رگ به رگ شدن | رگ به رگ شدن در عضلات | رگ به رگ شدن ورزشکاران

راه های درمان رگ به رگ شدن | رگ به رگ شدن را درمان کنید

کدخبر : 36554

علائم رگ به رگ شدن در ورزشکاران شامل درد، تورم، کبودی و ناتوانی در حرکت مفصل است.

اگر فکر می‌کنید دچار رگ به رگ شدن هستید با پزشک خود تماس بگیرید به خصوص اگر درد آنقدر شدید است که نمی توانید روی پای شما وزن ایجاد کند. رگ به رگ شدن خود را با پیروی از قانون RICE یا استراحت، یخ، فشرده‌سازی و ارتفاع درمان کنید؛ استراحت کافی داشته باشید، از هر گونه فعالیتی که باعث درد می شود اجتناب کنید و سعی کنید پای خود را ثابت نگه دارید. سعی کنید به پای خود وزن وارد نکنید و در صورت لزوم، از عصا استفاده کنید.

یخ گذاشتن روی پای خود را تا زمانی که علائم شما فروکش کند ادامه دهید. یخ به کاهش تورم و التهاب کمک می کند و همچنین مقداری درد را تسکین می دهد. فشرده سازی به کاهش تورم پای شما پس از رگ به رگ شدن کمک می‌کند. پای خود را محکم بپیچید، اما گردش خون خود را قطع نکنید. اگر باند شما گیره دارد از آن‌ها برای نگه داشتن در جای خود استفاده کنید و در غیر این صورت از نوار پزشکی برای محکم کردن آن بهره‌مند شوید.

بر اساس این مطلب که از سوی محسن مردانی کیوی، متخصص صدمات ورزشی تهیه شده و توسط فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: تا جایی که ممکن است پای خود را بالاتر از سطح قلب خود نگه دارید؛ به طور مثال دراز بکشید و پای خود را روی ۲ یا ۳ بالش قرار دهید تا بالای سینه شما قرار گیرد. داروهای بدون نسخه باید برای کنترل درد و تورم کافی باشد. هر دارویی را طبق دستورالعمل روی بطری یا طبق دستور پزشک مصرف کنید.

همچنین باید رگ به رگ شدن شدید را با استراحت، یخ، فشرده سازی و بالا بردن ارتفاع درمان کنید. با این حال، در حالی که پیچ خوردگی کمتر جدی می تواند در عرض ۲ تا ۴ هفته یا کمتر بهبود یابد، پیچ خوردگی شدید ممکن است ماه ها طول بکشد تا بهبود یابد. وزن پای خود را کاهش دهید و در طول فرآیند بهبودی از درمان RICE استفاده کنید.

رگ به رگ شدن شدید آسیب قابل توجهی به رباط وارد می‌کند. برای بهبودی پای شما باید تا حد امکان بی حرکت باشد. پزشک به شما گچ یا چکمه بی‌حرکتی می دهد و به شما اطلاع می دهد که چه مدت آن را بپوشید. جدی‌ترین رگ به رگ شدن ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. اگر آسیب شدید رباط دارید، پزشک اصلی شما احتمالا شما را به یک متخصص ارجاع می دهد و پس از بازسازی جراحی شما باید به مدت ۴ تا ۸ هفته چکمه بپوشید.

قبل از وزن دادن به پای خود با پزشک خود مشورت کنید به خصوص اگر دچار رگ به رگ شدن متوسط یا شدید هستید. زمانی راه رفتن را شروع کنید که بتوانید وزن را بدون احساس درد تحمل کرده و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید.

پزشک شما ممکن است یک کفش سفت را برای حمایت از پای شما در طول دوران نقاهت توصیه کند اگر نه هر زمان که وزن را روی پای خود تحمل می‌کنید، کفش هایی با کف سفت بپوشید. در صورت احساس درد شدید، فورا وزن خود را از پای خود برداربد و برای رفع ناراحتی آن را به مدت ۲۰ دقیقه در یخ قرار دهید. در صورت افزایش ناگهانی درد و تورم پس از یک فعالیت با پزشک خود تماس بگیرید.

پیچ خوردگی بد می‌تواند منجر به آرتریت و سایر مشکلات مفصلی در آینده شود و اگر آسیب قابل توجهی به رباط وارد کرده‌اید برای جلوگیری از عوارض باید به فیزیوتراپ مراجعه کنید. اگر پزشک شما را به فیزیوتراپیست معرفی نکرد از او بخواهید که حرکات کششی و ورزش هایی را که به آسیب خاص شما کمک می کند توصیه کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ