همسر | زناشویی | رابطه جنسی

هشدار جدی به آقایان | بی توجهی به همسر این عواقب را دارد

کدخبر : 35236

یک روانشناس خانواده درباره آسیب ها و مضرات بی توجهی مردان به همسرشان در زندگی مشترک، توضیحاتی داد.

به گزارش رصدورزشی : جزئیاتی از نکات مهم و دیده نشده از زندگی زناشویی که می تواند دوام یک زندگی را بین زوجین تضمین کند را در ادامه مطالعه می کنید .

 ​نگین پیوندى نژاد روانشناس خانواده درباره بی توجهی مردان به زنان، گفت: بی توجهی هر خانمی را چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ روانی با مشکل مواجه می‌کند. آنچه که کیفیت زندگی و رضایت زوج‌ها را تعیین می‌کند، مفهوم ارتباط در میان آن‌هاست. اگر این ارتباط سالم و صمیمانه باشد در رشد فردی و اجتماعی زن و مرد بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به علاوه سطح سلامت روان شما تحت تاثیر رابطه با همسرتان می‌تواند به میزان زیادی ارتقا پیدا کند پس هر کدام از زوجین به نوبه خود موظف‌اند تا علل فاصله‌ها رو بررسی و راهی برای رفع آن پیدا کنند.

این روانشناس خانواده با تاکید بر اینکه یکی از بخش‌های مهم یک ارتباط سالم وجود صمیمیت میان افراد است، افزود: صمیمیت به این معناست که شما بتوانید رابطه دوستانه‌ای با همسر خود برقرار کنید. در مورد مشکلات خود بدون ترس از قضاوت، با یکدیگر وارد گفتگو شوید و اوقات مشترک لذت بخشی را در کنار یکدیگر تجربه کنید.

وی با بیان اینکه بی توجهی به شوهر یکی از معمول‌ترین روش‌هایی است که خانم‌ها با استفاده از آن سعی در رسیدن به خواسته‌هایشان می‌کنند، اما وقت شناسی و تعادل در هر چیزی ضروری است، ادامه داد: هر فردی نیازمند محبت و توجه است، مخصوصا در رابطه زناشویی که زن و شوهر، نزدیک‌ترین افراد به هم هستند. بی توجهی، مانند توجه بیش از حد، افراد را سرخورده و ناامید کرده و ممکن است پیامد‌های جدی به همراه داشته باشد.

پیوندى نژاد اضافه کرد: محبت و توجه، حد و مرزی نمی‌شناسد، اما هر چیزی که از حد تعادل خارج شود، تبدیل به مشکل در زندگی می‌شود. نه مردان و نه زنان، همسری که دائم به آن‌ها توجه داشته باشد، آن‌ها را کنترل کند و به قول معروف به او بچسبد را دوست ندارند. بنابراین، لازم است که حد و مرز رابطه و فضای شخصی زن و شوهر، مورد احترام واقع شود. به شوهرتان، اجازه دهید زمان‌هایی را برای خودش بگذراند؛ همانطور که شما هم به این خلوت نیاز دارید.

این روانشناس خانواده بیان کرد: مردان، مثل هر انسان دیگری نیاز به توجه دارند. شاید در ۵ یا ۱۰ درصد موارد، بی توجهی بتواند راه خوبی باشد، اما محبت هیچ جایگزینی ندارد. مردی که با بی مهری همسرش دست و پنجه نرم می‌کند، احساس شکست و سرخوردگی او را آزار داده و همین سرخوردگی مبنایی برای بی مهری‌های بعدی و دعو‌های زن و شوهر می‌شود.

وی افزود: مرد‌ها به سادگی اعتماد خود را از دست می‌دهند. اگر از همسر خود محبت و توجه نبینند، نسبت به او بی اعتماد شده و سرد می‌شوند. در صورتی که اعتماد مرد از بین برود، دیگر به راحتی نمی‌توان آن را به حالت سابق برگرداند و حتی ممکن است تلاش زن برای عادی شدن شرایط، به اختلافات خانوادگی منجر شود.

پیوندى نژاد ادامه داد: ممکن است مردان دلیل بی توجهی همسرشان را متوجه نشوند و برای جبران، آن‌ها نیز چنین رفتاری را در پیش بگیرند. بحران زمانی اتفاق می‌افتد که زن این رفتار را شروع کرده و حالا مقابل مردی قرار دارد که شدیدا به او بی محلی و بی توجهی می‌کند. رفتن زن به سمت شوهر یک مشکل و نرفتن او، مشکل بسیار بزرگتری است که منجر به جدایی عاطفی، دعوا یا کشمکش خواهد شد.

این روانشناس خانواده با اشاره به اینکه پر رنگ‌ترین اثری که بی توجهی مداوم و طولانی مدت زن روی مرد می‌گذارد، این است که مرد انگیزه و روحیه ادامه زندگی مشترک را از دست می‌دهد، گفت: ممکن است با خود فکر نکند که چرا همسرم دائم این رفتار را می‌کند، ولی به احتمال بیشتری به این نتیجه می‌رسد که "چرا باید برای این زندگی تلاش کنم" و ادامه زندگی را بیهوده تلقی می‌کند.

وی با بیان اینکه با بی توجهی مداوم از طرف زن، مرد نیز علاقه خود را از دست داده و دیگر به همسرش ارزش چندانی نمی‌دهد، اضافه کرد: این اتفاق ممکن است به دلیل مقابله به مثل باشد یا در اثر واکنش طبیعی مرد اتفاق افتد. اما در هر صورت به دست آوردن جایگاه و ارزش نزد همسرتان دیگر کار چندانی راحتی نیست؛ و در آخر اینکه ممکن است مرد برای کسب محبت به دنبال جایگزین شود.

پیوندى نژاد با اشاره به اینکه یکی از دلایل خیانت مردان، خسته شدن او از بی توجهی و بی محلی‌های دائم همسرش است، خاطرنشان کرد: این بی محلی می‌تواند تمام نیاز‌های روانی و جنسی مرد را شامل شود و او برای رفع نیاز‌های خود و فرار از این شرایط، به سمت ارتباط با زنی برود که به او توجه و محبت متعادل یا زیاد دارد. در یک جمع بندی کلی میتوان گفت علاقه، احترام و صمیمیت باعث افزایش سطح کیفی زندگی زناشویی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ