جام جهانی قطر | جام جهانی قطر 2022 | غایبان جام جهانی قطر

غایبانی بزرگ که در جام جهانی قطر حضور دارند!

کدخبر : 31515

با اینکه برخی کشورها مانند ایتالیا، ترکیه، یونان و اسکاتلند در جام جهانی حضور ندارند، بازیکنان قابل توجهی از لیگ‌های باشگاهی این کشورها به جام جهانی دعوت شده‌اند.

 جام جهانی قطر از روز یک‌شنبه کلید می‌خورد و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها که از بهترین‌های پنج قاره محسوب می‌شوند دیدارهای خود را برگزار می‌کنند. این رقابت‌ها اما غایبان بزرگی هم دارد.

بدون شک بزرگترین غایب این بازی‌ها تیم ملی ایتالیاست که در اتفاقی عجیب، دومین غیبت متوالی خود را در این رقابت‌ها پشت سر می‌گذارد و این در حالی است که بازیکنان بسیاری از سری A  در این بازی‌ها حضور دارند. به جز ایتالیا تیم‌هایی مانند سوئد، کلمبیا، شیلی، نیجریه، مجارستان و ترکیه هم غایب هستند.

در این دوره از بازی‌ها ۸۳۱ بازیکن در قالب ۳۲ تیم حاضر در رقابت‌ها حضور دارند که در لیگ‌های باشگاهی ۴۲ کشور مختلف به میدان می‌روند. انگلیس با داشتن ۱۶۴ بازیکن که از لیگ‌های مختلف این کشور به تیم‌های ملی خود برای بازی در جام جهانی دعوت شده‌اند، در صدر جدول قرار دارد. بعد از این کشور می‌توان به اسپانیا و آلمان اشاره کرد.

ایتالیا که در این جام جهانی حضور ندارد، ۶۸ بازیکن حاضر در جام جهانی را در تیم‌های باشگاهی خود جای داده است. از دیگر کشورهای غایب در جام جهانی که بازیکنانی ملی‌پوش حاضر در رقابت‌ها را در استخدام کرده‌اند، می‌توان به ترکیه، یونان، اسکاتلند، اتریش، چین، قبرس، مصر، کویت، روسیه، کلمبیا، مجارستان و امارات اشاره کرد.

حضور بازیکنانی که در جام جهانی به میدان می‌روند، می‌تواند یکی از معیارهای مناسب برای تخمین کیفیت لیگ‌های باشگاهی دنیا به حساب بیاید. البته در این جدول برخی کشورها مانند ایران، اکوادور، کره‌جنوبی و کاستاریکا، فقط بازیکن ملی پوش کشور خود را در اختیار دارند و مثلا هیچ بازیکن خارجی‌ای از لیگ ایران به این رقابت‌ها دعوت نشده است.

در ادامه اسامی کشورهای غایب در جام جهانی با بیشترین بازیکن شاغل در لیگ و حاضر در جام جهانی را مشاهده می‌کنید:

جام جهانی قطر

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ