جام جهانی قطر | تکنولوزی در جام جهانی قطر | پخش زنده جام جهانی قطر | جام جهانی قطر ایران و ولز

فناوری آبیاری جام جهانی قطر هوش از سرتان می بارد

کدخبر : 31878

قطری‌ها در جام جهانی ۲۰۲۲ فناوری‌های بسیاری را در جای جای کشور خود به کار بردند که برخی از این فناوری‌ها توسط چینی‌ها توسعه یافته است.

کشور عربی قطر، امسال میزبان بازی‌های جام‌های جام جهانی است و مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر ۲۰۲۲ نیز روز یکشنبه در این کشور انجام شد. پس از آغاز جام جهانی افراد شاهد به کار گیری فناوری‌های بسیاری در این کشور  بودند که برخی از این فناوری‌ها را چینی‌ها توسعه داده‌اند. فناوری آبیاری و نگهداری چمن از دانشگاه نینگ‌شیا چین از جمله این فناوری‌ها است.

برخلاف روش‌های آبیاری(اسپری و قطره‌ای) فناوری آبیاری به کار رفته در زمین فوتبال جام جهانی امسال از نیروی باد و خورشید برای بالا بردن و انتقال آب به زیر زمین استفاده می‌کند و از اینترنت اشیا برای تحقق کنترل هوشمند آبیاری استفاده می‌کند.

فناوری دقیق‌تر که در دهه گذشته توسط دانشگاه نینگ‌شیا در منطقه خودمختار نینگ‌شیا هویی توسعه یافته است، ضایعات آبی را که همراه با آبیاری سنتی است، کاهش می‌دهد.

در اوت ۲۰۲۰، این دانشگاه با دولت قطر در مورد این فناوری صحبت کرد و پس از آن توافق نامه‌ای را به جهت همکاری امضا کردند.

بر اساس این توافق، محققان این دانشگاه در پروژه‌های مربوط به مواد غذایی، حفاظت از محیط زیست و جنگل‌کاری و کشاورزی کم مصرف با قطر همکاری کردند.

در سال‌های اخیر، دانشگاه نینگ‌شیا همکاری خود را با کشورهای عربی در زمینه فناوری صرفه جویی در مصرف آب گسترش داده است. به عنوان مثال، این دانشگاه دو آزمایشگاه تحقیقاتی اختصاصی را برای توسعه فناوری‌های آبیاری و صرفه جویی در آب در عمان و مصر ایجاد کرد.

منبع : ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ