مهراوه شریفی نیا | ازدواج مهراوه شریفی نیا | عشق مهراوه شریفی نیا

ناگفته های مهراوه شریفی نیا از کثیف کاری اش | عشق من به اون از بین نمیره!

کدخبر : 33861

مهراوه شریفی نیا یک خاطره از دوران کودکیش تعریف کرد که فضای مجازی را حسابی بهم ریخت .

مهراوه شریفی نیا بازیگر باتجربه سینما و تلوزیون است . مهراوه شریفی نیا مجرد است و ازدواج نکرده است . مهراوه شریفی نیا با انتشار متنی در اینستاگرام حسابی خبرساز شد . مهراوه شریفی نیا دختر بزرگ آزیتا حاجیان می باشد. متن نوشته شده توسط مهراوه شریفی نیا را نیز در ادامه می خوانید . 

ماشین فوق لاکچری مهراوه شریفی نیا | مهراوه شریفی نیا این ماشین را از موزه خرید

مهراوه شریفی نیا

تاریخ: پنجشنبه. بهار چند سال قبل

نامه‌ی نهم

سلام دکتر جان!

با خودم قرار گذاشتم فردا صبح ناشتا، روی وزنه بروم.

دلم می‌خواهد حداقل شش کیلوگرم وزن کم کرده باشم. یعنی توقع زیادی است؟ آخر دکتر جان دختری که هر روز فست‌فود سفارش می‌داد و چای و شکلاتش ترک نمی‌شد، آیا نباید در این دورانِ سالم‌خواریِ اجباری حداقل شش کیلو لاغر شده باشد؟

نخیر! من به هفته‌ای نیم‌کیلو راضی نیستم. اگر به من بود که ترجیح می‌دادم همان روز اول از شر همه‌ی ده کیلو خلاص شوم.

اما، خودمانیم خوب طاقت آوردم.

دکتر جان با وجود تمام حرف‌هایی که درباره‌ی مضرات ماست و سردیِ آن می‌زنید، من ناهار روزهای فرد را بیشتر از روزهای زوج دوست دارم، چون عاشق ماست هستم. از سنی که حافظه‌ام شروع به ثبت خاطرات کرده غذای محبوبم کته با ماست بوده است؛ طوری که کل کاسه‌ی ماست را روی پلو خالی می‌کردم و این‌قدر هم می‌زدم تا همه‌‌اش به هم بچسبد و شبیه کیک شود. بعد با سر در بشقاب فرو می‌رفتم تا حین خوردن، بتوانم بدون استفاده از دست روی صورتم سبیل و ریش سفیدی شبیه مال پدربزرگ خلق کنم.

یا برای خوردن ماکارونی آن‌قدر با ماست کثیف‌کاری می‌کردم که مادرم مجبور می‌شد برایم روزنامه پهن کند و مرا با کاسه‌ی ماست و بشقاب غذا تنها بگذارد؛ نیم‌ساعت بعد که به سراغم می‌آمد من دختری بودم با لُپ و دهانی نارنجی، نشسته وسط سفر‌ه‌ای که حسابی کثیفش کرده و در ظرفش مقداری رشته‌ی شُل و حال‌به‌هم‌زن باقی گذاشته است. او هم می‌خندید و از من و گندکاری‌ام به یادگار عکسی می‌گرفت.

دکتر جان راستش فکر می‌کردم برای چندمین وعده‌ی آزاد ناهار، حتما پیتزا و سیب‌زمینی سرخ‌‌کرده سفارش می‌دهم، اما، انگار حرف‌های شما درباره‌ی آشغال و پُر زیان بودنِ فست‌فود روی من تاثیر زیادی گذاشته؛ دیشب ناخودآگاه بلند شدم، به آشپزخانه رفتم، لوبیا خیس کردم و از امروز صبح باز به طبخ قورمه‌سبزی مشغول شدم که تا فردا ناهار روی اجاق قل بزند و بویش خانه را بردارد و حسابی جا بیفتد.

دکتر جان تمامِ وعده‌های آزادِ ناهار را قورمه‌سبزی خوردم! هر هفته!

چند وقت قبل رفته بودم باغ کتاب و از کتاب‌فروشی‌اش کتاب «قورمه‌سبزی» ابراهیم رها را خریدم. نویسنده، طنز‌نویسِ سیاسی است و با نام مستعار می‌نویسد. انتخاب نام قورمه‌سبزی هم برای کتابش کاملا هوشمندانه و کنایه‌آمیز است.

من هم فکر کردم وقتی یک نویسنده‌ی طنز سیاسی این‌قدر خوش‌سلیقه‌ است که نام کتابش را قورمه‌سبزی می‌گذارد، حتما باید آن‌ را خرید و خواند.

آیا ممکن است روزی عشق به قورمه‌‌سبزی در من بمیرد؟

هرگز.

با احترام

مهراوه شریفی نیا

بیوگرافی مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا متولد 29 فروردین سال 1360 در شهر تهران است و بازیگر سینما و تلوزیون است. او دیپلم ریضای فیزیک دارد و فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه هنر تهران است. پدر محمدرضا شریفی نیا بازیگر و مادرش هم آزیتا حاجیان بازیگر ایرانی است.  خواهر کوچکتر او ملیکا شریفی نیا است که او هم بازیگر و نقاش است.

او یک ترم در رشته کارگردانی سینما درس خواند ولی از ادامه تحصیل انصراف داد. ساز تخصصی اش پیانو است و نوازندگی هم می کند. او در پروژه شاخه گلی برای دبورا دستیار کارگردان ضیاء الدین دری بوده است.

مهراوه شریفی نیا

خانواده و اصالت

مهراوه شریفی نیا (Mehraveh Sharifinia) اولین فرزند محمدرضا شریفی نیا (اصالتا تهرانی) و آزیتا حاجیان (اصالتا ملایری) می باشد که هر دو بازیگر می باشند

تنها یک خواهر کوچکتر بنام ملکیا دارد که او هم بازیگر است و پدر و مادرش در سال 1388 هز هم طلاق گرفتند

مهراوه شریفی نیا

ماجرای انتخاب نام مهراوه

محمدرضا شریفی نیا که مدتی شاگرد دکتر علی شریعتی بود می گوید آن زمان شریعتی تصمیم داشت اسم دخترشو مهراوه بگذارد که اجازه نمی دادند !

او به شریفی نیا پیشنهاد می کند اگر روزی دختر دار شد اسمش را مهراوه (آمیخته به مهر) بگذارد، این چنین شد که نام مهراوه از دکتر شریعتی بیادگار ماند

مهراوه شریفی نیا

تحصیلات

دیپلمه ریاضی فیزیک دارد و در دانشگاه یک ترم کارگردانی سینما خوانده اما از ادامه این رشته انصراف داد و در رشته موسیقی مدرک لیسانس گرفته است

 

دنیای بازیگری مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در 8 سالگی و با بازی در فیلم سینمایی دزد عروسک ها و درکنار مادرش آزیتا حاجیان وارد عرصه بازیگری شد. دزد عروسک ها فیلمی به کارگردانی محمدرضا هنرمند و بازیگری اکبر عبدی، آزیتا حاجیان و مهراوه شریفی نیا ساخته سال 1368 است.

 

مهراوه شریفی نیا در فیلم دزد عروسک ها 

خلاصه فیلم: مادر لیلا و بهرام قرار است با گرفتن وام مسکن و خریداری یک خانه بچه هایش را از دردسرهای صاحب خانه شان، خورخور، نجات دهد. اما عجوزه که بیرون از شهر زندگی می کند و نمی خواهد آن ها روی آرامش به خود ببینند.

 او پس از آن در سال 1378 در فیلم سینمایی زیر پوست شهر در کنار باران کوثری به ایفای نقش پرداخت. زیر پوست شهر نهمین فیلم سینمایی رخشان بنی اعتماد در سال 1379 است.

 

مهراوه شریفی نیا و باران کوثری در زیر پوست شهر

در سال 1388 در سریال آشپزباشی با خواهرش ملیکا شریفی نیا همبازی شد. سریال آشپزباشی به کارگردانی علیرضا هنرمند و با بازی پرویز پرستویی ، فاطمه معتمد آریا ، مهراوه و ملیکا شریفی نیا از شبکه اول سیما پخش شد.

 

 

بازیگری از 8 سالگی

به لطف پدر و مادرش از سال 1368 وقتی 8 ساله بود با فیلم «دزد عروسک ها» در کنار مادرش شروع کرد و سال 1370 در 10 سالگی در سریال «امام علی» نقش کودکی قطام را بازی کرد

 

حاشیه ها

بازی او در سریال کیمیا ضعیف بود و این باعث انتقاداتی به ضعف بازی او شد و همچنین گریم کهن سالی او در این سریال هم جالب نبود که باز هم حاشیه ساز شد.

 

بیوگرافی اعضای خانواده مهراوه شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا : پدرش متولد 25 خرداد سال 1334 در خاتون آباد از روستاهای نزدیک خوراسگان در اصفهان متولد شد.نخستین با در نقش کوتاهی در فیلم پری به کارگردانی داریوش مهرجویی بازی کرد.

آزیتا حاجیان : او متولد 21 دی سال 1336 در ملایر است و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است و مدرک لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه هنر را دارد.

ملیکا شریفی نیا : او متولد 21 ابان سال 1365 در شهر تهران است و بازیگر است. او هنرآموخته رشته گرافیک است و در زمینه گرافیک، عکاسی، تصویرسازی کتاب و ساخت آثار حجمی هم به صورت جدی فعالیت دارد.

مهراوه طرفدار سرسخت پرسپولیس است و همیشه با استقلالی ها کری خوانی می کند و کسی جرات کل کل با او ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
خبرداغ روز
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ