جام جهانی قطر

قیمت عجیب خوراکی در قطر | هزینه های قطر سر سام آور است

کدخبر : 32080

هزینه خرید یک وعده غذا، یک بطری آب معدنی، نوشابه و ... در قطر که شوکه تان می کند

تماشاگران خارجی در همین روز‌های اول از هزینه بالای خوراکی ها و دیگر خدمات در کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شگفت‌ زده شده‌اند. وب سایت فرارو گزارشی از هزینه خرید خوراکی ها در قطر نوشته است که شوکه تان می کند. در این گزارش آمده است:قیمت نوشابه کوکاکولا در بطری‌های فلزی قرمزرنگ، با حجم ۳۳۰ میلی‌لیتر، حدود ۹ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۱۲ هزار تومان است، اما وقتی پای برگزاری جام جهانی وسط باشد، هتل‌های کشور میزبان به‌خودشان اجازه می‌دهند قیمت‌ها را افزایش دهند. یک قوطی فلزی نوشابه کوکاکولا در هتل‌های قطر، ۱۵ ریال فروخته می‌شود،به پول ایران می‌شود ۱۴۷ هزار تومان! اگر یکی از تماشاگران خارجی جام جهانی در یکی از هتل‌های کشور میزبان بنشیند و یک بطری آب پرتقال با حجم ۲۵۰ میلی‌لیتر سفارش دهد، باید ۲۵ ریال قطر پرداخت کند که به پول ایران تقریبا معادل ۲۴۵ هزار تومان است.

یک صبحانه 970 هزار تومان!

فرض کنیم در یکی از هتل‌های قطر اقامت می‌کنید که برخلاف رسم و رسوم هم‌صنفی‌های خود، به مشتریان سرویس صبحانه رایگان ارائه نمی‌ کند. خارجی‌ها برای خوردن یک بشقاب صبحانه آمریکایی در چنین هتلی، باید ۹۹ ریال قطر بپردازند. با ریال ۹ هزار و ۸۰۰ تومانی می‌شود ۹۷۰ هزار و ۲۰۰ تومان.

یک غذای ساده 980 هزار تومان!

کلاب ساندویچ مرغ را احتمالا تا الان به‌چشم یک میان‌وعده غذایی محقر نگاه می‌کردید، اما در طول برگزاری جام جهانی فوتبال، برای خرید همین کلاب ساندویچ مرغ باید ۵۵ ریال قطر پرداخت کنید. اگر به جای مرغ، از گوشت قرمز استفاده شده باشد، قیمت کلاب ساندویچ به ۶۵ ریال خواهد رسید. ساندویچ همبرگر و ساندویچ فیله استیک را هم ۶۵ ریال می‌فروشند. یعنی اگر یک همبرگر سفارش دهید و آن را با یک‌ قوطی نوشابه کوکاکولا از گلوی مبارک پایین بدهید، به پول ایران باید ۹۸۴ هزار تومان بپردازید.

قیمت یک بشقاب جوجه کباب با مخلفات زیاد، به اضافه مقداری برنج، یک لیوان نوشابه و یک لیوان آب پرتقال در این اغذیه‌فروشی ۳۵ ریال قطر، معادل ۳۴۳ هزار تومان است. ارزان‌ترین گزینه‌های پیش روی گردشگران و تماشاگران خارجی ساندویچ‌هایی هستند شبیه کباب ترکی و رپ که ۱۶ ریال قطر فروخته می‌شود. یک لیوان نیم‌ لیتری نوشابه هم کنارش به مشتری تحویل می‌دهند. به پول ما تقریبا می‌شود ۱۸۶ هزار تومان.

چند گیگ اینترنت، 1.5 میلیون تومان

 هزینه های اینترنت هم در قطر بسیار بالاست. Vodafone یکی از اپراتور‌های حاضر در قطر بابت ۱۴ گیگابایت اینترنت به پول ایران از مشترکان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند. قیمت ریال قطر در بازار آزاد ارز ایران حدود ۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

منبع : روزنامه خراسان

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ