یارانه | یارانه نقدی | یارانه نقدی سال آینده | یارانه 1402 | یارانه جدید

خبر فوری | یارانه جدیدی در راه است | مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

کدخبر : 34986

افزایش 10 درصدی یارانه در سال 1402 تایید شد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با تسنیم ضمن اشاره به افزایش 20 درصدی حقوق در سال آینده، از افزایش 10 درصدی یارانه در سال 1402 خبر داد.

موضوع افزایش دستمزدها یکی از چالش‌برانگیزترین و مهمترین مباحث خبری در اواخر هر سال شمسی است. اما امسال و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، به نظر تیم اقتصادی دولت در نظر دارد تا حتی علاوه بر افزایش حقوق، به افزایش مبلغ یارانه نیز فکر کند. در این خصوص نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: «براساس آنچه در بودجه سال آینده آمده، دولت علاوه بر اینکه به دنبال افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد کارکنان است، افزایش ۱۰ درصدی یارانه‌ها را نیز در دستور کار دارد».

افزایش 10 درصدی یارانه در سال 1402

ولی اسماعیلی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهادات دولت درباره حقوق و دستمزد در لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور گفت: «براساس آنچه در بودجه سال آینده آمده، دولت به دنبال افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد کارکنان است».

وی افزود: «علاوه بر این پیش‌بینی شده است که ۱۰ درصد بر میزان یارانه‌ها به نسبت سال جاری اضافه شود. البته این اعداد و ارقام پیشنهادات دولت است و بودجه باید در مجلس نهایی شود. به همین دلیل با توجه به اینکه هنوز به شکل رسمی بودجه به مجلس ارسال نشده و متعاقب آن کمیسیون تلفیق برای بررسی بودجه نیز تشکیل نشده، نمی‌توان راجع به اعداد و ارقام دقیق بودجه اظهارنظر دقیقی کرد. نائب رئیس کمیسیون اجتماعی همچنین درباره جلسات شورای حقوق و دستمزد کارگران گفت:

اسماعیلی خاطرنشان کرد:‌ «در همین زمینه قرار است که در روزهای آتی جلسات مقدماتی با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و نماینده دولت برگزار شود. اما کمیسیون اجتماعی به عنوان متولی پیگیری حقوق کارگران نسبت به افزایش حقوق ۲۰ درصدی که از سوی دولت پیشنهاد داده شده، بحث دارد و از نظر ما با توجه به تورم فعلی، این افزایش حقوق نمی‌تواند تامین کننده نیازهای جامعه کارگری کشور باشد».

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ