کی روش | کی روش در تیم ملی ایران | کی روش در جام جهانی

عبور از غربال کی‌روش

کدخبر : 31267

بررسی خط‌خورده‌های تیم ‌ملی فوتبال ایران در ۳ دوره اخیر جام‌جهانی

با مقایسه‌ای میان خط‌خورده‌های تیم ‌ملی در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، مشخص می‌شود سیدحسین حسینی، یکی از بازیکنانی است که در دوره پیش توسط کی‌روش خط خورد اما در این دوره موفق شد جزو لیست تیم ‌ملی باشد. یکشنبه ‌شب ‌لیست تیم ‌ملی با نظر کارلوس کی‌روش برای رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام شد. درباره لیست تیم ‌ملی تا امروز نقطه نظرات زیادی مطرح شده است اما مهم‌ترین انتقاد، ‌حضور ۴ دروازه‌بان در لیست تیم ‌ملی است که کارلوس کی‌روش معتقد است حضور آنها به تعادل تیم ‌ملی کمک می‌کند. بحث بعدی ۲۵ نفره بودن لیست تیم ‌ملی است و بسیاری از فوتبالی‌ها معتقدند کی‌روش می‌توانست از حضور یک بازیکن دیگر در جمع ملی‌پوشان بهره‌مند شوند اما سرمربی تیم ‌ملی نخواست از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کند و ۲۵ بازیکن را به جام‌جهانی ‌برد. 

مهم‌ترین جاماندگان جام‌جهانی ۲۰۲۲

 بحثی که همیشه نسبت به لیست تیم ‌ملی وجود دارد، بحث خط خورده‌های تیم ‌ملی است که نبودن‌شان در لیست تیم ملی، با دلایل و گمانه‌زنی‌های زیادی روبه‌رو است. امید نورافکن و محمد محبی از بازیکنانی بودند که برای حضور در لیست تیم ‌ملی بسیار امیدوار بودند اما جایی در تفکرات کی‌روش برای جام‌جهانی نداشتند. میلاد سرلک یکی دیگر از بازیکنان تیم ‌ملی بود که در بازی دوستانه آخر تیم ‌ملی مقابل نیکاراگوئه و در اردو‌های تیم ‌ملی حضور داشت و انتظار داشت مسافر قطر شود اما این بازیکن هم در تمرین روز یکشنبه تیم ‌ملی حضور نداشت تا مشخص شود این بازیکن هم جزو خط‌خورده‌های تیم ‌ملی به حساب می‌آید. سامان فلاح، صالح حردانی و محمدرضا اخباری نیز بازیکنان دیگر تیم ‌ملی در اردوهای اخیر بودند که می‌توانستند همراه ملی‌پوشان به جام‌جهانی قطر بروند اما این بازیکنان هم در نهایت موفق نشدند مجوز حضور در مسابقات جام‌جهانی را به دست بیاورند. اخباری را می‌توان ناکام‌ترین فرد در رسیدن به جام‌جهانی قلمداد کرد. این بازیکن در دوره قبلی جام‌جهانی نیز تا آخرین اردوهای تیم ‌ملی در جمع شاگردان کارلوس کی‌روش حضور داشت اما در نهایت از لیست تیم ‌ملی خط خورد. در بین مسافران جام‌جهانی، علی کریمی و سیدحسین حسینی جزو ناکامان جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه به حساب می‌آیند. سیدحسین حسینی جزو آخرین خط‌خورده‌های تیم ‌ملی در جام‌جهانی دوره پیش بود. علی کریمی هم یکی دیگر از بازیکنان تیم ‌ملی بود که دوره پیش در اردو‌های ملی‌پوشان حضور داشت اما به دلیل مصدومیت نتوانست همراه تیم ‌ملی به روسیه برود. 

حاشیه‌سازترین خط‌خورده‌های جام‌جهانی روسیه

لیست تیم ‌ملی در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم چنین حاشیه‌هایی را تجربه کرد و خط‌خورده‌های تیم ملی، مورد بحث و انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار گرفت. در دوره پیش، سیدحسین حسینی، محمدرضا اخباری، سیدجلال حسینی و کاوه رضایی جزو برجسته‌ترین خط‌خورده‌های تیم ‌ملی به حساب می‌آمدند. سیدجلال حسینی ۳۵ ساله در فصل منتهی به جام‌جهانی یکی از ارکان دفاعی پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به حساب می‌آمد. خیلی‌ها دلیل دعوت نشدن سیدجلال حسینی در آن برهه زمانی را تسویه حساب شخصی بین کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس قلمداد می‌کردند، چرا که سیدجلال حسینی در دوره کارلوس کی‌روش به تمام اردوهای تیم ‌ملی دعوت شده بود اما برای جام‌جهانی خط خورد. کارلوس کی‌روش برای خط زدن بازیکنان از لیست تیم ‌ملی دلایل مشخصی را مطرح کرده و برخی از آنها را به طور رسمی اعلام کرده است اما با مقایسه‌ای میان لیست تیم ‌ملی در جام‌جهانی 2022 قطر و جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه، سیدحسین حسینی، تنها بازیکنی است که در دوره گذشته طعم خط خوردن از لیست تیم ‌ملی را چشید اما در این دوره در میان بازیکنان تیم ‌ملی دیده می‌شود و این شانس را دارد که در مسابقات جام‌جهانی درون دروازه بایستد. 

برزیل و حسرت بی‌پایان برای خلعتبری و بیک‌زاده

جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل هم اتفاقاتی مثل دوره‌های دیگر جام‌جهانی داشت. خیلی‌ها درون دروازه منتظر حضور سیدمهدی رحمتی بودند اما او پیش از اتمام بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی از تیم ‌ملی خداحافظی کرد و حواشی بعد از آن اتفاق در نهایت باعث شد این بازیکن شانس حضور در جام‌جهانی را از دست بدهد. محمدرضا خلعتبری از دیگر خط‌خورده‌های لیست تیم ‌ملی بود که امید زیادی برای حضور در جام‌جهانی داشت اما بروز برخی اتفاقات باعث شد این بازیکن هم نتواند راهی جام‌جهانی شود. هاشم بیک‌زاده که یکی از بازیکنان منتخب کارلوس کی‌روش بود، به دلیل مصدومیت نتوانست برای تیم ‌ملی در جام‌جهانی بازی کند و تنها فرصت این بازیکن برای حضور در جام‌جهانی با یک مصدومیت غیرمنتظره از دست رفت. سید هادی عقیلی هم از دیگر بازیکنان تیم ‌ملی در آن دوره بود که می‌توانست مسافر برزیل شود اما در نهایت جایی در تفکرات کارلوس کی‌روش نداشت و این بازیکن هم فرصت حضور در برزیل و بازی برای تیم ‌ملی را از دست داد. 

منبع : روزنامه وطن امروز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه
تبلیغات متنی

قیمت تور کیش

دانلود جوکر

Kim Kardashian

بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

سنگ فاخر

سویا استور

سیر کار

سیم جوش ساز

روغن موتور

آی روفرشی

روکش صندلی

آی ریمل

پیستو رینگ