با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

کدخبر : 36824

به انگشتانتان نگاه کنید تا مشخص شود طاس می شوید یا نه!

بر اساس یافته های جدید محققان، امکان طاس شدن مردان بیشتر خواهد بود اگر انگشت حلقه آن ها بلندتر از انگشت اشاره یا همان سبابه باشد. محققان دریافته اند که طولانی تر بودن انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره در دست راست با ۶ برابر ریسک بیشتر برای الگوهای طاسی در مردان همراه است. کارشناسان بر این باورند که شاید این موضوع نشانه تستوسترون بالا در این مردان باشد که باعث کاهش فولیکول های مو می شود، موضوعی که می تواند از دوران جنینی و در داخل رحم شروع شود.

با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

مطالعات صورت گرفته روی دست های ۲۴۰ مرد بالای ۳۷ سال که مبتلا به آلوپسی آندروژنیک بودند صورت گرفت، حالتی که با عنوان الگوی طاسی مردانه نیز شناخته می شود. دکتر چینگ یینگ وو، از دانشگاه پزشکی کائوسیونگ در تایوان می گوید: «مطالعه ما به این نتیجه رسید که نرخ پایین انگشت دوم دست راست نسبت به انگشت چهارم، با افزایش ریسک ابتلا به آلوپسی همراه است». در بریتانیا، احتمال از دست دادن موهای سر در مردان سفید پوست در دهه ۵۰ زندگی شان به ۵۰ درصد رسیده و این عدد برای مردانی که ۸۰ سال دارند به ۸۰ درصد می رسد.

با این ترفند می فهمید در آینده طاس می شوید یا نه؟

هر چه انگشت حلقه بزرگ تر باشد نیز نشانه قرار گرفتن در معرض مقدار بیشتری تستوسترون در رحم است که احتمال طاسی را در بزرگسالی افزایش می دهد. مقادیر جذب هورمون سکس پیش از تولد نیز می تواند روی سلامتی قلب، مقدار اسپرم موجود در منی و میزان ابتلا به اوتیسم و البته رشد فولیکول های مو تاثیرگذار باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ