .

معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه اعطای سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و همه افراد واجد شرایط را ابلاغ کرد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور روز یکشنبه مصوبه هیات وزیران در خصوص اجرای بند (الف) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را که به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور به تصویب رسیده است، ابلاغ کرد.

در بند (الف) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور آمده است که دولت موظف است از محل باقیمانده سهام متعلق به دولت یا شرکتهای دولتی در بنگاههای قابل واگذاری در هر بازار موضوع گروه(۱) و (۲) ماده(۲) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم(۴۴) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به واگذاری سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، مددجویان سازمان بهزیستی کل کشور و کلیه افراد واجد شرایط طبق قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی اقدام کند.

 

به زودی ،انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین گفت: با هماهنگی شرکت سپرده گذاری بورس و مرکز آمار و اطلاعات قوه قضائیه، به زودی خانواده‌هایی که فرد فوت شده دارای سهام عدالت دارند، می‌توانند سهام متوفی را دریافت کنند.

خانم لزگی، معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان  گفت: انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و با هماهنگی شرکت سپرده گذاری بورس و مرکز آمار و اطلاعات قوه قضائیه، به زودی خانواده‌هایی که فرد فوت شده دارای سهام عدالت دارند، می‌توانند سهام متوفی را دریافت کنند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خاطرنشان کرد: پرداخت سود سهام عدالت تا پایان سال منوط به اعلام سود شرکت‌ها به شرکت سپرده گذاری مرکزی است که امیدواریم این اتفاق تا پایان سال بیفتد.

سازمان خصوصی‌سازی موظف شد به افراد تحت پوشش کمیته امداد، مددجویان بهزیستی و همه افراد واجد شرایط، سهام عدالت اختصاص دهد.

 

شاخص کل بورس امروز سه‌شنبه روند مثبتی را تجربه کرد. شاخص با افزایش 4.09 درصدی در سطح یک میلیون و 659 هزار واحدی قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز با افزایش 13 هزار واحدی در سطح 507 هزار واحدی ایستاد.

امروز سه‌شنبه 2 اسفند ماه سهام عدالت همسو با شاخص کل بورس حرکت کرد و روند مثبتی به خود گرفت. ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی هم با کاهش 1.6 درصدی به 14 میلیون و 908 هزار تومان رسید.

ارزش روز سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با افزایش 937 هزار تومانی به 28 میلیون و 77 هزار تومان رسید. 

 

امیدواریم سهام عدالت تا پایان سال به بیش از ۳ میلیون نفر اعطا شود

پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: اگر ظرف چند روز آینده رئیس جمهور دستور بدهند ‌و موضوعات پیگیری شود امیدوار هستیم تا پایان امسال حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ نفر از مزایای سهام عدالت بهره‌مند شوند.

در میز اقتصاد امروز موضوع اعطای سهام عدالت جاماندگان به بهانه ابلاغ مصوبه جدید معاون اول رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.‌این مصوبه بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در حال انجام است و شامل ۴ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت می‌شود که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند. راضیه ذوالنوریان مدیرکل دفتر سهام تخصیصی سازمان خصوصی سازی، پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و آقای طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و به سوالاتی در خصوص منابع تامین مالی پاسخ دادند.

 

سوال: جزئیات مصوبه ابلاغ شده چیست و عدم تایید آن توسط هیئت تطبیق چه بود؟

ذوالنوریان: به استناد قانون بودجه تکلیفی برای ما مقرر شد و آن تکلیف هم تخصیص سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی بود. اقدامات اولیه مبنی بر تعیین مصوبه و همینطور شناسایی این جامعه آماری توسط سازمان خصوصی سازی انجام شد. نهایتا در آبان ماه مصوبه را داشتیم که به دلیل بعضی تغییرات نیازمند اصلاحیه بود که این اتفاق هم افتاد. در نهایت ما به عنوان دستگاه اجرایی مصوبه لازم را تهیه کردیم و به وزارت اقتصاد فرستادیم این موضوع را اولویت دستور کار شورا بگذارد.

 

سوال: به تفکیک سازمان‌های حمایتی چه تعداد سهام شامل مددجو‌ها شده است؟

ذوالنوریان: به صورت کلی ۳.۵ میلیون نفر شناسایی شده اند. این شناسایی یک فرایندی دارد و ما یک بار از کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواستیم که تمامی افراد تحت پوشش را به سازمان خصوصی سازی اعلام کنند تا بتوانیم بر اساس بانک اطلاعاتی فعلی استخراج اطلاعات داشته باشیم تا افرادی که فاقد سهام هستند مشخص شوند. همه این موارد با چندبار رفت و برگشت اطلاعات بین سازمان‌ها انجام شد. در حال حاضر اطلاعات ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر احصاء شده و به محض ابلاغ مجوز این تخصیص صورت خواهد گرفت.

 

سوال: مهمترین موردی که مخالف هیئت تطبیق مجلس را به همراه داشت چه بود؟

پورابراهیمی: موضوع جاماندگان سهام عدالت از حدود دو سال قبل در دستور کار مجلس بود و پس از تصویب در قالب یکی از احکام در بودجه سال ۱۴۰۱ وارد شد. دولت از امسال شروع به شناسایی کرده و فرایند اجرا را در دستور کار قرار داده است. آیین نامه اجرایی که دولت در ارتباط با واگذاری سهام به حدود ۳.۵ میلیون نفر در بخش اول تدوین کرد به تصویب هیئت وزیران رسید و هیئت تطبیق مجلس این موضوع را مغایر با قانون دانست و اعلام کرد که آیین نامه باید به تصویب شورای سیاست گذاری اصل ۴۴ برسد. انتظار ما این است که دولت در این موضوع اقدام کند. اگر ظرف چند روز آینده رئیس جمهور دستور بدهند و این موضوع سریع‌تر پیگیری شود امیدوار هستیم تا پایان امسال حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ نفر از مزایای سهام عدالت بهره‌مند شوند. البته امیدواریم دولت این موضوع را بر اساس تکلیف قانونی به گروه‌های دیگر هم تعمیم دهد و در سال آینده با شناسایی دارایی‌های جدید در بحث واگذاری آن بخش از گروهی که شامل سهام می‌شوند هم بتوانند از این سهام استفاده کنند.

 

سوال: بعد از اینکه شورای عالی اصل ۴۴ تشکیل شود چه فرایندی طی می‌شود تا سهام عدالت به جاماندگان اعطا شود؟

طغیانی: یکی از تکالیف قانونی زمین مانده در قانون بودجه ۱۴۰۱ بند الف تبصره دو بود. در سیاست کلی اصل ۴۴، شش دهک هدف شناسایی شدند که باید به آن‌ها سهام عدالت داده می‌شد. در سال ۸۵ به دلیل اینکه دهک بندی مشخصی وجود نداشت، سهام به شکل قشری اعطا شد. در آذر ماه هیئت وزیران مصوبه‌ای داشت که در مورد چگونگی عمل به این بخش از قانون بودجه پرداخت. این مصوبه در هیئت تطبیق مقررات محل اشکال واقع شد. در قانون پیشبینی شده هر نوع واگذاری باید مصوبه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را داشته باشد. به محض تشکیل این شورا و هم در مورد افراد واجد شرایط و نجوه واگذاری مصوب کند، این حکم قانونی می‌تواند اجرا شود.

 

سوال: منابع تامین مالی اعطای سهام چیست؟

طغیانی: منابع تامین باقی ماند سهام دولت و شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های قابل واگذاری است. بعضی بنگاه‌ها قابل واگذاری هستند و بخشی از آن‌ها بورسی هستند. این موارد باید احصاء شود و برآورد دقیق تری داشته باشیم. 

 

۳ میلیون و ۳۰۰ هزار جامانده به محض ابلاغ مجوز، سهام عدالت می‌گیرند

مدیرکل دفتر سهام تخصیصی سازمان خصوصی‌سازی گفت: اطلاعات ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر احصاء شده که به محض ابلاغ مجوز، تخصیص سهام عدالت به آنان صورت خواهد گرفت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان بورس، «راضیه ذوالنوریان» در گفت‌وگویی درباره جزییات اعطای سهام عدالت جاماندگان اظهار داشت: بر اساس قانون بودجه، تکلیفی مقرر شده بود که سهام عدالت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، اختصاص یابد. اقدامات اولیه مبنی بر تعیین مصوبه و نیز شناسایی این جامعه آماری توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است.

وی با اشاره به مصوبه آبان ماه درباره اعطای سهام عدالت گفت: آن مصوبه به دلیل بعضی تغییرات نیازمند اصلاحیه بود که این اتفاق هم افتاد. در نهایت ما به عنوان دستگاه اجرایی مصوبه لازم را تهیه کردیم و به وزارت اقتصاد فرستادیم تا این موضوع را اولویت دستور کار شورا بگذارد.

ذوالنوریان از احصای ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان‌های حمایتی خبر داد و گفت: شناسایی ما از این افراد فرایندی خاصی داشت، ابتدا از کمیته امداد و سازمان بهزیستی خواستیم که تمامی افراد تحت پوشش را به سازمان خصوصی‌سازی اعلام کنند تا بتوانیم بر اساس بانک اطلاعاتی فعلی استخراج اطلاعات داشته باشیم تا افراد فاقد سهام مشخص شوند.

مدیرکل دفتر سهام تخصیصی سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: همه این موارد با چندبار رفت و برگشت اطلاعات بین سازمان‌ها و ثبت احوال انجام شد، اکنون اطلاعات ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر احصا شده که به محض ابلاغ مجوز، این تخصیص صورت خواهد گرفت. همچنین ۵۰ هزار اطلاعات مخدوش یافت شده است.

وی در پایان گفت: افراد جزو ۶ دهک اول درآمدی کشور هستند و این دهک‌بندی توسط سامانه جامع اطلاعات ایرانیان مشخص شده است، در مرحله نخست تخصیص سهم را خواهیم داشت. بدین صورت که مشخص خواهد شد، به هر کد ملی فاقد سهام که مشمول هستند، چه مقدار سهام تعلق می‌گیرد. سپس فرآیند تعلق سامان‌دهی خواهد شد.

 

واریز سود سهام عدالت از دقایقی قبل آغاز شد

(۱۴۰۱/۰۹/۲۹) وزیر اقتصاد و دارایی از واریز سود سهام عدالت خبر داد و گفت: جاماندگان سهام عدالت تا پایان سال صاحب سهام می شوند.

آقای سید احسان خاندوزی گفت:  برای جا ماندگان سهام عدالت این موضوع مطرح بود که چه سهامی در نظر بگیریم، همچنین یکی از وزارتخانه ها در این بخش اعتراض داشت که درنهایت ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده تمام مشمولان تحت پوشش نهادهای حمایتی شناسایی شود.

به گفته سخنگوی اقتصادی دولت، پیش از پایان سال بدون هیچ گونه نیازی به مراجعه حضوری مردم، سهام عدالت به تمامی افراد تحت پوشش نهادهای دولتی  اختصاص می یابد.

خاندوزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی خانوارها در سازمان بورس تصویب شد که براین اساس واریز سود سهام عدالت از ساعاتی پیش آغاز و تا فردا و پس فردا این واریزی ها ادامه خواهد داشت.

 

فردا اولین مرحله سود سهام عدالت واریز می‌شود

فردا اولین مرحله سود سهام عدالت واریز می‌شود و امسال این سود در دو مرحله انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سنا، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اولین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱، فردا چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۹/۳۰ واریز می‌شود.

برای دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۶۰۰ هزار تومان و برای دارندگان سهام عدالت یک میلیونی، ۱،۱۲۸،۰۰۰ تومان واریز خواهد شد.

او افزود: برای سایر طبقات سهام عدالت هم به تناسب واریز خواهد شد. گفتنی است دومین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ نیز به همین مقدار تا پایان سال به حساب افراد واریز خواهد شد.

 

واریز سود سهام عدالت مشروط شد

درحالی که قرار بود بخش نخست سود سهام عدالت تا پایان ماه جاری به حساب مشمولان واریز شود، آخرین اخبار از تعویق این فرآیند حکایت دارد و زمان پرداخت آن مشروط به زمان پرداخت سود از سوی شرکت‌ها شده است.

دهم آبان‌ماه بود که سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد که طبق مصوبه شورای‌عالی بورس واریز بخشی سود سهام عدالت در دو مرحله صورت خواهد گرفت که مرحله نخست آن به میزان ۵۰۰ هزار تومان برای هر مشمول بوده و قرار است تا پایان پاییز امسال واریز شود. بنا به گفته وزیر، واریزی مابقی سود که برای هر نفر متفاوت است نیز تا پایان امسال یا اوایل سال آینده انجام خواهد شد.

با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که قرار نیست واریز بخش نخست در زمان وعده داده شده صورت بگیرد و زمان دقیق آن نیز مشخص نیست.

 

دلیل تعویق پرداخت سود سهام عدالت چیست؟

در این راستا، حسین قربانزاده – رئیس سازمان خصوصی‌سازی – در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مجامع شرکت‌های سهام عدالتی اظهار کرد: مجامع شرکت‌ها در زمان‌های مختلف برگزار شد، مجمع برخی شرکت‌ها در خرداد، برخی دیگر در تیر و تعدادی از آنها نیز در شهریورماه برگزار شد. طبق قانون تجارت شرکت‌ها تا هشت ماه بعد از برگزاری مجمع، برای پرداخت سود فرصت دارند.

وی افزود: بنابراین شرکت‌هایی که مهلت قانونی آنها تمام شده است باید به تکلیف خود عمل و سود را واریز کنند اما برخی شرکت‌ها که طبق قانون مهلت دارند می‌توانند واریز نکنند. به طور کلی برآوردها این بود که از ۶۰ هزار میلیارد تومان سودی که باید از سوی شرکت‌ها پرداخت شود، ۳۰ هزار میلیارد تومان تا پایان پاییز وصول شود اما تا کنون بخشی از آن محقق شده است. شرکت سپرده‌گذاری باید باقی مانده سود را از شرکت‌ها وصول کند.

در این راستا، بررسی‌های ایسنا حاکی از آن است که از میان ۳۶ شرکت سهام عدالتی، تنها پنج شرکت که عمدتا شرکت‌های کوچکی بوده‌اند سود خود را واریز کرده‌اند. بنابراین فقط چهار درصد سود وصول شده است. با توجه به این موضوع نمی‌توان زمان دقیق پرداخت سود سهام عدالت متصور شد و همه چیز به فرآیند واریز سود از سوی شرکت‌ها بستگی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵۸ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

 • ویهان احمدی
  2

  من سهام عدالت هیچ موقعه نگزفتم

 • ناشناس
  0

  منو خانوادم هیچ وقت سهام عدالت نگرفتیم چرا

 • ناشناس
  3

  چطوری بدونیم سهام عدالت داریم یا نه

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ